WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухоблік оплати праці в бюджетній установі – лікарні (Надвірнянська ЦРЛ) - Дипломна робота

Бухоблік оплати праці в бюджетній установі – лікарні (Надвірнянська ЦРЛ) - Дипломна робота

оподаткування, і з 1 січня 2004 р. та до 31 грудня 2006 р. ставка оподаткування встановлена нарівні 13% від об'єкта оподаткування. З 1 січня 2007 р. загальна ставка податку зросте і становитиме 15% від об'єкта оподаткування. Поряд з цим застосовується пільгова ставка- 5% для процентів на депозит (вклад) у банк чи небанківську фінансову установу відповідно до закону (крім страховиків) та на процентний або дисконтний дохід за ощадним (депозитним) сертифікатом. На виграші чи призи (крім виграшу у державну лотерею у грошовому виразі) або будь-які інші доходи, нараховані на користь нерезидентів - фізичних осіб (за винятком доходів, з яких здійснює сплату податку резидент), ставка податку становить подвійний розмір до загальної ставки (30%).
Нарахування платнику податку здійснюється податковим агентом. Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, передбачену законодавством. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету.
Незалежно від того, чи дохід був отриманий за місцем основної праці чи по сумісництву, оподатковується він за загальновстановленою ставкою. Тільки соціальна пільга може бути використана за одним місцем праці -на вибір платника податку.
Якщо окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті, то про такий договір податковому органу за основним місцем проживання платника податку- орендодавця заформоютау спосіб, встановленими КМУ. Уразі порушення такоїформи чи способу нотаріус несе відповідальність, встановлену законом за порушення порядку чи строків надання податкової звітності. Доходи, зазначені вище, кінцево оподатковуються за загальновстановленою ставкою при їх виплаті заїх рахунок.
суми утриманих з них податків у складі податкової декларації з податку на прибуток підприємств у строки, встановлені законом для такого податку. При цьому інформація щодо кожного вкладу не надається. Форма зазначеного податкового розрахунку встановлюється у порядку, визначеному законодавством (ці норми запроваджуються з І січня 2005 р.).
Не підлягає включенню до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, яка надається резидентами - юридичними або фізичними особами- у будь-якій сумі (вартості):
* закладам охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку або члена його сім'ї першого ступеня споріднення,
у тому числі для придбання ліків (донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань) у розмірах, що не покриваються виплатами з фонду загальнообов'язкового медичного страхування, крім витратна >косметичне лікування або косметичну хірургію (включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями); водолікування та геліотерапію, що не пов'язані з хронічними захворюваннями, лікувапня та протезування зубів з використанням дорогоцінних металів; гальванопластики та порцеляни; аборти (крім абортів, які проводяться за медичними показаннями або якщо вагітність стала наслідком згвалтування); операції з переміни статі; лікування венеричних захворювань (крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких стало нестатеве зараження або зґвалтування); лікування тютюнової чи алкогольноїзалежності; клонування людини або її органів; придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, які не підпадають під перелік життєво необхідних, встановлений Кабінетом Міністрів України; будинку маляти; будинку дитини; будинку-інтернату; школі-інтернаті (у тому числі спеціальній, санаторній або для сиріт); дитячому будинку сімейного типу; школі соціальної реабілітації; притулкудля неповнолітніх; приймальнику-розподільнику системи Міністерства внутрішніх справ України;
державному або комунальному закладу чи благодійній організації, у тому числі Товариству Червоного Хреста України, що надають послуги особам, які не мають житла, з їх харчування та облаштування на нічліг; пенітенціарному закладу для поліпшення умов утримання, харчування чи медичного обслуговування осіб, які перебувають у слідчих ізоляторах чи місцях позбавлення волі, або безпосередньо таким особам; будинку для престарілих чи інвалідів для поліпшення умов їх утримання, харчування, медичного обслуговування, соціальної реабілітації; платнику податку, який здійснює наукове дослідження або розробку, для відшкодування вартості обладнання, матеріалів, інших витрат (крім виплат заробітної плати, додаткових благ, інших особистих витрат), за умови, якщо результати таких досліджень та розробок підлягають оприлюдненню та не можуть бути предметом патентування чи інших обмежень у оприлюдненні чи безоплатному поширенні об'єктів права інтелектуальної (промислової) власності, отриманих у результаті таких досліджень або розробок, а також якщо отримання такої допомоги не містить передумов щодо виникнення будь-яких договірних зобов'язань між благодійником або будь-якою третьою особою та набувачем благодійної допомоги у майбутньому, крім обов'язків з цільового використання такої благодійної допомоги.
Податковим агентом платника податку - застрахованої особи є страховик-резидент, який здійснює нарахування страховоївиплати чи викупної суми за договором недержавного пенсійного страхування або довгострокового страхування життя.
Сума податку, нарахована на суму такого перевищення, утримується особою, що надала такі кошти, за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) платника податку за відповідний місяць, а при недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних звітних місяців, до повної сплати суми такого податку. Якщо платник податку припиняєтрудові або цивільно-правові відносини з особою, що надала такікошти, така сума податку утримується за рахунок останньої виплати оподатковуваного доходу під час проведення остаточного розрахунку, а при недостатності суми такого доходу непогашена частина податку включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року.
Якщо повне утримання такої суми податку є неможливим внаслідок смерті платника податку або визнання його за рішенням суду безвісно відсутнім або померлим, то така сума утримується при нарахуванні доходу за останній для такого платника податку податковий період, а в непогашеній частині визнається безнадійною.
3.4 Порядок оформлення і обліку розрахунків з оплати праці в Надвірнянській ЦРЛ.
Депоновану заробітну плату лікарня зберігає на своєму рахунку в банку протягом трьох років, після чого вона підприємствами всіх форм власності підлягає перерахуванню до бюджету не пізніше 10 числа наступного місяця (наказ Мінфіну України від 09.08.93 № 55). За несвоєчасне перерахування до бюджету зазначених депонентських сум

 
 

Цікаве

Загрузка...