WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова перевірка на підприємстві - Реферат

Податкова перевірка на підприємстві - Реферат

яка мала правові відносини з підприємством (підприємцем). Перевірка відбувається лише в тому разі, якщо протягом 3 робочих днів після отримання офіційного запиту від податкового органу підприємець не надав документально підтверджених пояснень. На жаль, у законодавстві не конкретизовано, про які саме пояснення йдеться. Миприпускаємо, що працівники податкових органів мають право вимагати пояснення лише щодо джерела отримання доходів, обчислення і сплати податків та зборів, а також інших платежів. Якщо з тих чи тих причин ви не бажаєте давати пояснень, то можете цього не робити, оскільки законодавство не передбачає санкцій за таку відмову. Однак радимо так чинити тільки тоді, коли ви цілком певні, що своїми діями не створите приводу для проведення у вас законної перевірки.
6. Відбувається реорганізація або ліквідація підприємства. В такому разі, перед тим як зняти підприємство з податкового обліку, податківці пере-віряють, чи не має воно боргів перед державою.
7. Прийнято рішення Кабінету Міністрів України про проведення у вас позапланової виїзної перевірки. Зазвичай такі рішення стосуються до великих державних підприємств.
Наведений перелік підстав для проведення позапланових виїзних перевірок є вичерпним. Втім, ці перевірки дозволено здійснювати також у таких двох випадках:
o на особисте прохання підприємця;
o на вимогу посадових осіб, які діють відповідно до кримінально-процесуального законодавства (наприклад, за рішенням суду чи слідчого).
Позапланова виїзна перевірка може охоплювати будь-які питання, що входять до компетенції податкових органів.
Повторні позапланові виїзні перевірки
Повторну позапланову виїзну перевірку податковий орган може провести з власної ініціативи, тобто навіть тоді, коли підстав для здійснення такої перевірки немає. Втім, щодо цих повторних перевірок встановлено певні обмеження.
По-перше, повторну перевірку завжди здійснює вищий податковий орган. Скажімо, якщо вас вже перевіряла районна податкова інспекція, то завітати до вас із повторною перевіркою з тих самих питань представники ані цієї, ані жодної іншої районної податкової інспекції не можуть.
По-друге, вищий податковий орган має право прийняти рішення про проведення у вас повторної перевірки лише за певних обставин - якщо сто-совно до працівників контрольного органу, які вже приходили до вас із плановою або позаплановою виїзною перевіркою, започатковано службове розслідування або порушено кримінальну справу. За інших обставин рішення про здійснення повторної перевірки може прийняти тільки ДПАУ. Таке рішення належить оформити в наказі за підписом Голови ДПАУ.
Далі опишемо деякі тонкощі проведення повторних позапланових перевірок.
Рішення (доручення) щодо проведення повторної перевірки, яке податківці мають вам показати, мусить містити вказівку на одну з наведених підстав. Якщо такої підстави не зазначено, то проведення повторної перевірки є незаконним.
Повторну позапланову перевірку здійснюють тільки за даними планової або позапланової виїзної перевірки. Проводити повторну опера-тивну або повторну зустрічну перевірку законодавство не дозволяє.
Зустрічні перевірки
Зустрічні перевірки - це перевірки, що охоплюють питання правових відносин між партнерами в бізнесі.
Йдеться про провадження господарської діяльності, правильність розрахунків з бюджетом, дотримання вимог податкове гота валютного законодавства.
Зустрічні перевірки можна вважати різновидом позапланових виїзних перевірок, оскільки їх дозволено проводити за таких обставин:
o виникла потреба перевірити відомості, отримані від особи, яка мала правові відносини з підприємством чи підприємцем. Така зустрічна перевірка може відбутися лише в тому разі, якщо податковий орган надішле відповідний запит підприємцеві, а той протягом 3 днів після отримання цього листа не надасть документально підтверджених пояснень;
o за даними зустрічної перевірки в контрагента виявлено, що підприємство (підприємець) порушує норми законодавства.
Зустрічну перевірку можуть провести лише за місцем провадження вашого бізнесу й лише на підставі одного з таких двох документів:
o письмове звернення керівництва податкового органу, що перевіряє вашого партнера, до вашої податкової інспекції;
o письмове розпорядження керівника податкового органу щодо проведення перевірки всіх партнерів того підприємства, яке вже перевіряють, якщо ви є одним з таких партнерів.
Зустрічна перевірка не може тривати довше ніж 10 робочих днів від того моменту, коли перед податковим органом було поставлено завдання провести перевірку (таке завдання формулюють у внутрішніх документах податкового органу).
Податковий орган, який дає завдання щодо здійснення перевірки, визначає перелік питань, що їх має охопити перевірка. А вже під час перевірки податківці, спираючись на цей перелік, переглядають первинні та інші бухгалтерські документи на предмет їх достовірності й відповідності записів про рух коштів або товарно-матеріальних цінностей за кількістю, ціною та вартістю в обох бізнесових партнерів.
Під час зустрічної перевірки податківці мають цікавитися не правильністю відображення операцій у вашому обліку, а їх відповідністю операціям, відображеним в обліку вашого партнера.
Радимо надавати податківцям тільки ті документи, ідентичність котрих потрібно перевірити. А на самому початку перевірки варто довідатися в "контролерів", які саме документи вони хочуть переглянути і які саме питання їх цікавитимуть.
Оперативні перевірки
За законодавством, податкові органи мають право проводити оперативні перевірки тільки задля того, щоб виявляти, чи дотримують підприємці порядку виконання операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Проте на практиці до оперативних перевірок вдаються й за інших обставин, намагаючись подавати оперативні перевірки як різновид позапланових виїзних перевірок.
Оперативні перевірки можуть стосуватися лише до тих підприємців та підприємств, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Якщо у вас провели оперативну перевірку, хоч ви й не здійснюєте операцій з іноземною валютою, не поспішайте виконувати рішення, прийняте за даними цієї перевірки. Бо податківці не мали законних підстав для таких дій. Ви можете оскаржити будь-яке рішення за даними цієї перевірки. Скаргу на прийняте рішення варто подавати відразу до господарського суду, а не до податкової інспекції, оскільки податківці можуть потрактувати вашу скаргу як підставу для проведення у вас позапланової виїзної перевірки.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про державну податкову службу в Україні" № 509-ХІІ від 4 грудня 1 990 року (зі змінами та доповненнями)
2. Сегеда С., Татаревський О. Перевірки: податкова інспекція. - К., 2003.

 
 

Цікаве

Загрузка...