WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік грошових коштів підприємства. Надходження готівки в касу - Контрольна робота

Облік грошових коштів підприємства. Надходження готівки в касу - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Облік грошових коштів підприємства. Надходження готівки в касу
1. ОБЛІК ГРОШОВИХ КОШТІВ ПІДПРИЄМСТВА
Загальні положення
Грошові кошти підприємства мають зберігатися в касі або на рахунку в банку.
Каса - спеціально обладнане та ізольоване приміщення, призначене для приймання, видачі і тимчасового зберігання готівки, як в національній так і в іноземній валютах, та інших грошових документів.
До грошових документів відносять грошові квитки, поштові марки, путівки тощо.
Уся готівка на підприємствах зберігається, як правило, у вогнетривких металевих шафах, а в окремих випадках - у комбінованих і звичайних металевих шафах, які після закінчення роботи каси замикаються ключем і опечатуються сургучною печаткою касира. Ключі від металевих шаф і печатки зберігаються у касирів, яким забороняється передавати стороннім особам або виготовляти невраховані дублікати.
Перед відкриттям приміщення каси і металевих шаф, касир зобов'язаний оглянути недоторканість замків, дверей, віконних ґрат і печаток, переконатися у справності охоронної сигналізації.
У разі пошкодження або зняття печатки, поломки замків, дверей або ґрат касир зобов'язаний негайно доповісти про це керівнику підприємства, який повідомляє про цю подію в органи внутрішніх справ і вживає заходів щодо охорони каси до прибуття працівників міліції.
Після одержання дозволу органів внутрішніх справ, до початку касових операцій інвентаризаційною комісією проводиться перевірка наявності коштів та інших цінностей, що зберігаються в касі.
Приміщення каси має бути ізольоване, а двері до каси під час здійснення операцій - замкнені з внутрішнього боку. Доступ до приміщення каси особам, які не мають відношення до її роботи, забороняється.
Для ведення касових операцій наказом керівника призначається матеріально-відповідальна особа - касир. Після видання наказу про призначення касира на роботу, керівник підприємства зобов'язаний під розписку ознайомити його з Порядком ведення касових операцій, після чого з касиром укладається договір про його повну матеріальну відповідальність. На великому підприємстві касирів може бути декілька. На малому підприємстві функції касира можуть виконуватися будь-яким працівником, призначеним наказом керівника.
Ліміт залишку готівки в касі - гранично допустима сума готівки, яка може зберігатися в касі підприємства на кінець робочого дня. Ліміт каси встановлюється обслуговуючим банком щороку в перший квартал. Сума встановленого ліміту може бути переглянута у разі звернення клієнта і подання ним заявки-розрахунку. У випадку обґрунтованості попередньо встановлений ліміт переглядається. Сума встановленого ліміту залежить від специфіки роботи підприємства, відстані до установи банку, розміру касових оборотів, встановлених строків і порядку здавання касової виручки (надходжень) та графіка заїзду інкасаторів.
У випадку неподання підприємством протягом першого кварталу заявки-розрахунку, банк у вигляді санкції може встановити ліміт в розмірі одного неоподаткованого мінімуму.
При наявності на підприємстві декілька рахунків в різних установах банку, це підприємство визначає основний рахунок, за місцем знаходження якого, банк встановлює ліміт.
Колективні сільськогосподарські підприємства самостійно визначають ліміт, і у першому кварталі року повідомляють про це банк.
Ліміт залишку готівки в касі не встановлюється селянським (фермерським) господарствам, які займаються виключно виробництвом, переробкою та реалізацією сільськогосподарської продукції, та індивідуальним підприємцям.
Для організацій та установ силових структур ліміт встановлюється банком за погодженням з керівниками, при врахуванні специфіки організації. Про розмір встановленого ліміту і терміни здійснення інкасації готівки банк під розписку повідомляє підприємство. За не встановлення ліміту на банк накладається штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів.
Усю готівку понад ліміт підприємства мають здавати у порядку і в строки, встановлені установами банку. До підприємства, що перевищують ліміт, застосовуються фінансові санкції - штраф у двохкратному розмірі сум виявлених понад ліміт.
2. Надходження готівки в касу.
В сучасних умовах можна виділити два значні джерела надходження коштів до каси:
o надходження з рахунку в банку;
o готівка, що надходить у вигляді виручки.
Перед тим як утримати кошти з банківського рахунку в бухгалтерії заповнюють касову заявку, в якій вказується календар видачі заробітної плати (дата і сума). Індивідуальні підприємці та фермери отримують кошти на заробітну плату та на виплату дивідендів без попередньої заявки.
У день виплати заробітної плати для того, щоб зняти готівку із свого рахунку бухгалтером заповнюється чек чекової книжки і підписує його разом з керівником. Касир незадовго до дня виплати зарплати замовляє потрібну суму в банку. В день виплати одержує її за чеком в банку.
Проте, найбільш вагомим в сучасних умовах видом надходжень в госпрозрахункових підприємств є надходження коштів від реалізації продукції, товарів, робіт та послуг. При цьому отримувачі готівкового платежу зобов'язані надати підприємствам (індивідуальним підприємцям) - платникам обліковий розрахунковий документ (податкову накладну, рахунок-фактуру, товарний чек, акт виконаних робіт, наданих послуг тощо), які б підтверджували здійснені платниками витрати готівки.
Із наведеного переліку податкова накладна, рахунок-фактура, Акт виконаних робіт переважно оформляються при безготівкових розрахунках, але їх застосування можливе і при наданні послуг фізичним особам, які не мають рахунку в банку.
Кошти, які надходять у вигляді виручки від торгівельної діяльності, збираються Е операційній касі. Поняття операційної каси відрізняється від вищерозглянутого нами поняття каси підприємства. Операційна каса не призначена для тривалого зберігання готівки, тому може н" забезпечуватися такими заходами безпеки як каса на підприємстві. Вона знаходиться у салон магазину, їдальні, кіоску і є максимально наближеною до покупця, в переважній своїй більшості обладнана ЕККА.
В кінець робочого дня кошти, які знаходяться у операційній касі, інкасуються в банк, з; винятком розмінної монети у розмірі 2-5% від встановленого ліміту.
При отриманні коштів від покупців їм видається касовий чек, вибитий касиром на ЕККА.
У випадку несправності ЕККА, чи тимчасового відключення електроенергії при розрахунках з покупцями використовується товарно-касова книга. При здійсненні торгове операції покупцям видають товарний чек. Товарні чеки оформляються у вигляді чекової книг (не менше 100 чеків), пронумеровуються і прошнуровуються, завіряються гербовою печаткою ДГП. Товарний чек складається з двох рівних частин, на кожній з яких має стояти штам підприємства. Записи здійснюється

 
 

Цікаве

Загрузка...