WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік розрахунків з персоналом по оплаті праці - Курсова робота

Облік розрахунків з персоналом по оплаті праці - Курсова робота

заробітної плати.
Із заробітної плати робітників та службовців можуть проводитися утримання дозволені законодавством: прибутковий податок (з суми вище неоподатковуваного мінімуму доходів); утримання збору, підлягаючого перерахуванню до Пенсійного фонду (в розмірі 1% заробітку, якщо сукупний оподатковуваний дохід не перевищує 150 грн. і до 5% - якщо такий дохід перевищує 501 грн.); збір на соціальне страхування на випадок безробіття (в розмірі 0,5% заробітку); по судово-виконавчих документах (аліменти, штрафи та ін.). У відповідності до Законів України " Про оплату праці) загальна сума утримань на повинна перевищувати 20% (а в окремих випадках, передбачених законодавством, - 50%) суми заробітку, який залишається після вирахувань прибуткового податку, відрахувань до Пенсійного фонду та соціального страхування на випадок безробіття. Ці обмеження не розповсюджуються на утримання із заробітної плати при відбуванні покарання у вигляді виправних робіт, а також при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. Не дозволяються утримання із вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат.
Прибутковий податок з доходів громадян утримується у відповідності з Декретом Кабінету Міністрів України " Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.92 № 13-22 та Інструкцією про прибутковий податок з громадян від 21.04.93 № 12, а також Законом України від 13.02.98 № 129 від 26.12.92 № 13-22 та Законом України від 23.03.99 № 539-XIV "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України".
Згідно зі ст. 128 КЗпП при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх утримань не може перевищувати 20%, а у випадках, окремо передбачених законодавством, - 50% заробітної плати, яка належить до виплати працівникові. При утриманнях із зарплати за декількома виконавчими листами за працівником у будь-якому разі повинно бути збережено 50% зарплати.
З суми доходів, отриманих працівниками не по місцю основної роботи, а також тими, що не мають постійного місця проживання в Україні, податок утримується в розмірі 20% без врахування пільг по місцю його виплати.
Згідно з Законом України прибутковий податок з сукупного оподатковуваного дохода громадян за місцем роботи (служби, навчання) розраховується по таких ставках:
Місячний сукупний дохід
(у неоподатковуваних мінімумах)
Ставки та розміри податку
До 17 грн. (з дохода в розмірі 1 неоподатковуваного мінімуму) Не оподатковується
Від 18 грн. до 85 грн. (від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів)
10% від дохода, який перевищує 17 грн.
Від 86 грн. до 170 грн. (від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів)
6грн. 80 коп. + 15% дохіда, який перевищує 85 грн.
Від 171 грн. до 1020грн. (від 10 до 60 неоподатковуваних мінімумів)
19 грн. 55 коп. + 20% від дохіда, який перевищує 170 грн.
Від 1021 грн. до 1700 грн (від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів)
189 грн. 55 коп. + 30% від дохіда, який перевищує 1020 грн.
Від 1701 грн. і вище (понад 100 неоподатковуваних мінімумів) 393 грн. 55коп. + 40 % від дохіда, який перевищує 1700 грн.
При визначенні сукупного оподатковуваного доходу враховуються доходи, що отримані в грошовій та натуральній формі. При цьому доходи, отримані в натуральній формі, зараховуються до сукупного оподаткованого доходу за календарний рік по вільних ринкових цінах, крім доходів, отриманих від сільськогосподарських підприємств, які визначаються по цінах продажу державі.
Забороняється сплата прибуткового податку з громадян за рахунок засобів підприємств, організацій, а також суб'єктів підприємницької діяльності, окрім колективних сільськогосподарських підприємств.
Як ми побачили підприємство здійснює нарахування заробітної плати та проводить утримання із заробітної плати. Наприклад, на підприємстві "Стаміна" для нарахування заробітної плати та утримання з неї, застосовуються такі документи:
1)Табель обліку робочого часу (додаток 1)
2)Розрахунково-платіжна відомість (додаток 2)
3)Особові картки (додатки 3,4,5)
4)Довідка про суми виплачених доходів і утримань податків з фізичних осіб (додаток 6)
5)Довідка про перерахунок прибуткового податку (додаток 7)
Також наведу приклад нарахування та утримання сум із заробітної плати на прикладі фірми "Стаміна".
Оклад директора фірми "Стаміна" Паламаря Ігоря Івановича становить 200 грн.
Розрахунок заробітною плати:
- основна заробітна плата становить - 200 грн.
- у березні 2000 р. ним були відпрацьовані всі 22 робочих днів і тому йому була нарахована заробітна плата - 200 грн.
Утримання:
- було утримано прибутковий податок з основної заробітної плати у сумі 25 грн. 55 коп. (200-170=30х0.2+19 грн. 55 коп.).
- утримано обов'язковий збір до Пенсійного фонду у сумі 4 грн.
(200х2%/100%).
- утримано збір на обов'язкове страхування на випадок безробіття у сумі 1 грн. (200х0.5%/100%).
Усього утримань - 30 грн. 55 коп.
До виплати - 169 грн. 45 коп. (див. додаток 2).
3. Синтетичний та аналітичний облік нарахувань та вирахувань заробітної плати.
Після розрахункової обробки первинних документів по обліку виробітку, відпрацьованого часу та іншої вихідної інформації для розрахунків по оплаті праці, складаються розрахункові відомості, які узагальнюють статистичні дані по розрахунках з робітниками та службовцями.
Наступним етапом розрахункової роботи по розрахунках з робітниками та службовцями є формування даних синтетичного обліку розрахунків та звітності. Для обліку розрахунків по оплаті праці застосовується рахунок 66 "Розрахунки з оплати праці". Цей рахунок пасивний, балансовий, розрахунковий. На рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці" ведеться узагальнення інформації про розрахунки з персоналом, який відноситься як до облікового, так і до не облікового складу підприємства, - з оплати праці (за всіма видами заробітної плати, премій, допомог тощо), а такожрозрахунки за не одержану персоналом у встановлений термін суму з оплати праці (розрахунки з депонентами).
Рахунок 66 "Розрахунки з оплати праці " має такі субрахунки:
661 - "Розрахунки за заробітною платою"
662 - "Розрахунки з депонентами"
При нарахуванні заробітної плати кредитується рахунок "Розрахунки з оплати праці" й дебетуються рахунки в залежності від видів виробництв (основного, допоміжного), де виконувались роботи, характер цих робіт, категорії робітників, а також від виду заробітної плати (основна, додаткова). Тому за кредитом рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці" відображається нарахована працівникам підприємства основна та додаткова заробітна плата, премії, допомога за тимчасовою непрацездатністю, інші нарахування, за дебетом - виплата заробітної плати, премії, допомоги тощо, а також суми утриманих податків, платежів за виконавчими документами, вартість одержаних матеріалів, продукції та товарів у рахунок заробітної плати та інші утримання із сум оплати праці персоналу.
Нараховані, але не одержані персоналом у встановлений строк (через нез'явлення одержувачів) суми з оплати праці, відображаються за дебетом субрахунку 661 "Розрахунки за заробітною платою" та кредитом субрахунку 662 "Розрахунки з депонентами".
Вилучені з банку

 
 

Цікаве

Загрузка...