WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податок з власників транспортних засобів - Реферат

Податок з власників транспортних засобів - Реферат

надаватися на підставі одного з документів, перелічених у згаданому спільному листі Мінсоцзахисту та Генерального штабу ЗС України.
4.2.3. Для осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною:
Документи, які підтверджують присвоєння звання Героя Соціалістичної праці та повних кавалерів ордену Трудової Слави, та засвідчують особу нагородженого (Книжка Героя Соціалістичної праці, орденська книжка).
4.2.4. Для інвалідів 1 і 2 груп підставою для надання пільги є пенсійне посвідчення або довідка лікарняно-трудової експертної комісії.
4.2.5. Особам зазначеним у пунктах 3 і 4 статті 14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (до зазначених осіб відносяться громадяни, віднесені до 3 і 4 категорій) підставою, для надання пільги є посвідчення встановленого зразка.
Згідно з статтею 6 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" ветеранами праці визнаються громадяни, які сумлінно працювали в народному господарстві, державних установах, організаціях та об'єднаннях громадян, мають трудовий стаж (35 років - жінки і 40 років - чоловіки) і вийшли на пенсію, а також іншігромадяни, які визнаються ветеранами праці згідно із підпунктами "а", "б" і "в" цієї статті (громадяни, яким призначені пенсії на пільгових умовах; пенсіонери, нагороджені медаллю "Ветеран праці"; інваліди 1 і 2 груп, які одержують пенсії по інвалідності, загальний трудовий стаж, яких становить не менше 15 років).
Щодо можливості віднесення ветеранів військової служби до ветеранів праці, то відповідно до роз'яснення Правового управління Міністерства оборони України (лист №204/2/507 від 13"О4.20О0року), при вирішенні цього питання слід керуватися статтею 6 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" .
Таким чином, якщо ветеран військової служби одночасно має трудовий стаж, передбачений у статті 6 цього Закону (тобто до вступу на військову службу чи після звільнення в запас або відставку працював у вищеназваних установах та організаціях, то він може бути визнаний у ... встановленому порядку ветераном праці та користуватися відповідними пільгами.
Відповідно, до Положення про порядок видачі посвідчення I нагрудного знака "Ветеран праці", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 1994 року №521, документом, o що підтверджує статус ветерана праці, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації, є відповідне посвідчення,
Обчислення трудового стажу, необхідного для визнання громадян ветеранами праці, здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Посвідчення і нагрудний знак видаються ветеранам праці за місцем проживання органами, що призначають пенсії (для військових пенсіонерів - військовими комісаріатами).
Якщо у громадянина - власника транспортного засобу, зазначеного у статті 4 Закону, виникло право на пільгу, йому достатньо надати органам, що здійснюють реєстрацію, перереєстрацію та технічний огляд транспортних засобів відповідний документ, який підтверджує це право. Такий власник звільняється від сплати податку як за поточний, так I за попередні роки, якщо зазначений транспортний засіб протягом цього періоду був зареєстрований на його ім'я.
На 50 відсотків сільськогосподарські підприємства - товаровиробники за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше десяти. Щодо визначення кола платників, які відповідно до цього пункту звільняються на 50% від сплати податку за трактори колісні, автобуси та спеціальні автомобілі для перевезення людей з кількістю місць не менше десяти, слід враховувати, що відповідно до пункту 16.4. статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.94. №334/94-ВР із змінами та доповненнями, до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, відносяться, підприємства валовий доход яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує 50% загальної суми валового доходу.
На 50 відсотків громадяни, у власності яких знаходяться легкові автомобілі, вироблені в країнах СНД і поставлені на облік в Україні до 1990 року включно. Пільга надається останньому власнику легкового автомобіля, якщо цей автомобіль до 1990 року включно був зареєстрований в Україні за будь-яким власником.
5. Особливості нарахування і сплати податку з власників транспортних
засобів та інших самохідних машин і механізмів для
юридичних осіб
5.1. Платники податку розраховують суму податку з власників наземних транспортних засобів та Інших самохідних машин і механізмів, виходячи з об'єму циліндрів двигуна, або потужності електродвигуна кожного виду і виду транспортних засобів, а податок з власників водних транспортних засобів, виходячи з довжини транспортного засобу за ставками визначеними статтею 3 Закону України від 11.12.91р № 1963-XII з відповідними змінами 1 доповненнями, зокрема, внесеними Законами, України від 21.12.2000р. №2181-111 "Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон №2181). Розрахунки суми податку, складені юридичною особою на основі бухгалтерського звіту (балансу) за формою, затвердженою центральним податковим органом України у порядку визначеному податковими органами, юридичні особи подають за місцем свого знаходження та за місцем постійного базування транспортних засобів до податкових органів, у строки, визначені законом для річного звітного періоду - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Отже, граничний термін подачі розрахунку - 1 березня року, наступного за звітним (29 лютого - у високосний рік). Розрахунок податку складається на підставі бухгалтерських звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за станом на 1 січня поточного року.
5.2. Порядок заповнення розрахунку податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин І механізмів, а також зміни до його .форми затверджено наказом ДПА України від 16 лютого 2000р. №61, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 1 березня 2000р. за №121/4342. Відповідно до цього Порядку нарахована сума податку, що підлягає сплаті за звітний рік, розбивається платником на чотири рівні частини (кожна по 25 відсотків від загальної суми податку підсумкового рядка) і відображається платником в розрахунку за квартальними термінами сплати. Розрахунок

 
 

Цікаве

Загрузка...