WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система Російської Федерації - Реферат

Податкова система Російської Федерації - Реферат

рентних платежів досі так і не вийшла з стадії обговорення, що продовжується вже близько десяти років. Тим часом в 2002 р. у Росії запроваджений єдиний податок на видобуток корисних копалин, який замінив собою роялті (платіж за своєю економічною природою аналогічний орендній платі за користування надрами), акциз на сировину і податок на відновлення мінерально-сировинної бази. Коли раніше адвалерний акциз на газ і нафту складав 16,5% вартості видобутку, то нинішній єдиний податок справляється за твердими ставками (в рублях із тонни чи м3), що полегшує контроль за ухиленням від сплати податків. Ставка єдиного податку на видобуту нафту з 1 січня 2004 р. становить 347 руб. за тонну, для природного газу - 107 руб. за 1000 кубометрів.
В оподаткуванні паливно-енергетичного комплексу Росії очікуються значні зміни, що знаходяться в пакеті альтернативних законопроектів. По-перше, передбачено корегування ставок єдиного податку та експортного мита у зв'язку з динамікою світових цін. По-друге, в стадії обговорення знаходяться пропозиція щодо диференціації ставки єдиного податку на нафтову галузь у залежності від ступеня виробленості родовищ, їх середньодобового дебіту і географічного місцезнаходження, а також проект заміни єдиного податку і експортного мита на так званий податок на додаткові доходи за норвезькою схемою взаємовідносин держави з нафтово-газовим бізнесом. Податок на додаткові доходипередбачає установлення порогу рентабельності, всі доходи, одержані понад цей рівень, автоматично вилучаються в бюджет. Тобто, така модель оподаткування зручна тим, що діє на основі традиційного податку на прибуток. За схожою схемою справляється податок на прибуток від видобутку нафти у Великій Британії.
Мито
Мито входить до складу митних платежів, до яких, крім власне мита, відносяться податок на додану вартість, акцизи, інші збори та платежі, пов'язані з митним оформленням, зберіганням та супроводженням товарів, пов'язаних із зовнішньою торгівлею. Мито справляється митними органами при переміщенні товарів і транспортних засобів через митний кордон. Вся сума зібраного на території РФ мита поступає у федеральний бюджет.
Об'єкт мита - митна вартість товарів і/або їх кількісні та вагові показники.
Платник (суб'єкт) - декларант, фізична або юридична особа, котра від власного імені оголошує в митній декларації вартість, (кількість, вагу) товарів, що підлягають переміщенню через митний кордон. Якщо в західних країнах фіскальна й економічна роль мита мінімальна, то в Росії, навпаки, митна служба забезпечує 40% (!) доходів федерального бюджету (в 2003 р. 60% митних платежів прийшлося на імпорт). Стає зрозумілим чому саме керівник Федеральної митної служби (з 2004 р. знаходиться в складі Міністерства економічного розвитку і торгівлі РФ) обраний віце-президентом Світової митної організації, а також головним координатором Європейського митного регіону. В російських умовах імпортне (ввізне) мито виконує функції захисту внутрішнього ринку від конкуренції іноземних виробників; забезпечення потреб у товарах, які не виробляються взагалі або виробляються в недостатній кількості; додаткового наповнювання бюджету. Експортне мито, крім свого фіскального призначення, обмежує вивіз товарів, потреба в яких не повністю задовольняється всередині країни; регулює вивіз не переробленої сировини, відходів виробництва і металобрухту; запобігає виснаженню родовищ корисних копалин. Небезінтересно познайомитися з митною політикою Росії щодо імпорту держаних автомобілів у порядку, запровадженому з 1 січня 2004 р.
Таблиця 11.2 Ставки ввізного мита на автомобілі
Вартість автомобіля (руб.)або об'єм двигуна (куб. см) Ставка мита
Автомобілі не старші 3 років (крім російського виробництва)
Не вище 325 т. руб. (9000 євро) 48%, але не менше 2,5 євро за 1 куб. См
325 - 650 т. руб. (9 - 18 т. євро) 48%, але не менше 3,5 євро за 1 куб. см
650 - 1625 т. руб. (18 - 45,4 т. євро) 48%, але не менше 5,5 євро за 1 куб. см
1625 - 3250 т. руб. (45,4 - 90,8 т. євро) 48%, але не менше 7,5 євро за 1 куб. см
3250 - 6500 т. руб. (90,8 - 181,7 т. євро) 48%, але не менше 15 євро за 1 куб. см
Більше 6500 т. руб. (181,7 т. євро) 48%, але не менше 20 євро за 1 куб. см
Автомобілі від 3 до 7 років (у тому числі російського виробництва)
До 1000 куб. см 0,85 євро за 1 куб. см
1500 - 1800 куб. см 1,0 євро за 1 куб. см
1800 - 2300 куб. см 1,5 євро за 1 куб. см
2300 - 3000 куб. см 1,75 євро за 1 куб. см
1000 - 1500 куб. см 2,0 євро за 1 куб. см
Більше 3000 куб. см 2,25 євро за 1 куб. см
Автомобілі старші 7 років (у тому числі російського виробництва)
До 2500 куб. см 2,0 євро за 1 куб. см
Більше 2500 куб. см 3,0 євро за 1 куб см.
Таким чином, для нових автомобілів (до трьох років) мито складає 48% вартості або суму, розраховану за ставкою на певний об'єм двигуна (від 2,5 до 20 євро за кубічний сантиметр). При цьому покупець має сплатити ту суму, котра вища. На іномарки у вікових категоріях від 3 до 7 років і старших 7 років мито залежить від ставок в євро на одиницю потужності з таким розрахунком, щоб максимально оподатковувати найстаріші й найпотужніші машини.
До того ж, змінилися умови грошової застави для ввезення машини з-за кордону, яка для іномарок віком до 7 років у залежності від потужності двигуна складає від 3 до 25 тис. євро, а для старіших автомобілів - від 4 до 6 тис. євро. Виходить, для того, щоб купити машину за кордоном, треба мати на руках суму, в два рази вищу її вартості. На додаток виникає проблема вчасного повернення внесеної застави.
Уряд РФ пояснює митні нововведення мотивами створення тотожних умов імпорту авто для фізичних і юридичних осіб. Раніше під видом фізичних осіб, користуючись передбаченою для останніх митною ставкою в півтора рази нижчою, ніж для юридичних осіб, діяли різні фірми. Крім того, за передніше діючим порядком митний платіж розраховувався на основі заявленої вартості, що дозволяло видавати дорогу машину за дешеву. У загальному підсумку після запровадження нових митних ставок іномарки подорожчали на третину, особливо невигідно стало ввозити нові машини. Наприклад, ціна популярного в росіян Buick Le Sabre 3,8 у США складає 31,8 тис. дол. У Росії його ціна з урахуванням мита, доставки і прибутку ділера складала 58-60 тис. дол. А при чинних умовах митного оподаткування ціна зросте ще на 11 тис. дол.
В економічному плані новий митний тариф на держані автомобілі робить вигідним виробництво іномарок у самій Росії. Так що іноземні автовиробники одержали від російського уряду воістину царський подарунок.
Єдиний соціальний податок
Єдиний соціальний податок (ЄСП) введений у податкову систему

 
 

Цікаве

Загрузка...