WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Система оподаткування фізичних осіб в Україні, та аналіз їх надходжень до бюджету - Курсова робота

Система оподаткування фізичних осіб в Україні, та аналіз їх надходжень до бюджету - Курсова робота

сплачують фізичні особи. Реєстрація та облік фізичних осіб є важливим етапом стягнення цього податку, у Коломийській оДПІ цим займається відділ обліку та звітності в якому задіяно 9 працівників. За даними 2007року на обліку по цьому податку знаходиться 42081 особи. У порівнянні із 2002 роком кількість платників податку зареєстрованих в інспекції зросла на 5227осіб.Таке збільшення цифри зареєстрованих платників податку у Коломийській оДПІ свідчить про економічний розвиток регіону, створення нових робочих місць, або прозорість діяльності уже існуючих. Зміну кількості платників податку з доходів фізичних осіб, що знаходяться на обліку у Коломийській оДПІ можна зобразити у вигляді таблиці 2.4.1.
Таблиця 2.4.1.
Зміна кількості платників податків, що знаходяться на обліку у Коломийській оДПІ за 2002-2006рр.
№ Платник податку 2002рік 2005рік 2006рік
1 Платники податку з доходів фізичних осіб 36854 41193 42081
На протязі 2002-2006 років спостерігається значний ріст зареєстрованих платників податків, що є позитивним показником діяльності Коломийської оДПІ вцілому.
Платниками податку з доходів фізичних осіб є громадяни, які отримують доходи за місцем основної роботи за виконання трудових обов'язків, зокрема за сумісництвом, за виконання робіт за договорами підряду, а також інші доходи, що утворилися у результаті надання за рахунок коштів підприємств своїм працівникам матеріальних і соціальних благ у грошовій і натуральній формі. Також платниками податку з доходів фізичних осіб є громадяни, які отримують доходи не за місцем основної роботи, зокрема за сумісництвом, за виконання разових та інших робіт, що проводяться на основі договорів підряду та інших договорів цивільно-правового характеру.
Громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, як ті, що мають, так і ті, що не мають постійного місця проживання в Україні повинні реєструватися платниками податку з доходів фізичних осіб. До громадян, що мають постійне місце проживання в Україні, належать громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які проживають в Україні не менше 183 днів укалендарному році.[11]
Оподаткування доходів фізичних осіб податковими органами та взяття їх на облік у Коломийській оДПІ здійснюється на підставі:
- декларацій громадян про очікуваний у поточному році або фактично одержаний ними протягом року дохід;(дод.Л)
- матеріалів перевірок діяльності громадян, проведених податковими органами;
- відомостей, отриманих від підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності про виплачені платникам доходи і утримані податки за формою, встановленою Головною державною податковою адміністрацією України.
Підприємства, установи, організації всіх форм власності та установи Національного банку України, комерційні банки, інші фінансово-кредитні установи, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, виконавчі комітети місцевих рад народних депутатів, інші органи, уповноважені проводити державну реєстрації фізичних осіб-суб'єктів підприємницької та іншої діяльності, зобов'язані в місячний термін подавати до державних податкових інспекцій за місцем постійного проживання платників податків та інших обов'язкових платежів, а для осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні, за місцем отримання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування, відомості, для присвоєння ідентифікаційного номера фізичній особі, за винятком осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомили про це відповідні державні органи.[2]
Громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. У декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат і сплаченого податку за звітний рік або інший період, за який здійснюється оподаткування .
Громадяни, які одержують інші доходи, подають декларації у строки, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадає дата виникнення джерела доходу. У ній вказується розмір фактичного доходу за перший місяць та розмір очікуваного доходу до кінця поточного року. У разі припинення існування джерела доходу протягом року сума одержаних доходів додається до складу декларації за наслідками такого календарного року, яка подається податковому органу у строки, визначені законом.[32]
2. 5. Облік фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, але мають джерела доходів
Платниками податку з доходів фізичних осіб у Коломийській оДПІ повинні реєструватися фізичні особи, які одержують доходи:
- за місцем основної роботи за виконання трудових обов'язків, зокрема за сумісництвом;
- за виконання робіт за договорами підряду;
- інші доходи, що утворилися у результаті надання за рахунок коштів підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності своїм працівникам матеріальних і соціальних благ у грошовій і натуральній формах;
- не за місцем основної роботи, зокрема за сумісництвом;
- за виконання разових та інших робіт, здійснюваних на основі договорів підряду та інших договорів цивільно-правового характеру;
- при здійсненні операцій із купівлі-продажу акцій та інших корпоративних прав;
- у вигляді виплат громадянам підприємствами, установами і організаціями авторських винагород і винагород за видання;
- за виконання або інше використання творів науки, літера тури і мистецтва;
- у вигляді винагород авторам відкриттів, винаходів та промислових зразків;
- за інші об'єкти оподаткування або за умови наявності декількох джерел доходів.[32]
На обліку у Коломийській оДПІ знаходиться 9678 фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, але мають джерела доходів. Проаналізувавши дані за 2002-2006 роки спостерігається значне збільшення фізичних осіб, які знаходяться на обліку у Коломийській оДПІ такі дані наочно зображені на таблиці 2.5.1.
Таблиця 2.5.1.
Кількість платників податків фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, але мають джерела доходів, які знаходяться на обліку у Коломийській оДПІ за 2000-2006 роки.
№ Платник податку 2000рік 2004рік 2006рік
1 Фізичні особа, що не є суб'єктом підприємницької діяльності, але має джерела доходів 8816 9488 9678
1.2 Фізичні особи, що є платниками державного мита 602 638 681
1.3 Фізичні особи, що є платниками податку з власників транспортних засобів 3341 3878 3921
1.4 Платники податку за землю 3911 4026 4289
1.5 Платники податку на промисел 81 98 98
З даних наведених у таблиці бачимо, що найбільша

 
 

Цікаве

Загрузка...