WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Формування облікової та аналітичної політики наявності руху і технічного стану основних засобів (на базі ЗАТ “Птахофабрика” “Снятинська Нова”) - Дипломна робота

Формування облікової та аналітичної політики наявності руху і технічного стану основних засобів (на базі ЗАТ “Птахофабрика” “Снятинська Нова”) - Дипломна робота

окремий об'єкт основних засобів.Це важливо для обліку устаткування і транспортних засобів, частини (деталі) яких можуть обліковуватися окремо, а також для будівель і приміщень, що постійно перебудовуються, поліпшуються, переобладнуються.
Класифікація та оцінка основних засобів
В організації правильного обліку основних засобів головною є науково обґрунтована їх класифікація (групування) за найважливішими
економічними і технічними ознаками (див. додаток 1).
П(С)БО 7 "Основні засоби" передбачає такі групи основних засобів, однакових за технічними характеристиками, призначенням і способом використання:
1) земельні ділянки;
2) капітальні витрати на поліпшення земель;
3) будинки, споруди і передавальні пристрої;
4) машини та обладнання;
5 транспортні засоби;
6) інструменти, прилади, інвентар (меблі);
7) робоча і продуктивна худоба;
8) багаторічні насадження;
9) інші основні засоби.
Земельні ділянки
Поняття земельної ділянки законодавством не визначено. Згідно зі ст. 2 Земельного кодексу України всі землі за цільовим призначенням поділяють на:
1) землі сільськогосподарського призначення;
2) землі населених пунктів (міст, селищ міського типу й сільських населених пунктів);
3) землі промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення;
4) землі природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення;
5) землі лісового фонду;
6) землі водного фонду;
7) землі запасу.
Капітальні витрати на поліпшення земель
До витрат на поліпшення земель належать витрати на меліоративні (осушувальні) та іригаційні роботи, антиерозійні заходи (терасування, зміна рельєфу ярів та ін.)
Будинки, споруди і передавальні пристрої
Будинки - архітектурно-будівельні об'єкти, призначені для створення умов (захист від атмосферних явищ та ін.) для праці, життя, обслуговування населення й зберігання матеріальних цінностей.
Інвентарним об'єктом цього класу є кожна окрема будівля, що має стіни й дах як конструктивні основні частини. Якщо будівлі прилягають одна до одної і мають спільну стіну, але кожна з них є самостійним конструктивним цілим, вони вважаються окремими інвентарними об'єктами. Надвірні будови, огорожі та інші надвірні споруди, які обслуговують будівлю (сарай, паркан, колодязь та ін.), становлять разом із нею один інвентарний об'єкт.
Зовнішні прибудови до будівлі, які мають самостійне господарське значення, окремо поставлені будівлі котелень, а також капітальні надвірні будівлі (склади, гаражі та ін.) є самостійними інвентарними об'єктами.
До будівель належать усі комунікації всередині будівлі, необхідні для її експлуатації.
Фундаменти під велике габаритне устаткування, споруджені одночасно з самою будівлею, входять до її складу. Фундаменти під різними об'єктами (які не є будовами), навіть якщо вони розташовані всередині будівлі, належать до інвентарних об'єктів, яким вони служать.
Споруди - інженерно-будівельні об'єкти, призначені для створення умов, необхідних для здійснення процесу виробництва або забезпечення досягнення невиробничих цілей через виконання певних технічних функцій, не пов'язаних із зміною предмета праці.
Інвентарним об'єктом цього класу вважається кожна окрема споруда з усіма пристроями, що становлять із ним одне ціле, наприклад:
- резервуар (включаючи фундамент, арматуру, гарнітуру, підігрівальний пристрій);
- щогла прожекторна (включаючи фундамент, опору, мережу електропроводки з усією освітлювальною арматурою);
- дорога, естакада.
Передавальні пристрої:
- лінії електропередач, у тому числі сигналізації та зв'язку;
- трансмісії та трубопроводи (крім магістральних) з усіма проміжними механізмами, необхідними для трансформації (перетворення) і передачі енергії, переміщення трубопроводами рідких і газоподібних речовин.
Інвентарним об'єктом щодо електричних ліній є лінія від розподільного пристрою електростанції (підстанції) або від клем генераторів до розподільних пристроїв приймальних підстанцій і від підстанцій до фідерних та інших службових приміщень.
Самостійними інвентарними об'єктами вважаються трубопроводи, які не є частиною машини, будівлі чи споруди, але мають самостійне значення. Так, наприклад, теплофікаційний трубопровід від бойлера до будівлі споживача теплової енергії має самостійне значення, а ввід і трубопровід системи опалення входять до складу будівлі.
Машини та обладнання
Машини - технічні пристрої, за допомогою яких при виконанні певних операцій технологічного процесу здійснюється перетворення енергії, матеріалів і (або) інформації для отримання необхідного корисного результату.
У такому значенні цей термін сприймається однозначно й не потребує жодних уточнень.
Обладнання - пристрій, що виробляє або перетворює енергію, матеріали та інформацію.
Інвентарним об'єктом типу обладнання є кожна окрема (в тому числі така, що не належить до розглянутих раніше інвентарних об'єктів) машина (апарат, агрегат, установка, прилад), включаючи пристрої та приладдя, стаціонарно змонтовані прилади, інструменти, електрообладнання, в тому числі пристрої для її підключення до мережі енергопостачання, а також індивідуальну огорожу й фундамент (якщо об'єкт, змонтований на окремому фундаменті, що не належить до класу "будівлі"), які входять до її складу.
Відносячи інвентарні об'єкти до певного класу, слід брати до уваги, крім конструктивних ознак, основне (переважне) призначення устаткування. Так, наприклад, до класу "енергетичного (силового) устаткування" належать пристрої, що виробляють або перетворюють теплову й електричну енергію, а також машини-двигуни, що перетворюють будь-яку енергію (води, вітру, теплову, електричну та ін.) на механічну, тобто на енергію руху.
Класифікація машин і обладнання здійснюється за функціональним принципом і за галузями виробництва:
- машини сільськогосподарські та лісогосподарські (наприклад, трактори, косарки);
- верстати (наприклад, фрезерні, свердлувальні);
- машини для металургійної промисловості (наприклад, ковші, прокатні стани);
- машини для гірничодобувної промисловості та будівництва (наприклад, бури, землерийні машини);
- машини для обробки харчових продуктів (наприклад, мукомолки, круподерки);
- машини для виробництва текстильних виробів (наприклад, машини прядильні, ткацькі верстати);
- машини для виробництва паперу й картону (наприклад, різаки гільйотинного типу);
- двигуни, генератори і трансформатори електричні (наприклад, електродвигуни, трактори, косарки);
- прилади для розподілу електроенергії та обладнання для управління;
- устаткування медичне, хірургічне та ортопедичне (наприклад, зуболікарські крісла, ультразвукова діагностика - УЗД);
- прилади й пристрої для вимірювання, перевірки, випробування і управління суднами, літальними апаратами та для інших цілей (наприклад, радіолокаційна апаратура, радіопередавачі,

 
 

Цікаве

Загрузка...