WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік та аналіз заробітної плати в АКБ „Форум” - Дипломна робота

Облік та аналіз заробітної плати в АКБ „Форум” - Дипломна робота

10 мінімальних місячних заробітних плат, встановлених чинним законодавством (1180 грн.) (п. 1 ст. 6 Декрету №13-92);
" зменшення прибуткового податку на 50% батькам, які мають трьох і більше дітей (постанова КМУ №270 від 23.06.93 р.);
" облік пільг, що надаються окремим категоріям громадян: потерпілим від Чорнобильської аварії I і II категорії (п. 3 ст. 6 Декрету №13-92), інвалідам, батькам і одному з подружжя військовослужбовців, батькам інвалідів; громадянам потерпілим від політичних репресій (п. 4 ст. 6 Декрету №13-92); учасникам бойових дій і ветеранам війни (постанова №146). Кількість пільг, на які зменшується сукупний оподатковуваний дохід таких громадян, зазначається в полі "Число льгот" довідника Сотрудники (в н.м.д.г.);
" працівникам, які відпрацювали при прийнятті на роботу або звільненні менше ніж 15 календарних днів у поточному місяці, податок розраховується без застосування н.м.д.г. і пільг на дітей (п. 9.2 Інструкції №12);
" для доходів, отриманих не за місцем основної роботи, прибутковий податок розраховується за ставкою 20% з суми прибутку (ст. 11 Декрету №13-92);
" суми страхових внесків виключається з доходів працівників, що підлягають обкладенню податковим податком з громадян згідно з п. 3 ст. 19 Закону №2213-III.
При натисканні кнопки Провести або ОК створений нами документ Начисления ЗП сформує бухгалтерську операцію нарахування заробітної плати. Нарахована заробітна плата розподіляється за субрахунками 81-го рахунка відповідно до вимог інструкції №291. Комунальний податок розраховується за зазначеною середньосписковою чисельністю і списується на рахунок, зазначений у закладці Дополнительные документа Начисление зарплаты.
3. Виплата заробітної плати
Для оформлення виплати працівникам заробітної плати передбачено документ Выплата ЗП, який можна ввести через меню Документы/Зарплата/Выплата ЗП. Він призначений для оформлення видачі заробітної плати. Формується цей документ за визначений місяць і дозволяє виплатити відсоток від нарахованої заробітної плати. Документ створює необхідні проведення і друковану форму платіжної відомості (форма П-53).
Документ має три режими роботи, аналогічних документу Начисление ЗП, що визначаються реквізитом Вид выплаты. При роботі режимів Аванс і Внесение остатков пропонується заповнити табличну частину на підставі одного з документів Начисление ЗП, введених у такому ж режимі в обраному періоді виплати зарплати. У режимі Основная з/п таблична частина заповнюється поточним сальдо взаєморозрахунків за кожним працівником.
При натисканні кнопки Заполнить вона заповнюється поточним сальдо за кожним працівником. При натисканні кнопки Печать буде сформована платіжна відомість (форма П-53). При проведенні (кнопка ОК) створюється бухгалтерська операція виплати заробітної плати з каси підприємства.
Щоб документ формував бухгалтерські проведення, константа Проводка по кассе только кассовыми ордерами повинна мати значення Нет. Для коректного формування касової книги на суму виплаченої заробітньої плати має бути зроблений видатковий касовий ордер, у якому слід зазначити реквізит только зарегестрировать.
4. Аналіз інформації про оплату праці
Загальну інформацію про стан розрахунків з оплати праці переглядають в Оборотно-сальдовой ведомости. Кредитовий оборот рахунка 661 показує суму нарахованої заробітньої плати, дебетовий - суми виплат і утримань.
Конкретизувати цю інформацію дозволяє Анализ счета, що містить синтетичну інформацію про стан заборгованості за рахунками з персоналом за обраний період [45, 52].
Одержати аналітичний розріз цієї інформації дозволяє звіт Анализ рахунка по субконто, інші звіти для аналізу інформації з заробітньої плати використовуються рідко. На підставі введених даних про оплату праці формуються такі звіти (Отчеты/Регламентированные):
" Форма 1-ДР;
" Розрахункова відомість щодо коштів фонду державного соціального страхування;
" Розрахункова відомість про нарахування і перерахування зборів на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття;
" Звіт про нарахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування й інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного фонду.
Висновки до розділу 2
Даний розділ розкриває теоретичні і практичні аспекти обліку і аналізу заробітної плати Івано-Франківської філії АКБ "Форум". Починаючи з короткої організаційно-економічної характеристики об'єкта дослідження, поступово і доступно, використовуючи з боку теоретичної сторони аналізованих об'єктів, явищ, і процесів метод аналітики, який в повній мірі спрощує бачення проблеми; зрозуміле пояснення методики розрахунку заробітної плати банківських працівників тощо.
Основна увага в даному розділі акцентована на облік і аналіз заробітної плати та автоматизацію розрахунків по заробітній платі в АКБ "Форум".
У банку "Форум" використовується почасово-преміювальну систему оплати праці, що тісно пов'язана із окладно-почасовою формою оплати праці у сполученні із різними видами преміювання.
В АКБ "Форум" заробітна плата працівників видається двічі на місяць: перша частина - в розмірі 40 % від загального заробітку за місяць, у вигляді авансу (14-15 числа кожного місяця); та друга частина - решту (60%), безпосередньо заробітна плата (в кінці кожного місяця). При документальному оформленні обліку заробітної плати використовуються типові форми документів з обліку праці та її оплати затверджено наказами Мінстату України від 19.10.1995 року №253 та від 22.05.1996 року №144.
Кореспонденція рахунків з обліку заробітної плати здійснюється за допомогою типових банківських рахунків, які затверджені НБУ.
При аналізі заробітної плати працівників АКБ "Форум" використовувався період з 01.04.2004р. по 01.04.2006р. Увага приділялася динаміці заробітної плати за досліджуваний період. Було проведено :- визначення абсолютних приростів заробітної плати за період;
1) метод ланцюгового порівняння;
2) метод базисного порівняння;
Крім того, досліджувались :
1) темпи росту заробітної плати (по ланцюговому порівнянні та окремо по базисному порівнянні);
2) темпи приросту заробітної плати (відповідно по ланцюговому та окремо по базисному порівняннях).
В результаті аналізу динаміки заробітної плати в АКБ "Форум" можна побачити, тенденцію підвищення заробітної плати. Зростання зарплати спостерігається в позитивному напрямку, проте дуже помірно. Зробивши графічну інтерпретацію,можна побачити, що заробітна плата зростає, але ця тенденція є надзвичайно помірною, що на майбутнє може негативно відобразитися на продуктивності праці банківських працівників. Чому ?
Спостерігається, так зване, затишшя - "зона завмирання" дії системи оплати праці, тобто існують інтервали часу, при якому заробітна плата працівників залишається на одному і тому ж місці, незалежно від особистих напрацювань кожного працівника. Таким чином, існує загроза, що працівник, який повністю віддавався роботі, продуктивність якого була відмінною, не відчуваючи мотивів

 
 

Цікаве

Загрузка...