WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова політика держави - Курсова робота

Податкова політика держави - Курсова робота

методичні документи про порядок застосування законодавчих актів про податки, інші платежі до бюджетів, внески до державних цільових фондів, а також нормативні акти з питань формування Державного реєстру фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів.
3. Затверджує форми податкових розрахунків, звітів, декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, інших платежів до бюджетів, внесків до державнихцільових фондів зразок картки фізичної особи-платника податків та інших обов'язкових платежів, а також форми звітів про проведену державними податковими інспекціями робот.
4. Роз'яснює через засоби масової інформації порядок застосування законодавчих та інших нормативно-правових актів про податки, інші платежі до бюджетів, внески до державних цільових фондів і організовує проведення цієї роботи державними податковими інспекціями.
5. Здійснює заходи щодо добору, розстановки, професійної підготовки та перепідготовки кадрів державної податкової служби.
6. Подає державним податковим інспекціям методичну і практичну допомогу в організації роботи, проводить обстеження та перевірки її стану.
7. Організовує роботу щодо створення інформаційної системи, автоматизованих робочих місць та інших засобів автоматизації та комп'ютеризації робіт державних податкових інспекцій.
8. Розробляє основні напрями, форми і методи проведення податкових перевірок, визначає завдання та повноваження підрозділів податкових розслідувань державних податкових інспекцій і координує їхню діяльність.
9. Під час здійснення контрольних функцій з'ясовує неправомірність дій підприємств, установ, організацій і громадян, що можуть свідчити про злочинну діяльність або створювати умови для такої діяльності, та передає наявну інформацію з цих питань відповідним спеціальним органам по боротьбі з організованою злочинністю.
10. Передає правоохоронним органам матеріали по фактах правопорушень, за які передбачено кримінальну відповідальність
11. Подає Міністерству фінансів України звіт про надходження податків, інших платежів до бюджетів, внесків до державних цільових фондів
12. Розробляє пропозиції до міжурядових угод про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження податкових ухилень
13. Надає фізичним особам-платникам податків та інших обов'язкових платежів ідентифікаційні номери і надсилає до державної податкової інспекції за місцем проживання фізичної особи або за місцем отримання нею доходів, чи за місцезнаходженням об'єкта оподаткування картку з ідентифікаційним номером.
Державні податкові інспекції по Автономній Республіці Крим, областях і містах з районним поділом фактично здійснюють ті ж функції, що й Головна державна податкова інспекція, за винятком пунктів 2, 3, 8, 12 і 13.
У разі, коли зазначені державні податкові інспекції безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків, інших платежів до бюджетів, внесків до державних цільових фондів, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що й державні податкові інспекції по районах, районах у містах і містах без районного поділу.
Система оподаткування в Україні.
Що ж означає саме поняття "податок"? Це - обов'язковий платіж, який справляється до бюджету з юридичних осіб(підприємств, установ, організацій) і громадян.
Сукупність податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджетів і внесків до державних цільових фондів становить систему оподаткування.
Встановлення і скасування податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджету та внесків до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і місцевими Радами народних депутатів.
Державні податкові інспекції ведуть облік платників податків. Банки та інші кредитні установи відкривають рахунки платникам податків та інших обов'язкових платежів лише за умови пред'явлення ними документа, що підтверджує взяття їх на облік у державній податковій інспекції, і у триденний термін повідомляють про це державну податкову інспекцію.
Далі ми будемо зустрічатись з поняттям "об'єкт оподаткування", тому треба пояснити і це визначення.
Об'єктом оподаткування(тобто те, що обкладається податком) є доход(прибуток), добавлена вартість продукції(робіт, послуг), вартість певних товарів, спеціальне використання природних ресурсів, майно юридичних і фізичних осіб. Існують й інші об'єкти оподаткування.
Види податків.
В Україні справляються загальнодержавні і місцеві податки.
До загальнодержавних податків належать:
1. Податок на добавлену вартість
2. Акцизний збір
3. Податок на доходи (прибуток) підприємств і організацій
4. Прибутковий податок з громадян
5. Мито
6. Державне мито
7. Податок на майно підприємств
8. Податок на нерухоме майно громадян
9. Плата за землю
10. Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів
11. .Податок на промисел
12. Плата по відшкодуванню витрат на геологорозвідувальні роботи
13. .Плата за спеціальне використання природних ресурсів
14. Плата за забруднення навколишнього природного середовища
15. Відрахування та збори на будівництво, ремонт і утримання автомобільних доріг
16. Внески до Фонду для заходів щодо ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення
17. Внески до Фонду сприяння зайнятості населення України
18. Внески до Фонду соціального страхування України
19. Внески до Пенсійного фонду України
Загальнодержавні податки та інші обов'язкові платежі встановлюються Верховною Радою і справляються на всій території України.
До місцевих податків і зборів належать:
1. Готельний збір
2. Збір за паркування автомобілів
3. Ринковий збір
4. Збір за видачу ордера на квартиру
5. Курортний збір
6. Збір за участь у бігу на іподромі
7. Збір з осіб, які беруть участь у грі на тоталізаторі на іподромі
8. Податок з реклами
9. Збір за право використання місцевої символіки
10. Збір за право проведення кіно - і телезйомок
11. Збір за проведення місцевих аукціонів, конкурсного розпродажу і лотерей
12. Комунальний податок
13. Збір за проїзд по території прикордонних областей автотранспорту, що прямує за кордон
14. Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі
Місцеві податки і збори, порядок їх сплати встановлюються органами місцевого самоврядування відповідно до переліку і в

 
 

Цікаве

Загрузка...