WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова перевірка на підприємстві - Реферат

Податкова перевірка на підприємстві - Реферат

не мусить бути при цьому присутнім.
У процесі камеральної перевірки вас можуть запросити до податкової інспекції лише для того, щоб одержати від вас пояснення,довідки та інші відомості з питань, що виникли під час цієї перевірки. Такі виклики одержують практично всі посадові особи підприємств, відповідальні за подання декларацій та звітів до податкових органів. Проте якщо ви не маєте вільного часу, можете відкласти ці відвідини "на потім". Чинне законодавство надає податківцям право отримувати від вас пояснення, натомість не визначає жодних санкцій за відмову надавати ці пояснення. Ваша незгода на відвідини також не створить приводу для проведення законної перевірки на вашому підприємстві.
Камеральна перевірка не охоплює ваших бухгалтерських документів (звісно, крім тих, які ви самі віднесли чи відіслали до податкової інспекції). Під час цієї перевірки податківців мають цікавити лише такі питання:
o чи правильно ви оформили податкову декларацію (чи вказали всі потрібні реквізити, чи поставили свій підпис тощо);
o чи правильно ви здійснили арифметичні розрахунки, визначаючи суму податків та інших обов'язкових платежів до бюджету;
o чи маєте ви право користуватися податковими пільгами, чи правильно застосували податкові ставки;
o чи узгоджуються показники вашої податкової декларації та ваших звітів з аналогічними показниками тих декларацій, які ви подавали в попередні звітні періоди;
o чи вчасно ви подали податкову декларацію та звіти, чи повним є комплект документів, що надійшов від вас до податкової інспекції.
Планові виїзні перевірки
Планова виїзна перевірка - це перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства (підприємця), яка відповідає таким критеріям:
o цю перевірку передбачено в плані роботи податкового органу;
o перевірка відбувається за місцем положення (місцем проживання) підприємства (підприємця) або за місцем положення об'єкту власності (скажімо, складу готової продукції), який підлягає плановій перевірці;
o податківці вивчають сукупні показники фінансово-господарської діяльності підприємства (підприємця) або перевіряють, як підприємство (підприємець) дотримує порядку здійснення розрахунків за товари (послуги);
o планову перевірку всі контрольні органи (тобто податкові, митні органи, органи державного казначейства, державної контрольно-ревізійної служби) проводять одночасно.
Планова виїзна перевірка має охоплювати сукупні показники фінансово-господарської діяльності підприємця. Здійснювати планові пере-вірки за окремими видами зобов'язань перед бюджетами (якщо не йдеться про зобов'язання за бюджетними позиками й кредитами, які гарантовано бюджетними коштами) заборонено. Проте це правило має виняток. За законодавством, таку перевірку можна провести в тому разі, якщо, скажімо, від споживача надійшла скарга, і виникла потреба з'ясувати, як підприємець (підприємство) дотримує порядку здійснення розрахунків за товари (послуги).
Позапланові виїзні перевірки
Позапланова виїзна перевірка - це та перевірка, котрої не передбачено в планах роботи податкового органу. В українському законодавстві визначено вичерпний перелік обставин, за яких може відбутися така перевірка. Опишемо ці обставини.
1. За даними зустрічних перевірок виявлено, що підприємець порушує норми законодавства. Ця норма закону відкриває перед податківцями ши-рокі можливості для проведення позапланових перевірок. Щоб не потрапити в "поле зору" контрольного органу, під час зустрічної перевірки у вас чи на вашому підприємстві варто дотримувати рекомендацій, викладених у розділі 2.2.5.
2. Підприємець не подав документів обов'язкової звітності протягом встановленого терміну. Документи обов'язкової звітності можна умовно по-ділити на дві групи. До першої групи входять документи, на підставі яких підприємство (підприємець) обчислює і (або) сплачує податки, - податкові декларації. Другу групу складають документи, які ніяк не пов'язані зі сплатою податків (наприклад, звіти про використання реєстраторів розра-хункових операцій). Невчасно подавши документи обох згаданих груп або не подавши їх взагалі, ви самі створите привід для проведення у вас по-запланової перевірки.
Нагадаємо, що для подання податкових декларацій в українському законодавстві встановлено уніфіковані терміни:
o 20 календарних днів після останнього календарного дня звітного місяця, якщо звітний період становить календарний місяць;
o 40 календарних днів після останнього календарного дня звітного кварталу (півріччя), якщо звітний період становить календарний квартал або календарне півріччя;
o 60 календарних днів після останнього календарного дня звітного року, якщо звітний період становить календарний рік. Втім, для платників податку на доходи фізичних осіб цей термін є довшим: вони мають подати декларацію до 1 квітня того року, що настає за звітним.
Про ці терміни варто завжди пам'ятати й чітко їх дотримувати, щоб самим не створювати "загрози" не передбаченої перевірки.
3. У документах обов'язкової звітності виявлено недостовірні дані. Як вже було згадано, таке порушення можуть виявити під час камеральної перевірки. За недостовірні дані податківці іноді вважають розбіжності між задекларованими показниками й фактичними даними про рух грошових коштів на розрахункових рахунках у банку, про витрати та майно керівників і засновників підприємства тощо. Тим часом невідповідність даних, вказаних у податкових деклараціях, будь-яким показникам не свідчить про недостовірні ість цих даних. Неузгодженість можуть спричинити й певні об'єктивні обставини. Отже, така невідповідність не може бути підставою для проведення позапланової перевірки.
4. Підприємець подав скаргу про те, що посадо -ва особа контрольного органу порушила законодав -ство під час планової або позапланової виїзної пе -ревірки. Очевидно, таку норму запроваджено задля того, щоб зменшити кількість скарг на дії податківців. Проілюструємо це твердження на прикладі. Припустимо, податківці прийшли до вас із пе-ревіркою, не маючи законних підстав. Ви поскаржилися на інспекторів до вищого податкового органу. Після цього звернення податківці можуть завітати до вас вже на законних підставах. І аж ніяк не гарантовано, що після перевірки щодо вашої скарги буде прийнято рішення на вашу користь.
Однак зовсім інакше розгорнуться події, якщо ви подасте скаргу на рішення податкового органу. Таке ваше звернення не може правити за підставу для проведення перевірки, бо ви оскаржуватимете не факт порушення законодавства, а висновки податкового органу. Складаючи скаргу, уникайте формулювань на кшталт "порушення законодавства", щоб самим не створювати приводу для проведення позапланової перевірки.
5. Виникла потреба перевірити відомості, одер -жані від особи,

 
 

Цікаве

Загрузка...