WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Єдиний податок - Реферат

Єдиний податок - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Єдиний податок
ПЛАН
1. Загальні положення
2. Юридичні особи як платники єдиного податку
3. Фізичні особи як платники єдиного податку
Література
1. Загальні положення
Сплата єдиного податку являє собою спрощену систему опо-даткування, обліку і звітності, особливості застосування якої закріплено Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва, від 3 липня 1998 р. що з 19 вересня 1999 р. діє у редакції Указу від 28 червня 1999 р. (далі - Указ). Цей Указ було прийнято з метою реалізації державної політики з питань розвитку і підтримки малого підприємництва, ефективного використання його можливостей відповідно до п. 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України. Застосування такої системи є найбільш поширеним способом оподаткування доходів суб'єктів малого підприємництва, що введений в дію з 1 січня 1999 р. причому таким суб'єктам надано право вибору між оподаткуванням за загальною чи спрощеною системою.
Сьогодні спрощена система оподаткування обліку і звітності регламентується великою кількістю нормативних актів, особливе місце серед який посідають:
1) вищевказаний Указ Президента;
2) Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат суб'єкта малого підприємництва-юридичної особи, що застосовує спрощену систему оподаткування обліку і звітності;
3) Порядок видачі Посвідчення про право сплати єдиного по датку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою;
4) Розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою;
5) Порядок видачі Посвідчення про сплату єдиного податку (для фізичних осіб);
Згідно зі ст. 1 Указу спрощена система вводиться для суб'єктів малого підприємництва: фізичних осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, і юридичних осіб будь-якої організаційно-правової форми і форми власності. Однак згідно з п. 7 Указу не можуть бути платниками єдиного податку:
- суб'єкти підприємницької діяльності, для роботи яких відповідно до Закону України " Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" необхідне придбання спеціального патенту;
- довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні і небанківські фінансові організації;
- суб'єкти підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам-учасникам і засновникам даних суб'єктів, що не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 % ;
- суб'єкти, що здійснюють спільну діяльність, визначену в ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств " ;
- фізичні особи - приватні підприємці, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними і тютюновими виробами, а також пально-мастильними матеріалами (зазначимо, що юридичним особам, які здійснюють торгівлю переліченими вище товарами, перехід на єдиний податок не забороняється).
Зазначимо, що Указом закріплено вичерпний перелік податків і зборів, платником яких не є суб'єкт, який сплачує єдиний податок:
1) ПДВ, крім випадків, коли суб'єкт самостійно приймає рішення бути платником такого податку;
2) податок на прибуток;
3) податок на доходи фізичних осіб;
4) плата (податок) за землю;
5) збір за спеціальне використання природних ресурсів;
6) збір на обов'язкове соціальне страхування;
7) збір на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України;
8) комунальний податок;
9) податок на промисел;
10) збір на обов'язкове пенсійне страхування;
11) збір за видачу рішень на розміщення об'єктів торгівлі і сфери послуг;
12) внески у Фонд соціального захисту інвалідів;
13) внески в Державний фонд сприяння зайнятості населення;
14) плати за патенти відповідно до Закону "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".
Інші податки і збори (обов'язкові платежі), передбачені статтями 14 і 15 Закону України "Про систему оподаткування", сплачуються суб'єктами, які перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності у загальному порядку.
Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховують суми єдиного податку в таких розмірах: до місцевого бюджету - 43 відсотки; до Пенсійного фонду України - 42 відсотки; на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, здійснюваних відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, обумовлених народженням і похованням.
Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладаються єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподаткованого доходу за підсумками звітного року такого платника й осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його родини, які беруть участь у підприємницькій діяльності.
Спрощена система оподаткування, обліку і звітності для юридичних і фізичних осіб має істотну різницю, тому їх необхідно розглянути окремо.
2. Юридичні особи як платники єдиного податку
Для переходу на спрощену систему оподаткування, обліку і звітності юридичні особи - суб'єкти малого підприємництва будь-якої організаційно-правової форми і форми власності, повинні відповідати таким критеріям:
а) за рік середньо-облікова чисельність працюючих у такого суб'єкта не повинна перевищувати 50 чоловік;
б) розмір виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не повинен перевищувати 1 млн. гривень.
Зазначимо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2000 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...