WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власників транспортних засобів - Реферат

Податок з власників транспортних засобів - Реферат

ДПІ де зареєстрована адміністративна одиниця.
(4а) - Надання у банк платіжного доручення на перерахування до бюджету відповідної суми податку.
(5а) - Отримання ДНІ виписки банку про надходження до бюджету відповідних сум податку.
(6а) - Нарахуванню та розписка платежу по карткам особових рахунків.
(7а) - Повідомлення структурними підрозділами юридичну особу про сплату податку.
5.11. Сплачується податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів юридичними особами - що квартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
5.12. За транспортні засоби, придбані протягом року, податок сплачується перед їх реєстрацією за строками сплати (кварталах), які не настали, починаючи з кварталу, в якому транспортний засіб було зареєстровано. При цьому окремий розрахунок суми податку за формою, затвердженою наказом ДПА України від 16.02.2000 року №61, на такий транспортний засіб подається до податкового органу в десятиденний термін після його реєстрації. У розрахунку зазначається сума податку, що відповідає кількості кварталів, включаючи квартал, в якому зареєстрований транспортний засіб, які залишились до кінця року, в якому було придбано транспорті засоби. У разі придбання транспортного засобу протягом року перед його реєстрацією сплачується сума податку, пропорційна квартальній сумі, решта рівними частинами до 15 числа місяця наступного за звітними кварталами, що залишились до кінця поточного року.
5.13. В зв'язку з перереєстрацією транспортних засобів протягом року перерахунки розміру податку не проводяться.
Відповідно до пункту 35 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, які затверджено ПостановоюКабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 р. N1388, перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі зміни:
власника;
місця стоянки, місцезнаходження або найменування власника - юридичної особи;
місця проживання або прізвища, імені чи по батькові фізичної особи, яка є власником транспортного засобу;
кольору, марки або моделі транспортного засобу внаслідок переобладнання чи заміни двигуна або кузова, інших вузлів та агрегатів, що мають ідентифікаційні номери.
Таким чином, у разі зміни власника транспортного засобу органи, що здійснюють реєстрацію, перереєстрацію та технічний огляд транспортних засобів класифікують дану операцію як перереєстрацію транспортного засобу.
Враховуючи вище викладене, виникає питання стосовно сплати податку з власників транспортних засобів у разі перереєстрації транспортних засобів.
Відповідно до пункту 7 зазначених вище Правил власники транспортних засобів - юридичні та фізичні особи або їх представники зобов'язані зареєструвати їх протягом 10 діб після придбання або митного оформлення, чи тимчасового ввезення на територію України.
Враховуючи зазначене, у разі придбання транспортного засобу у юридичної або фізичної особа новий власник - юридична особа обраховує та сплачує податок відповідно до статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а фізична особа - відповідно до статей 5 та 6 цього закону.
В решті випадків, в яких проводиться перереєстрація транспортних засобів, податок не сплачується.
5.14. Що стосується оподаткування списаних (реалізованих) протягом року транспортних засобів, враховуючи, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами самостійно на підставі звітних даних про кількість об'єктів оподаткування станом на 1 січня поточного року за ставками на рік, визначеними статтею 3 Закону, сума податку є остаточною І у разі зняття транспортних засобів з обліку в органах, уповноважених на проведення реєстрації та перереєстрації транспортних засобів протягом року, у зв'язку Із зміною власника, перерахунок суми податку, визначеної у розрахунку не проводиться. Податок сплачується юридичною особою до кінця року в повному обсязі
5.15. Юридичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд транспортних засобів, платіжні доручення про сплату податку з написом (поміткою) установи банку про зарахування податку на відповідні рахунки.
5.16. Податкові органи зобов'язані забезпечити повний облік підприємств - платників податку з власників транспортних засобів, що знаходяться на території їх району чи міста, філій і відділень, незалежно від розташування. Для цього структурними підрозділами -органів державної податкової служби використовуються дані Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб, який є автоматизованою системою збору, накопичення та обробки даних про платників податків та включає дані Інших реєстрів, а саме: Державного реєстру платників ПДВ, реєстру прибуткових підприємств і організацій, реєстру неприбуткових організацій і установ, реєстру платників податків постійних представництв нерезидентів з Україні, реєстру договорів про спільну діяльність тощо.
6. Порядок заповнення і подання розрахунку суми податку з
власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів
Платники податку (юридичні особи) самостійно обчислюють суму податкового зобов'язання щодо податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (далі - податок) за ставками, зазначеними у статті 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", із змінами та доповненнями.
Розрахунок податку складається на підставі бухгалтерських звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року і подається платником податку до органів державної податкової служби за місцезнаходженням та місцем постійного базування транспортних засобів у строки, визначені підпунктом 4.1.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон) для річного звітного періоду, - протягом 60 календарних днів після останнього календарного дня звітного (податкового) року. За придбані протягом року транспортні засоби Розрахунок подається до органу державної податкової служби у 10-денний термін після їх реєстрації у відповідних органах.
За транспортні засоби, придбані протягом року, податок сплачується перед їх реєстрацією за наступними строками сплати (кварталами),

 
 

Цікаве

Загрузка...