WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухоблік оплати праці в бюджетній установі – лікарні (Надвірнянська ЦРЛ) - Дипломна робота

Бухоблік оплати праці в бюджетній установі – лікарні (Надвірнянська ЦРЛ) - Дипломна робота

тих, що не включаються до сукупного оподаткованого доходу;
Інвестиційний прибуток від здійснення платником податку операцій з цінними паперами та корпоративними правами, випущеними в інших, ніж цінні папери, формах, крім доходу відоперацій.
Виключення непоширюються на виплати заробітної плати;виплати, пов'язані з тимчасовою втратою працездатності; регресні виплати.
З фонду загальнообов 'язкового медичного страхування, крім витрат на:
а) косметичне лікування або косметичну хірургію (включаючи косметичне протезування, не пов'язане з медичними показаннями);
б) водолікування та геліотерапію, не пов'язані з лікуванням хронічних захворювань;
в) лікування та протезування зубів з використанням дорогоцінних металів, гальванопластики та порцеляни;
г) аборти, крім абортів, які проводяться за медичними показаннями, або якщо вагітність стала наслідком зґвалтування;
д) операції з переміни статі;
є) лікування венеричних захворювань, крім СНІДу та венеричних захворювань, причиною яких стало нестатеве зараження або зґвалтування; є) лікування тютюнової чи алкогольної залежності;
ж) клонування людини або її органів;
з) придбання ліків, медичних засобів та пристосувань, оплати вартості медичних послуг, які не підпадають під перелік життєво необхідних, встановлений Кабінетом М іністрів України;
а) при страхуванні платника податку - суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на І сі чия звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гри.;
б) при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення - 50 відсотків суми, у розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї, якщо сума витрат не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на і січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн,
Поряд із правами по нарахуванню податкового кредиту для платника податку існують обмеження щодо права на застосування податкового кредиту.
Важливо також знати, що сума податкового кредиту, що надається платнику, не можебути більшою, ніж сума доходу, одержаного як заробітна плата.
Якщо сума податкового кредиту, нарахованого платником податку перевищує суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, податковий кредит надається такому платнику податку в розмірі суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного податкового року як заробітна плата.
Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року,таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, отриманого
платником податку як заробітна плата протягом звітного податкового місяця,
якщо її розмір не перевищує суми місячного прожиткового мінімуму для
працездатної особи, встановленого на 1 січня звітного податкового року,
помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 грн. Платник податку
має право використовувати соціальні пільги з метою зменшення суми
загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного з джерел на
територіїУкраїни від одного працедавця у вигляді заробітної плати, на суму
податкової соціальної пільги:
а) з самотньою матір'ю або самотнім батьком (опікуном, піклувальником) - у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
б) утримує дитину-інваліда І або II групп -у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;
в) має троє чи більше дітей віком до 18 років - у розрахунку на кожну таку дитину;
г) є вдівцем або вдовою;
д) є особою, віднесеною законом до І або 2 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв'язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
є) є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад'юнктом, військовослужбовцем строкової служби;
є) є інвалідом І або II групи, у тому числі з дитинства;
У разі, якщо платник податку має право на застосування податкової
соціальної пільги з двох і більше підстав, податкова соціальна пільга
застосовується один раз з підстави, що передбачає її найбільший розмір.
Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого місячного доходу платника податку у вигляді заробітної плати виключно за одним місцем його нарахування (виплати).
В зв'язку з цим платник податку подає працедавцю заяву про самостійне
обрання місця застосування податкової соціальної пільги за формою,
визначеною центральним податковим органом. Податкова соціальна пільга
починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання працедавцем заяви платника податку про застосування пільги. Пільга нараховується за основним місцем праці у випадку відсутності заяви про призначення пільги. Також соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів, якщо одержуються протягом звітного податкового місяця одночасно нижченаведені доходи.
Якщо, внаслідок здійсненого перерахунку виникає недоплата цього податку, така сума стягується працедавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а при недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.
Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з працедавцем, виникає сума недоплати, що перевищує суму оподатковуваного доходу платника податку за останній звітний період, то непогашена частина такої недоплати включається до складу податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного податкового року. Якщо працедавець з будь-яких причин не здійснює перерахунки та/або не утримує суму недоплати чи її частину у встановлені строки, то така сумастягується податковим органом за рахунок такого працедавця і не включається до складу його валових витрат.
Якщо внаслідок здійсненого перерахунку виникає переплата цього податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податкового зобов'язання платника податку за відповідний місяць, а при недостатності такої суми-сума податкових зобов'язань наступних податкових періодів, до повного повернення суми такої переплати. Якщо внаслідок проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з працедавцем, виникає сума переплати, що перевищує суму податкового зобов'язання, нарахованого за останній звітний період, то така сума підлягає відшкодуванню з бюджету у встановленому порядку.
З метою поетапного введення в дію Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" та недопущення дефіциту бюджету на найближчі роки встановлюються такі розміри податкової соціальної пільги.
Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб "ліквідовується шкала

 
 

Цікаве

Загрузка...