WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухоблік оплати праці в бюджетній установі – лікарні (Надвірнянська ЦРЛ) - Дипломна робота

Бухоблік оплати праці в бюджетній установі – лікарні (Надвірнянська ЦРЛ) - Дипломна робота

стягується пеня у розмірі 0,3% від суми заборгованості за кожен день прострочення.
На підставі розрахунково-платіжних відомостей (або відповідних машинограм) складають розроблені таблиці "Зведення нарахованої заробітної плати за її складом і категоріями працівників" і "Зведення по розрахунках з робітниками і службовцями", які містять інформацію про
склад фонду оплати праці за групами і категоріями персоналу і видами виплат за звітний місяць.
Синтетичний облік розрахунків по оплаті праці підприємства здійснюють на пасивному рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці" за субрахунками:
661 "Розрахунки за заробітною платою",
662 "Розрахунки з депонентами".
По кредиту субрахунка 661 "Розрахунки за заробітною платою" відображаються суми нарахованої основної і до даткової заробітної плати, премій, допомоги по тимчасовій непрацездатності, а по дебету - утримання із заробітної плати (прибуткового податку, збору до Пенсійного фонду, до Фонду соціального страхування на випадок безробіття, за виконавчими листками та інші утримання), суми виплаченої заробітної плати і депонованої. Звідси в бухгалтерському обліку на суму нарахованої заробітної плати роблять запис по кредиту рахунка 661 "Розрахунки за заробітною платою" і дебету рахунків:
652 "По соціальному страхуванню" (на суму допомоги по соціальному страхуванню, нарахованої за рахунок коштів соціального страхування) та ін.
Суми утримань із заробітної плати працівників підприємства відображаються записом по дебету рахунка 661 "Розрахунки по заробітній платі" в кореспонденції з кредитом рахунків:
641 "Розрахунки за податками" (на суму утриманого прибуткового податку, що підлягає перерахуванню до бюджету);
651 "За пенсійним забезпеченням" (на суму утримані збору до Пенсійного фонду);
653 "За страхуванням на випадок безробіття" (на суму утримань збору до Фонду соціального страхування на випадок безробіття);
685 "Розрахунки з іншими кредиторами" (на суму утримань за виконавчими листками) та ін.
Суми, виплачені з каси підприємства (заробітна плата премії, допомога по тимчасовій непрацездатності тощо належні працівникам), відображаються записом по дебету рахунка 661 "Розрахунки за заробітною платою" і кредиту рахунка 30 "Каса".
На суму депонованої заробітної плати в бухгалтерському обліку роблять запис по дебету рахунка 661 "Розрахунки за заробітною платою" і кредиту рахунка 662 "Розрахунки з депонентами". В подальшому, при виплаті працівникам заробітної плати, зарахованої раніше на рахунок депонентів, роблять запис по дебету рахунка 662 "Розрахунки з депонентами" в кореспонденції кредитом рахунка 30 "Каса".
Сума депонованої заробітної плати, по якій закінчився строк позовної давності (3 роки), яка підлягає перерахуванню до бюджету, відображається записом по дебету рахунка 662 "Розрахунки з депонентами" і кредиту рахунка 642 "Розрахунки за обов'язковими платежами". Перерахування зазначеної суми до бюджету відображається записом по дебету рахунка 642 "Розрахунки за обов'язковими платежами" і кредиту рахунка ЗІ "Рахунки в банках".
Аналітичний облік розрахунків з робітниками і службовцями по оплаті ведеться в картках - особових рахунках (ф. № П-54 і № П-54а), які містять інформацію по нарахованих сумах, утриманнях, виплаті. Ця інформація використовується для наступних розрахунків середньої заробітної плати (при оплаті відпусток, нарахуваннях допомоги по тимчасовій непрацездатності тощо), видачі різного виду довідок.
Аналітичний облік депонованої заробітної плати ведеться по кожній незатребуваній сумі безпосередньо в реєстрі або книзі обліку депонованої заробітної плати. Виплата такої заробітної плати оформляється видатковим касовим ордером.
РОЗДІЛ 4. УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ОПЛАТИ ПРАЦІ В БЮДЖЕТНІЙ УСТАНОВІ - ЛІКАРНІ
4.1 Ведення бухгалтерського обліку по оплаті праці в умовах функціонування автоматизованих робочих місць
Ведення бухгалтерського обліку як в бюджетних організаціях, так і в підприємствах з різними формами власності, в переважній більшості ведеться вручну.
Цей спосіб, звичний для нас, але набагато ефективнішим буде спосіб ведення бухгалтерського обліку в умовах функціонування автоматизованих робочих місць, тобто з використання комп'ютерної техніки.
У матеріально-технічній базі Надвірнянської Центральної лікарні є чотири комп'ютери.
Дана комп'ютерна техніка розміщення в бухгалтерії Надвірнянської Центральної районної лікарні і використовується для задоволення потреб лікарні.
Оскільки розрахунок заробітної плати це процес складний, то з метою правильного механічного розрахунку доцільно використовувати комп'ютерну техніку та відповідне програмне забезпечення.
Найбільш поширеним обліковим програмним продуктом є "1С:Бухгалтерія".
Ця програма може бути налагоджена бухгалтером на особливості ведення бухгалтерського обліку
Дана бухгалтерська програма має свої характерні особивості:
ведення синтетичного і аналітичного обліку стосовно до потреб лікарні;
отримання всіх необхідних звітів і різних документів по синтетичному і аналітичному обліку лікарні;
повна налагоджуваність;
можливості автоматичного друку вихідних (первинних) документів.
Розглянемо кілька прикладів застосування бухгалтерської програми "1С:бухгалтерія":
Журнал операцій
Вихідними даними для роботи програми є проводки, які вносяться в журнал господарських операцій. В програму слід вводити всі проводки, які відбивають господарську діяльність підприємства. Програма розрахована для зберігання великої кількості проводок - десятків і сотень тисяч, але завжди можна знайти серед них потрібні по даті, рахунках дебету і кредиту, сумі або змісту. Крім того, можна обмежити "видимість" проводок деяким часовим інтервалом, проглядаючи проводки за рік, півроку, квартал і т.д.
Програма дозволяє вводити проводки наступними способами:
Використання режиму"документи і розрахунки" передбачає ще більш універсальні і гнучкі засоби для вводу документів і проведення бухгалтерських розрахунків. За допомогою цього режиму в журнал операцій можна ввести дані про деякий документ (платіжне доручення, рахунок, накладну і т.д.) або розрахунок (прибутку, податків, переоцінки валюти і т.д.) і зв'язані з ним проводки, котрі автоматично розраховуються по заданих формулах. Відповідний документ можна тут же роздрукувати на принтері. При цьому можемо з часом змінити реквізити документу або вхідні дані розрахунку (кількість відпущеного товару в накладній, погодинну ставку в розрахунку зарплати і т.д.) і програма перераховує всі зв'язані з документом проводки. Більше того, в налаштуваннях програми можна встановити режим автоматичного перерахунку проводок, зв'язаних з документом або розрахунком. Ця можливість дуже зручна для таких операцій, як переоцінка валюти, розрахунок прибутку і податків і т.д. - при будь-яких змінах журналу господарських операцій ці операції можуть бути швидко перераховані.
Вихідні документи
Програма дозволяє при вводі проводок

 
 

Цікаве

Загрузка...