WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Російської Федерації - Реферат

Податкова система Російської Федерації - Реферат

Росії з 2001 р. Базова ставка ЄСП складає 35,6% від фонду оплати праці. Надходження від ЄСП розподіляються в таких пропорціях між позабюджетними фондами: 28% відчисляються в Пенсійний фонд, із них 14% - на виплату базових пенсій, 10% - на страхову частину, 4% - на нагромаджувану частину пенсії; фонд соціального страхування - 4%; фонд обов'язкового медичного страхування - 0,2%; територіальні фонди медичного страхування - 3,4%. ЄСП сконструйований за регресивним принципом оподаткування фонду оплати праці, тобто, чим вищий рівень заробітної плати, тим нижча податкова ставка. Так, за працівників, зарплата яких не перевищує 100 тис. руб. у рік, роботодавець має перераховувати в бюджет на соціальні потреби 35,6%; за тих, хто заробив від 100 до 300 тис. - 20%, від 301 до 600 тис. - 10%, а при будь-якій сумі заробітку, вищій 600 тис. руб., - 2%. Подібний порядок запроваджений у розрахунку, щоб роботодавцям було невигідно платити низькі зарплати. Даний податок, його висота і порядок справляння постійно знаходяться під вогнем критики. Запроваджена з 2001 р. 13-процентна ставка прибуткового податку дійсно сприяла легалізації заробітної плати. Проте, російські спеціалісти вважають, що значна частина компаній продовжують платити зарплати "в конвертах" через зависокий рівень ЄСН. У Державну думу РФ поданий законопроект, згідно якого з 2005 р. намічається знизити ставку ЄСП до 26%, а також змінити регресивну шкалу ставок ЄСП та її нижній поріг таким чином: при річному фонді заробітку від 30 до 100 тис. руб. - 19,5%, від 300 до 600 тис. - 12%, 600 тис. і вище - 2%.
Під сукупною дією прибуткового податку (13%) і ЄСН (35,6%) загальне податкове навантаження на доходи складає48,6%, що близько до міжнародного рівня оподаткування. Російський уряд намагається не виходячи за ці межі, перерозподілити податкове навантаження - знизити для підприємств і збільшити для фізичних осіб. Розрахунок побудований на тому, що перенесення тягаря з юридичних осіб на фізичних має зменшити кількість компаній, які використовують тіньові схеми виплати зарплат. Для компаній зменшення ставки ЄСН вигідне, а рядовий працівник не зможе самостійно ухилитися від податку, оскільки підприємства та організації перераховують податок у бюджет при виплаті зарплати. Тим самим Росія зближається з міжнародною практикою, - адже в більшості зарубіжних країнах податки на соціальні потреби сплачують не компанії-роботодавці, а їх працівники.
Інші федеральні податки
Податкові платежі даної групи мають цільовий характер і служать джерелом фінансування будівництва та утримання автомобільних шляхів державного і місцевого значення. Відповідно податкові надходження зараховуються до спеціалізованих цільових позабюджетних фондів - федерального дорожнього фонду, а також територіальних дорожніх фондів.
Сьогодні діючим законодавством можуть справлятися наступні податки:
- податок з реалізації паливно-мастильних матеріалів;
- податок за користування автодорогами;
- податок з власників транспортних засобів;
- акциз на легкові автомобілі;
- податок на купівлю автотранспорту.
Платниками податку з реалізації паливно-мастильних матеріалів (бензину, дизпалива, дизельних та автотракторних масел, скрапленого газу, що використовується як моторне паливо) являються юридичні особи. Об'єктом оподаткування для підприємств, які виготовляють мастильно-змащувальні матеріали, є обороти з їх реалізації, без ПДВ. Податок розраховується за ставкою 25% подекадно, щомісячно, щоквартально в залежності від величини оподатковуваного обороту і повністю зараховується до федерального шляхового фонду. Джерело сплати - прибуток до обрахування і сплати податку на прибуток. Акциз з продажу легкових автомобілів в особисте користування громадян сплачують підприємства, що виробляють легкові автомобілі. Об'єкт оподаткування - оборот по реалізації в особисте користування громадян. Для визначення оподатковуваного обороту приймається вартість реалізованих автомашин, яка розраховується виходячи із суми вільних відпускних цін, включаючи суми акцизу. Сума акцизу визначається платником податку самостійно і вноситься в федеральний шляховий фонд кожну декаду. Податок на користування автодорогами справляється з підприємств, організацій та фізичних осіб-підприємців. Об'єкт оподаткування: при виробництві продукції - виручка; при заготівельно-збутовій та торгівельній діяльності - торгівельний оборот. При цьому із бази оподаткування виключається ПДВ, акцизи і податок на реалізацію паливно-мастильними матеріалами. Ставки податку: 0,4 % від реалізації; 0,3 % від торгівельного обороту; для посередників 0,4 %; для банків та інших кредитних установ - 0,4 % від суми доходів. Від сплати звільнюється підприємства, які здійснюють утримання позаміських автодоріг загального користування. Податок поступає в територіальний шляховий фонд, у Москві та Санкт-Петербурзі - в федеральний шляховий фонд. Суму платежу платники податку включають до складу витрат на виробництво та реалізацію продукції. Податок з власників транспортних засобів щорічно сплачують громадяни РФ, іноземні громадяни та особи без громадянства, а також підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та відомчої належності, які є власниками транспортних засобів (автомобілів, мотоциклів, моторолерів, автобусів) та інших самохідних машин і механізмів на пневматичному ходу, за ставками в залежності від потужності двигуна. З 1 січня 2004 р. діє шкала ставок транспортного податку, уявлення про яку дають наведені нижче вибрані дані.
Таблиця 11.3 Ставки транспортного податку на легкові автомобілі (в рублях із кінської сили)
Регіон До 100 к. с. Понад 100 до 150 к. с. Понад 150 до 200к.с. Понад 200 до 250 к. с. Понад 250 к. с.
Федеральна "вилка" 1 - 25 1,4 - 35 2 - 50 3 - 75 6 - 150
Москва 5 15 20 25 35
Московська область 6 17 30 45 90
Санкт-Петербург 10,5 20,08 47 75 100
Ленінградська область 10 20 40 62 65
Новосибірська область 25 35 50 75 150
Джерело: Известия. - 20. 01. 2004.
Звертає на себе увагу та обставина, що жоден із суб'єктів Російської Федерації не скористався правом запровадити мінімальні ставки транспортного податку. Абсолютний чемпіон - Новосибірська область, де всі ставки дорівнюють максимально можливій. Тут власник скромних "Жигулів" платить податок у п'ять разів вищий, ніж у Москві. Автомобілі середнього класу особливо високо оподатковуються в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Московській і Ленінградській областях. У деяких регіонах дуже високий також рівень оподаткування власників автомобілів представницького класу (типу Мерседес-500, BMW X5 та ін.), що сягає 30-45 тис. руб. При цьому не має значення вік

 
 

Цікаве

Загрузка...