WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік та аналіз заробітної плати в АКБ „Форум” - Дипломна робота

Облік та аналіз заробітної плати в АКБ „Форум” - Дипломна робота

АКБ "Форум".
§ Нарахування і виплата заробітної плати
Облік витрат з оплати праці в програмі організовано відповідно до Інструкції №291. Аналітичний облік на рахунку ведеться в розрізі персоналу ("Працівники") і періодів ("Місяць нарахування").
Облік бухгалтерських операцій з нарахування заробітної праці в програмі "ІС: Бухгалтерія для України" відбувається в кілька етапів. Розглянемо їх за порядком.
1. Заповнення довідників
При нарахуванні заробітної плати використовується інформація з довідників. Зручніше, щоб вони були заповнені до початку роботи з документами нарахування і виплати зарплати. Побудова довідника може бути різною. Однорівневий довідник є простим списком елементів. Зазвичай структура довідника "Працівники" відповідає структурі підприємства.
Для формування однорівневого довідника Сотрудники відкрийте довідник Сотрудники (меню Справочники/ Сотрудники) і натисніть клавішу INS (або виберіть кнопку "Новій елемент"). Ви побачите елемент довідника Сотрудники, який має 4 закладки: Общие, Данные по ЗП, Паспортные данные, Налоговые данные.
Поле Количество льгот заповнюється для працівників, які мають право на зменшення сукупного оподатковуваного доходу на суми в розмірі 5, 10 або 15 н.м.д.г. У цьому полі поставити числа, відповідно 4,9,14 (тобто кількість н.м.д.г., на які податково зменшується сукупний оподатковуваний дохід таких працівників понад 1н.м.д.г., вже включений у шкалу розрахунку прибуткового податку для кожного громадянина). У полі Количество детей зазначається кількість дітей віком до 16 років. Основне місце роботи працівника зазначаються у реквізиті Основной на закладці Общие.
А ось реквізит Вид затрат обов'язковий - це аналітичний об'єкт, на який, відповідно до П(С)БО 16 "Витрати" та облікової політики підприємства, будуть віднесені витрати на заробітну плату.
У реквізиті Вид деятельности зазначається вид діяльності, на який будуть відноситися витрати на зарплату відповідного працівника. Якщо на підприємстві не ведеться розмежування видів діяльності, слід вибрати Общая. Якщо облік організований у розрізі видів діяльності, треба зазначити, до якого виду діяльності відноситиметься зарплата того чи іншого працівника.
У довідник Сотрудники вноситься докладна інформація про всіх працівників, у тому числі інформацію про їх паспортні дані й ідентифікаційні номери.
У довіднику можливий "швидкий пошук" потрібного вам об'єкта. Для цього відкрийте довідник Сотрудники і вимкніть режим Иерархический список. Встановіть покажчик на будь-який запис у колонці Наименование. Наберіть перші букви прізвища "Бабич". Курсор буде встановлений на потрібний об'єкт. Якщо знов увімкнути режим Иерархический список, ви потрапите в групу, де міститься вибраний вами об'єкт. Режим "швидкого пошуку" особливо часто використовується при роботі з великими багаторівневими довідниками, наприклад Номенклатура або Контрагенты.
Довідник Валовые доходы/расходы постачається заповненим згідно із Законом "Про оподаткування прибутку підприємств". Його структура відповідає статтям Декларації про прибуток. Така організація дозволяє вести облік доходів і витрат на позабалансовому рахунку і надалі складати звіт "Декларація про прибуток".
Довідник Налоги и отчисления постачається заповненим для загальної системи оподаткування і включає застосовувані ставки податків і зборів та галузі їх застосування. Податки, що стосуються розрахунку зарплати, зібрані в групах "Налоги и отчисления с фонда з/п" і "Налоги и отчисления по з/п сотрудников".
Тепер можна перейти безпосередньо до нарахування заробітної плати.
2. Нарахування зарплати
Для нарахування працівникам заробітної плати передбачений документ Начисление ЗП, який можна ввести через меню Документы/Зарплата. Документ може вводитися в кількох режимах (визначається реквізитом Вид выплаты): Аванс, Ввод начальных остатков і Основная заработная плата.
Режим Аванс призначений для формування відомості нарахування авансу (Форма П-53). Передбачено автоматичне заповнення суми авансу з реквізиту Аванс довідника Сотрудники. Сума авансу доступна для коригування вручну. Бухгалтерських проведень ця дія не формує.
Слід звернути увагу на те, що при отриманні коштів на виплату авансу мають бути сплачені збори на обов'язкове державне пенсійне страхування і на обов'язкове соціальне страхування, в тому числі збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття. Нараховані вони будуть при розрахунку в режимі Основная заработная плата. Режим Ввод начальных остатков призначений для введення початкового сальдо за розрахунками з оплати праці. Для корректного автоматичного формування регламентованого звіту "Форма 1ДФ" сальдо вноситься за кожний місяць попереднього періоду окремим документом Начисления ЗП. При цьому відстежується рух заборгованості по розрахунках з персоналом в розрізі місяця. Якщо внести всю заборгованість, що накопичилась по заробітній платі одним документом, "Форма 8-ДР" не буде автоматично формуватися коректно доти, поки вся внесеним таким чином заборгованість не буде погашена.
У режимі Основная заработная плата документ Начисления ЗП розраховує для кожного працівника величину заробітної плати, суму податку, утримання до Пенсійного фонду і Фонду обо'язкового страхування на випадок безробіття, формує нарахування на фонд оплати праці і розраховує комунальний податок. У цьому режимі формуються проведення бухгалтерської операції нарахування заробітної плати.
Форма документа містить такі кнопки:
Провести - генерує проводки без закриття документа.
Заполнить - таблична частина заповнюється даними про працівників підприємства; у графі Начислено проставляється сума окладу, визначена в довіднику Сотрудники пропорційно до відпрацьованого часу. Цю суму також можна коригувати вручну. Суму додаткових нарахувань (відпускні, що припадають на місяць розрахунку, лікарняні, матеріальну допомогу) вносять до відповідних граф табличної частини документа.
Печать - можна сформувати і надрукувати такі форми:
" розрахунково-платіжна відомість (форма П-49);
" платіжна відомість (форма П-53);
" розрахункові листки;
" зведення відрахувань до фондів.
Друковані форми заповнюються українською мовою і відповідають наказу №144 Міністерства статистики України.
Рассчитать - розрахунок сум основних утримань відповідно до їх ставок, поданих у довіднику Налоги и отчисления. Після натиснення кнопки в графах "Начислено", "Удержано", "К выплате" відобразяться суминарахувань, утримань і сума до виплати.
У документі автоматично розраховуються суми нарахувань та утримань відповідно до чинних ставок. Крім того, прибутковий податок розрахований з урахуванням таких вимог чинного законодавства:
" зменшення сукупного оподаткування доходу на 1 н.м.д.г.(п. 1 ст. 6 Декрету №13-9);
" зменшення сукупного оподаткування доходу на 1 н.м.д.г. на кожну дитину до 16 років за місцем основної роботи доного з батьків, якщо його сукупний оподаткований дохід не перевищує

 
 

Цікаве

Загрузка...