WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Загальнодержавні збори - Реферат

Загальнодержавні збори - Реферат

фіксованого патенту (при сплаті якого не потрібно ведення обліку і надання звітності), то у вартість сплаченого фіксованого податку входить і сума збору на обов'язкове соціальне страхування. Порядок сплати збору для громадян - підприємців дещо відрізняється від порядку, встановленого для інших груп платників. Збір розраховується і сплачується не щомісяця, а щокварталу, виходячи з фактично отриманого доходу за звітний період, не пізніше 20 числа першого місяця кварталу, наступного за звітним.
Збір на обов'язкове соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Цей вид збору на обов'язкове соціальне страхування справляється на підставі Закону України від 18 січня 2001 р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування в зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими народженням і похованням".
Встановлено такі розміри цього платежу:
1) для роботодавців - 2,5 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих робітників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати, іншізаохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до Закону України "Про оплату праці", і підлягають оподаткуванню з громадян;
2) для найманих робітників - від суми оплати праці, що включає основну і додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні і компенсаційні виплати" у тому числі в натуральній формі, що підлягають оподаткуванню з громадян:
- 0,25% - для найманих робітників, що мають заробітну плату менше 150 гривень;
- 0,5% - для найманих робітників, що мають заробітну плату більше 150 гривень.
Збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття.
Цей вид збору на обов'язкове соціальне страхування справляється відповідно до Закону України від 2 березня 2000 р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття "'.
Цей платіж сплачується в таких розмірах:
1) для роботодавців - 2,5% суми фактичних витрат на оплату праці найманих робітників, що включають витрати на ви плату основної і додаткової заробітної плати, інші заохочу вальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що підлягають оподаткуванню з громадян;
2) для найманих робітників - 0,5% суми оплати праці, що включає основну і додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що підлягають оподаткуванню з громадян.
Збір на обов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності
Цей вид соціального збору справляється відповідно до Закону України від 23 вересня 1999 р. "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що спричинили утрату працездатності".
Коло платників цього платежу трохи вужче, оскільки такими є лише роботодавці.
Розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого належить підприємство. Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ і організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що затверджує Кабінет Міністрів України.
Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства введено Законом України від 9 квітня 1999 р. "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмільництва". Крім того, Порядок справляння збору і використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства затверджено постановою Кабінету Міністрів України, а форми звіту про суми нарахованих платежів встановлено наказом податкової адміністрації.
Платниками збору є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності і підпорядкування, що реалізують в оптово-роздрібній торговій мережі алкогольні напої і пиво.
Збір сплачується підприємствами торгівлі.
1. Суб'єкти роздрібної торгівлі платять збір від реалізації алкогольної продукції чи пива, що надійшли безпосередньо від виробника.
2. У разі надходження алкогольної продукції і пива в роздрібну мережу з оптової торгової мережі збір платить оптовик. Необхідно, щоб у товарно-транспортних і платіжних документах сума збору була зазначена окремим рядком.
Крім цього, відповідно до Порядку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації від 28 березня 2002 p., a цей збір варто сплачувати також і підприємцям, що працюють у мережі громадського харчування.
Об'єктом оподаткування є виторг, отриманий на кожному етапі реалізації алкогольних напоїв і пива.
Ставка збору становить 1% від об'єкта оподаткування. Обчислення суми платежу здійснює платник самостійно, що відображається у відповідному звіті, який подається до податкового органу щомісяця протягом 20 днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду.
Збір сплачується щомісяця протягом 10 днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання звітності. Збір нараховується на всю суму виторгу, включаючи ПДВ.
Цей збір зараховується на спеціальні рахунки Державного казначейства України. 30% цих коштів використовуються на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Розпорядниками цих коштів є місцеві органи виконавчої влади. Центральний орган виконавчої влади, що здійснює державну політику в сфері виноградарства, садівництва і хмелярства, розпоряджається 70 відсотками коштів від збору. Суми збору, що надходять на спеціальний рахунок Державного казначейства України, розподіляються у співвідношенні: 70% - на розвиток виноградарства, 30% - на розвиток садівництва і хмелярства.
6. Інші загальнодержавні збори
Єдиний збір, що справляється у пунктах пропуску через державний кордон
Зазначений платіж е загальнодержавним збором, що визначений ст. 14 Закону від 4 листопада 1999 р. "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України". Порядок справляння єдиного збору визначається Кабінетом Міністрів України.
Єдиний збір встановлено щодо транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, які перетинають державний кордон України, він справляється за здійснення у пунктах пропуску через державний кордон України відповідно до законодавства України митного при транзиті вантажів і транспортних засобів, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, ра-діологічного та екологічного контролю вантажів і транспортних засобів, за проїзд транспортних

 
 

Цікаве

Загрузка...