WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власників транспортних засобів - Реферат

Податок з власників транспортних засобів - Реферат

які не настали, починаючи з кварталу, у якому проведена реєстрація транспортного засобу.
Податок, самостійно визначений платником податку, вважається узгодженим з дня подання Розрахунку до органу державної податкової служби і не може бути оскаржений платником у адміністративному або судовому порядку.
Якщо останній день строку подання Розрахунку припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.
Керівником органу державної податкової служби або його заступником за письмовим запитом платника граничні строки для подання Розрахунку можуть бути продовжені за правилами і на підставах, що встановлені пунктом 15.4 статті 15 Закону та наказом Державної податкової адміністрації України від 19.03.2001 N 113 "Про затвердження Порядку застосування норм пункту 15.4 статті 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.03.2001 за N284/5475.
Платник податку може подати Розрахунок до органу державної податкової служби за місцезнаходженням та місцем постійного базування транспортних засобів на паперовому носії або в електронній формі. Розрахунок може бути надісланий до органу державної податкової служби поштою з повідомленням про вручення не пізніше ніж за 10 днів (дата відправлення на поштовому штемпелі) до закінчення граничного терміну, установленого для подання Розрахунку.
На титульному аркуші Розрахунку платник податку вказує назву підприємства, установи, організації, місцезнаходження, телефон, поточний рахунок, ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), код за Загальним класифікатором галузей народного господарства України (ЗКГНГУ) та назву органу державної податкової служби, до якої подається Розрахунок.
У верхній частині титульного аркуша Розрахунку (з правого боку) платником податку у спеціальному полі позначкою "X" зазначається тип Розрахунку (загальний або уточнений) відповідного рядка.
В іншому спеціальному полі, що знаходиться під спеціальним полем про тип Розрахункувказується позначкою "X" ознака Розрахунку (за відповідний період або за придбані транспортні засоби).
Форма Розрахунку заповнюється в такому порядку: До граф уносяться:
гр. 1 - номер за порядком;
гр. 2 - код транспортного засобу за Гармонізованою системою опису та кодування товарів;
гр. З та 4 - назва марки та модель транспортного засобу;
гр. 5 - об'єм циліндрів двигуна в розрізі кожної марки і моделі транспортного засобу, потужність електродвигуна і довжина плавзасобу;
гр. 6 - дані про кількість однорідних транспортних засобів у розрізі марок і моделей;
гр. 7 - ставка податку, що застосовується при розрахунку податку з кожних 100 см куб. об'єму циліндрів двигуна, із 1 кВт потужності електродвигуна і 100 см довжини плавзасобу в розрізі кожної моделі і марки транспортного засобу;
гр. 8 - сума нарахованого податку окремо за кожним наземним та водним транспортним засобом;
За транспортними засобами з електродвигуном податок нараховується шляхом множення ставки податку на кількість кіловат потужності електродвигуна;
гр. 9 - код пільги (згідно з довідником пільг), за якою повністю або частково звільняється від сплати податку транспортний засіб;
гр. 10 - сума пільг, наданих за транспортними засобами;
гр. 11 - загальна сума податку, що підлягає сплаті за звітний рік при подачі загального чи уточненого Розрахунків (гр. 8 мінус гр. 10);
Сума податку, що підлягає сплаті (гр. 11), округлюється (менше 50 копійок - відкидається, а 50 коп. і більше - округлюється до 1 гривні і розбивається платником на чотири рівні частини, кожна по 25 відсотків від загальної суми податку підсумкової стрічки) і відображається платником податку в Розрахунку за поквартальними термінами сплати.
Розрахунок податку підписується керівником підприємства і головним бухгалтером (указуються повністю їх прізвища, імена та по батькові, проставляються дата, місяць та рік складання Розрахунку), скріплюється печаткою і подається до органу державної податкової служби.
Якщо платником податку самостійно виявлено помилки, що містяться у раніше поданому ним Розрахунку, то такий платник зобов'язаний подати уточнений Розрахунок, що містить виправлені показники.
Якщо у зв'язку з виправленням помилки визначено заниження податкового зобов'язання, то платник протягом 10 календарних днів від дня подачі уточненого розрахунку зобов'язаний:
сплатити суму недоплати;
самостійно нарахувати та сплатити штраф у розмірі 10 відсотків від суми такої недоплати.
Якщо у зв'язку з виправленням помилки визначено завищення податкових зобов'язань, то платнику зменшуються такі податкові зобов'язання за датою подання уточненого розрахунку.
Зайво сплачена сума податку за бажанням платника повертається йому або зараховується за його заявою в рахунок майбутніх платежів. Повернення сум зайво сплаченого податку провадиться у терміни, установлені чинним законодавством України.
Список використаних джерел
1. Методичні вказівки по розрахунку суми податків з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів
2. Методичний посібник по адмініструванню податку з власників транспортних засобів та інших машин і механізмів
3. Конституція України.-1996 р.
4. Закон України " Про систему оподаткування "//Відомості Верховної Ради України.-1994.-№14.
5. Закон України ‹‹Про внесення змін до Закону України " Про систему оподаткування"›› // Відомості Верховної Ради України. - 1997. -№77 .
6. Закон України "Про державну податкову службу в Україні " // Відомості Верховної Ради України.-1991.-№12.
7. Закон України ‹‹Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" ›› // Урядовий кур'єр.-1993.-№15.
8. Закон України "Про Державний бюджет України на 1999 рік " // Урядовий кур'єр.-1998.-№86.
9. Закон України "Про Державний бюджет України на 2000 рік " // Урядовий кур'єр.-1999.-№78.
10. Закон України "Про Державний бюджет України на2001 рік "// Урядовий кур'єр.-2000.-№87.
11. Закон України "Про податок на додану вартість "// Відомості Верховної Ради України.-1997.-№21.
12. Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств " // Відомості Верховної Ради України.-1995.-№4.
13. Закон України "Про плату за землю " // Відомості Верховної Ради Українию-1996.-№12.
14. Закон України "Про охорону праці " // Відомості Верховної Ради України.-1992.-№49.

 
 

Цікаве

Загрузка...