WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Ознайомлення і вивчення обліку розрахунків заробітної плати (музей) - Курсова робота

Ознайомлення і вивчення обліку розрахунків заробітної плати (музей) - Курсова робота

фонду кошторису видатки на заробітну плату за рахунок спеціальних коштів розраховуються залежно від обсягу діяльності, що здійснюється за рахунок цих коштів, з урахуванням норм, що використовуються установами аналогічного профілю (наприклад, якщо працівникові згідно із штатним розписом установлений посадовий оклад 300 грн. із загального фонду, то за рахунок спеціальних коштів йому буде встановлено оклад у тому ж розмірі). Бюджетна установа, яка здійснює госпрозрахункову діяльність, разом з кошторисом затверджує свій штатнийрозпис, до якого включає структурні підрозділи, які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду.
Заробітна плата працівників бюджетних установ складається з посадового окладу (встановленої ставки заробітної плати), премій, доплат за суміщення професій і надбавок в межах вставленого в установі фонду оплати праці. При погодинній оплаті праці працівників, зайнятих в усіх галузях народного господарства, за проведення навчальних занять заробітна плата розраховується, виходячи з фактично відпрацьованого часу з урахуванням ставки погодинної оплати праці.
Правильність і точність розрахунків з персоналом з оплати праці залежить від якогось оформлення невинних документів з обліку:
- особових складу працівника;
- використаного часу;
- обсягу виконаних робіт.
Облік особового складу працівників здійснює відділ кадрів, де ведеться:
- книга наказів (розпоряджень) про прийняття, переведення та звільнення з роботи;
- книга обліку руху трудових книжок та вкладишів до них;
- прибутково-видаткова книга обліку бланків трудових книжок та вкладишів до них;
- особові листки та картки;
- книга протоколів загальних зборів трудового колективу.
Робота у вихідний день компенсується працівнику наданням іншого дня відпочинку або за угодою сторін у грошовій формі. Робота у вихідні та святкові дні оплачується не менше, ніж в подвійному розмірі:
" працівникам, праця яких оплачується за годинними (денними) ставками,
" в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки;
" працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі не менше однієї годинної (денної) ставки окладу, якщо робота проводилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки понад окладу, якщо робота проводилася більше місячної норми.
Існують певні виплати за заробітною платою працівників підприємства, що не включаються до фонду оплати праці (див. рис. 1.2).
?
Рис 1.2. Виплати, які не включаються до фонду оплати праці.
Підставою для призначення допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю є виданий у встановленому порядку лікарняний лист (лист непрацездатності). Інші документи не можуть бути підставою для призначення допомоги цього виду. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю призначається у наступних випадках:
* при захворюванні (травмі), пов'язаному з втратою працездатності;
* при санаторно-курортному лікуванні;
* при хворобі члена сім'ї у випадку необхідності догляду за ним;
* при карантині;
* при тимчасовому переведенні на іншу роботу у зв'язку із захворюванням туберкульозом або професійним захворюванням;
* при протезуванні із перебуванням у стаціонарі протезно-ортопедичного підприємства.
Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю обчислюється, виходячи із загального стажу роботи працівника в розмірах, які визначаються залежно від загального трудового стажу працівника (рис. 1.3).
?
Рис. 1.3. Розміри допомоги із тимчасової непрацездатності залежно від загального стажу працівника
Сума допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю визначається шляхом множення середньоденної заробітної плати за попередні шість місяців (або фактично відпрацьований час) на кількість робочих днів, а у тіпалках, передбачених законодавством, - на число календарних днів, пропущених у період непрацездатності, та на відсоток, визначений на підставі загального трудового стажу працівника.
Існують наступні види відрахувань з суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників (рис. 1.4).
?
Рис. 1.4. Види відрахувань від заробітної плати.
З оплати праці членів трудового колективу й осіб, які працюють на підприємстві, а також за трудовими угодами, договорами підряду, за сумісництвом, за виконання разових і випадкових робіт, відбуваються різні утримання. За своїм характером вони поділяються на 2 групи: обов'язкові та утримання за ініціативою підприємства.
Обов'язкові утримання включають податок з доходів фізичних осіб, утримання внесків до Пенсійного фонду, утримання внесків на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності, утримання внесків на соціальне страхування на випадок безробіття, утримання за виконавчими листами та приписами нотаріальних контор на користь юридичних і фізичних осіб тощо.
До утримань за ініціативою підприємства відносяться: суми, утримані з членів трудового колективу за заподіяну матеріальну шкоду, допущений брак, своєчасно неповернуті суми, одержані у підзвіт, безвідсоткові позики, видані членам трудового колективу, за формений одяг.
Відповідно до чинного законодавства утримання податку з доходів фізичних осіб здійснюється в розмірі 13 %; утримання до Пенсійного фонду з нарахованої заробітної плати здійснюються у розмірі: 1 %, якщо загальна сума нарахованої заробітної плати складає до 150 грн.; 2 %, якщо сума заробітної плати більше 150грн.; утримання на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності становлять 0,5 % від нарахованої заробітної плати; утримання на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття становить 0,5 % від нарахованої суми заробітної плати.
Кожен громадянин України, який перебуває у трудових відносинах з підприємствами, організаціями, установами, має право на відпустку.
Відпустка - це тимчасове звільнення від роботи для відпочинку. Право на відпустку не залежить від місця роботи, форми власності підприємства, посади, системи оплати праці, тривалості та періодичності робочого часу, терміну трудового договору.
Законом України "Про відпустки" встановлено такі види відпусток (див. рис. 1.5).
Рис. 1.5. Класифікація відпусток.
Порядок розрахунку суми відпускних. Обчислення суми відпускних здійснюється в такому порядку:
* розраховується середньоденна заробітна плата;
* встановлюється тривалість відпустки в календарних днях;
* обчислюється сума відпускних.
Порядок обчислення середньоденної заробітної плати наступний:
Середньоденна
заробітна плата
= заробіток за останні 12 місяців перед наданням відпустки

 
 

Цікаве

Загрузка...