WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Формування облікової та аналітичної політики наявності руху і технічного стану основних засобів (на базі ЗАТ “Птахофабрика” “Снятинська Нова”) - Дипломна робота

Формування облікової та аналітичної політики наявності руху і технічного стану основних засобів (на базі ЗАТ “Птахофабрика” “Снятинська Нова”) - Дипломна робота

засобиСлужби єдиного часу).
Транспортні засоби
Транспортний засіб - засіб, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому обладнання чи механізму.
До цієї групи належать:
- автотранспорт;
- судна;
- залізничний транспорт;
- апарати літальні: повітряні й космічні;
- веломототранспорт;
- електротранспорт виробничий безрейковий.
До автотранспорту, крім автомобілів, автобусів і тролейбусів, відносять корпуси й причепи автомобілів (у тому числі контейнери), обладнання автомобільне, автофургони, тягачі, самоскиди, автокрани, автобурові.
До суден, крім різних видів безпосередньо суден, належать платформи морські, конструкції плавучі (кофердами, плоти, баки, цистерни, буї, бакени).
До залізничного транспорту, крім локомотивів, вагонів тощо, відносять також вузли й деталі до залізничних і трамвайних локомотивів і рухомого складу, устаткування й матеріали для колій, у тому числі кріпильні вироби й арматуру, устаткування механічне (електромеханічне) сигналізації та забезпечення безпеки й управління рухом.
До літальних повітряних і космічних апаратів належать самі апарати, а також устаткування злітно-посадочне, тренажери авіаційні наземні для цивільної й транспортної авіації, планери, аеростати, дельтаплани, вертольоти, літаки, ракети-носії, супутники, наземні засоби забезпечення польотів космічних апаратів.
До веломототранспорту відносять мотоцикли, мотовелосипеди, мопеди, коляски інвалідні, обладнання для мотоциклів і велосипедів.
Єдиним представником виробничого безрейкового електротранспорту є електрокар-навантажувач безрейковий.
Інструменти, прилади, інвентар (меблі)
Інструменти - знаряддя ручної праці або виконавчий механізм машини для здійснення різних робіт. Інструменти поділяють на:
- різальні (різець, свердло, фреза та ін.);
- тиснучі (штамп, накатка);
- шліфувальні (шліфувальне коло, шліфувальний брусок);
- ударні (молоток, зубило, пробійник);
- кріпильно-затискувальні (затискувальний патрон верстатів, різцевий тримач, лещата та ін.);
- вимірювальні;
- медичні;
- інші.
Прилади - засоби вимірювання, аналізу, обробки й зображення інформації, пристрої регулювання, автоматичні й автоматизовані системи управління.
Інвентар (меблі) - сукупність різних предметів господарського вжитку й виробничого призначення.
Робоча і продуктивна худоба
Продуктивна худоба - худоба, що використовується в процесі виробництва природним шляхом (у тому числі сторожові собаки), а також тварини, що не є продукцією, а використовуються для виробництва продукції: самці-плідники й самиці-годувальниці, худоба молочного, вовняного стада.
Робочу й продуктивну худобу класифікують за:
- видовою відмінністю (корови, коні та ін.);
- статевою відмінністю (бики, корови);
- функціональним призначенням (молочні, м'ясні, сторожові тварини).
Багаторічні насадження
Багаторічні насадження - рослини, які використовуються в процесі виробництва (наприклад, для вирощування плодів, ягід), для здавання в оренду або в соціально-культурних цілях (декоративні дерева й кущі).
Багаторічні насадження поділяють на насадження:
- ботанічних садів;
- захисні;
- декоративні;
- продуктивні.
До насаджень ботанічних садів (а також інших науково-дослідних установ і навчальних закладів) відносять насадження, вирощені в науково-дослідницьких цілях. До захисних - насадження багаторічних культур, розведених із метою екологічного захисту земель, озер та ін. До декоративних - озеленювальні й декоративні насадження, висаджені з метою естетичного благоустрою зони життєдіяльності людини, а також насадження парків. До продуктивних - плодові, овочеві, ефіроолійні, лікарські культури, плантації чаю, виноградники та інші насадження, висаджені з метою отримання товарної продукції рослинного походження.
Інші основні засоби
До них належать засоби, що не обліковуються на субрахунках 101-108 рахунка 10 "Основні засоби".
Підприємство має право самостійно вирішувати, які основні засоби віднести до цієї групи. Це може бути облік меблів, офісного обладнання, інформаційних систем, а також побутових електромеханічних приладів (холодильники, вентилятори та ін.).
Як і будь-який актив, основні засоби відображають у балансі за таких умов:
1) існує вірогідність отримання економічних вигод від використання основного засобу;
2) його оцінка може бути достовірно визначена.
Щодо вірогідності отримання економічних вигод підприємство має визначити цілі використання такого основного засобу. З визначення основних засобів за П(С)БО 7, такими цілями є:
- використання 03 у процесі виробництва;
- використання 03 у процесі поставки товарів, виконання робіт і надання послуг;
- використання 03 для надання його в оренду іншим особам;
- використання 03 для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій.
Щодо можливості достовірної оцінки, виходячи з положень П(С)БО 7 та Інструкції про застосування Плану рахунків, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від ЗО. 11. 1999 р. № 291, підприємство повинно використовувати дві оцінки вартості основного засобу:
- історичну собівартість;
- справедливу собівартість.
Історична собівартість основного засобу - його первісна вартість.
До неї включають такі витрати:
- суми, виплачувані постачальникам активів і підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);
- реєстраційні збори, державне мито;
- суми ввізного мита;
- суми непрямих податків у разі придбання (створення) основних засобів (якщо вони не компенсуються підприємству);
- витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів;
- витрати на установку, монтаж, налагодження основних засобів;
- інші витрати, пов'язані з приведенням об'єкта основних засобів до дієздатного стану.
Не включають до первісної вартості основного засобу і відображають як витрати:
- витрати на сплату відсотків за кредит, залучений для купівлі основного засобу;
- наднормативні суми відходів, понаднормативні витрати на оплату праці;
- загальногосподарські витрати.
Згідно з додатком до П(С)БО 19 "Об'єднання підприємств" справедливу собівартість основних засобів визначають таким чином:
- земля й будівлі - ринкова вартість;
- машини та обладнання - ринкова вартість. За відсутності даних про ринкову вартість - відбудовна вартість (сучасна собівартість придбання) за вирахуванням суми зносу на дату оцінки.
Для визначення ринкової вартості можуть бути використані дані про біржову вартість, прайс-листів тощо. Таке твердження ґрунтується на принципі обачності, згідно з яким методи оцінки, що застосовуються в бухгалтерському обліку, повинні запобігати завищенню оцінки активів. Відновну вартість (вартість відновлення за сучасних умов і цін) визначають на підставі оцінки основного засобу,даної незалежними

 
 

Цікаве

Загрузка...