WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок на прибуток підприємств. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Місцеві податки - Реферат

Податок на прибуток підприємств. Збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Місцеві податки - Реферат

календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання розрахунку збору (тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу), за винятком громадян, які отримали ордери на дрібний відпуск деревини чи лісові квитки; підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, релігійних організацій, іноземних юридичних і фізичних осіб, якщо сума збору в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує п'яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян; лісокористувачів з іншої області.
Сума нарахованого збору зараховується на рахунок, відкритий відповідно до кодів бюджетної класифікації України.
Якщо заготівля деревини на лісовій ділянці здійснюється лісокористувачами з іншої області, то збір сплачується ними повністю до відповідних бюджетів за місцем адміністративного розташування таких ділянок лісового фонду до видачі їм дозволу.
Про надходження суми збору в касу лісокористувача в спеціально заведеній книзі лісокористувачами, які видають дозволи, робиться запис і платнику видається квитанція. Одночасно в лісорубних квитках (ордерах) та лісових квитках робиться відмітка про сплату збору в касу (номер та дата квитанції про сплату).
Сума збору, що внесена в касу лісокористувача, зараховується до відповідних бюджетів 1, 10 та 20 числа кожного місяця. Використання готівки регламентується Порядком ведення касових операцій у національній валюті в Україні
При отриманні дозволу в поточному році, після чергового строку сплати збору (20 квітня, 20 липня, 20 жовтня), лісокористувачі сплачують усі суми збору за строками, що минули.
Суми стягнень за порушення Правил відпуску деревини на пні в лісах України перераховуються до бюджетів в установленому законодавством порядку.
Заготовлена деревина, а також інші продукти лісу, від яких лісокористувачі відмовилися (не затребувані лісокористувачами), надходять у розпорядження лісогосподарського підприємства і реалізуються на загальних підставах. Кошти від їх реалізації (крім витрат, пов'язаних із зберіганням, транспортуванням і реалізацією) зараховуються до бюджету.
Збори за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення перераховуються платниками в розмірі 100 відсотків до державного бюджету за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду
Збори за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення та користування земельними ділянками лісового фонду для потреб мисливського господарства, культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей та проведення науково-дослідних робіт перераховуються платниками в розмірі 100 відсотків до бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду.
Відповідно до Правил відпуску деревини на пні
лісокористувачами ведеться облік бланків лісорубних
та лісових квитків, ордерів на дрібний відпуск деревини на пні і розпоряджень ліснику, заготовлених продуктів лісу, продукції побічного користування, другорядних лісових матеріалів, використання корисних властивостей лісів, дозволених до відпуску запасів усієї деревини та інших продуктів лісу, нарахованих Сум збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду.
Контроль за обсягами використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду та правильністю обчислення і сплатою збору до бюджетів
Контроль за дотриманням природоохоронного законодавства, обсягами використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду і правильністю обчислення суми збору здійснюється органами охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.
Контроль за правильністю обчислення, своєчасністю і повнотою сплати до бюджетів збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду здійснюється органами державної податкової служби за місцем адміністративного розташування ділянок лісового фонду.
Документальні перевірки, при потребі, здійснюються спільно з органами охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.
Облік нарахованих і сплачених сум збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду ведеться органами державної податкової служби
Повернення та зарахування не правильно сплачених Сум збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду проводиться з відповідних бюджетів згідно із чинним законодавством України.
Відповідальність і права платників збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду
Лісокористувачі несуть відповідальність за порушення механізму справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду згідно з чинним законодавством України.
Штрафні санкції та пеня застосовуються в порядку, встановленому чинним законодавством України
Лісокористувачі мають правооскаржити дії посадових осіб органів державної податкової служби в порядку, установленному чинним законодавством України
3. Місцеві податки
Складність формування місцевих бюджетів і особливо ри розподілі і перерозподілі їх витрат на потреби місцевого самоврядування показує, що у більшості випадків місцеві органи самоврядування фактично не мають повної самостійності у використанні коштів, що спрямовуються до місцевого бюджету.
Вони не мають можливості на правових засадах і в повному обсязі розпоряджатися цими коштами на свій розсуд, хоча формально є визначена частка бюджетних ресурсів, які направляються державою до них. Державою визначено джерела формування місцевих бюджетів. Надходження коштів до місцевих бюджетів та їх формування здійснюються за рахунок: місцевих податків і зборів; частки загальнодержавних податків; надходжень від здачі в оренду майна комунальної власності і плати за ліцензії, сертифікати та державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності; спонсорських внесків та пожертвування, гуманітарної, шефської допомоги та інших добровільних внесків і вкладів населення, що йдуть на забезпечення регіональних потреб.
Складовою частиною системи оподаткування є місцеві податки і збори. Їх суть полягає в тому, що держава для свого функціонування повинна мати певні фінансові ресурси, які забезпечували б діяльність як на загальнодержавному, так і на місцевих рівнях. Ефективність структурних перетворень та загальний стан розвитку на місцях багато залежить від того, які бюджетні ресурси отримають у своє розпорядження місцеві органи державної влади та через які фінансові важелі це здійснюється.
Платниками місцевих податків і зборів є юридичні і фізичні особи, незалежно від форм господарювання та власності, які здійснюють діяльність на території України і визначені платниками згідно з базою оподаткування.
Види місцевих податків і зборів
До місцевих податків і зборів

 
 

Цікаве

Загрузка...