WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система оподаткування фізичних осіб в Україні, та аналіз їх надходжень до бюджету - Курсова робота

Система оподаткування фізичних осіб в Україні, та аналіз їх надходжень до бюджету - Курсова робота

кількість платників припадає на сплату податку за землю так 2006 році ця цифра досягла 4289 осіб, на другому місці знаходяться платники податку з власників транспортних засобів, а саме 3921 осіб. Варто зазначити, найменша кількість платників податку на промисел - 98 осіб.
Платниками податку з доходів фізичних осіб є громадяни, підприємства, установи, організації, а також фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які виплачують доходи громадянам, зокрема заробітну плату за виконання ними відповідних робіт, визначених трудовою угодою, не є платниками податку з таких доходів. На них покладено .обов'язки щодо нарахування, утримання і перерахування до бюджету податку з таких доходів.[11]
Реєстрація фізичних осіб із присвоєнням їм ідентифікаційних номерів здійснюється у Коломийській оДПІ в порядку, визначеному законодавством України та іншими нормативно-правовими актами.
Облік фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, здійснюється у Коломийській оДПІ залежно від наявності у фізичних осіб об'єктів оподаткування.
Облік іноземних громадян, що мають постійне місце проживання в Україні й одержують прибутки на її території, здійснюється органами державної податкової служби на загальних підставах.
Підприємства, установи, організації і фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів, зобов'язані у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадає виплата, надіслати до податкових органів за місцем проживання громадян відомості, про виплачені суми доходів і суми утриманого з них податку. Підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності при виплаті ними протягом року доходів громадянам, повинні не пізніше як через 30 днів після виплати повідомляти податкові органи за місцем проживання громадян про суми таких доходів. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності при виплаті ними доходів громадянам не за місцем основної роботи, зокрема за сумісництвом, за виконання разових та інших робіт, здійснюваних на основі договорів підряду та інших договорів цивільно-правого характеру, надають ф. № 2 до податкового органу за місцем проживання громадян у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадаєвиплата. Підприємства, установи, організації, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності при виплаті ними протягом року доходів громадянам, одержаних від здійснення ними підприємницької діяльності без створення юридичної особи, повинні не пізніше як через 30 днів після виплати повідомляти про це податковим органам за місцем проживання громадян довідкою ф. № 2. Про суми виплат громадянам, які мають постійне місце проживання в Україні, від продажу підприємствам, установам, організаціям і фізичним особам-суб'єктам підприємницької діяльності зазначеної продукції надсилається довідка ф. № 2 податковим інспекціям за місцем проживання громадян.[5]
Коломийська оДПІ використовує ці відомості для перевірки поданих громадянами декларацій та обчислення сукупної річної суми податку.
Прибуток, що отриманий громадянином від операцій купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав, за результатами звітного року входить до складу його сукупного річного оподатковуваного доходу та вноситься ним до бюджету у встановлені строки. При цьому особою, відповідальною за внесення податку до бюджету, є громадянин. Після закінчення календарного року громадяни, крім тих, які одержували доходи лише за місцем основної роботи, зобов'язані у строки, визначені законом, наступного року подати до податкового органу за місцем проживання декларацію. У декларації зазначаються відомості про всі доходи, одержані як за основним, так і за неосновним місцем роботи. Дана декларація є основою обліку платників податків-фізичних осіб.
Фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, але які, окрім податку із заробітної плати, мають й інші об'єкти оподаткування або декілька джерел доходів (плата за землю, податок із власників транспортних засобів, прибутковий податок від здачі майна в оренду) повинні ставати на облік в органах податкової служби України як платники відповідних податків.
Власники землі та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів-учасників угоди про розподіл продукції, є платниками земельного податку, тому що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається від грошової оцінки земель.[14]
Станом на 2006 рік у Коломийській оДПІ зареєстровано 4289 фізичних осіб платників податку за землю.
Суб'єктом плати за землю є власник землі і землекористувач, зокрема орендар.
Власники землі та землекористувачі повинні зареєструватися як платники податку з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Облік платників-громадян і нарахування земельного податку проводиться щорічно станом на 1 травня, інших суб'єктів-платників податку станом на 1 лютого. Платники, які своєчасно не були поставлені на облік і не сплачували земельного податку, повинні сплачувати його не більше як за два попередні роки.[14]
Платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні власні транспортні засоби є об'єктами оподаткування.
На сьогоднішній день Коломийською оДПІ зареєстровано 3921 фізичних осіб платників податку з власників транспортних засобів.
Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами перед реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.[4]
Фізичні особи-платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд транспортних засобів, квитанцію або платіжні доручення про сплату податку як за попередній, так і за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування даними пільгами.
У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не провадяться.
У разі виявлення фізичних осіб, які не сплачували податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.[15]

 
 

Цікаве

Загрузка...