WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Автоматизація накладної та калькуляційного листа - Курсова робота

Автоматизація накладної та калькуляційного листа - Курсова робота

задовіільняють умові;
БДСУММ(база_даних;поле;критерій) - сумує числа певного стовпця б.д.. що задовільняють умові;
БИЗВЛЕЧ(база_даних;поле;критерій) - виводиить з б.д. один перший запис, що задовільняє умові;
БСЧЕТ(база_даних;поле;критерій) - підраховує кількість числових комірок по заданій умові;
ДМАКС(), ДМИН(), ДСРЗНАЧ() - виводить найбільше, найменше, середнє значення, що задовільняє умові.
В усіх функціях роботи з базами даних задається:
база_даних - діапазон комірок, в яких міститься вся таблиця, тобто база даних;
поле - ім'я поля (комірка), по якому здійснюється обчислення функції;
критерій - умова (діапазон комірок) для обчислення.
Наприклад: Знайти загальну ціну усіх видів борошна. Для цього у вільному місці таблиці, найчастіше внизу спочатку створюють відповідний критерій:
Потім активізують комірку в якій буде результат обчислень, майстром функцій викликають функцію БДСУММ і виділяють необхідні діапазони.
Для отримання результату натискають ОК.
Дана функція буде мати вигляд: =БДСУММ(A3:D16;D3;B20:B21).
Аналогічно використовують інші функції роботи з базами даних.
Часто при автоматизації бухгалтерських документів використовуються форми та елементи управління. Це: лічильник, лінійка прокрутки, список, поле зі списком, кнопка та ін. Наприклад при автоматизації калькуляції можна використати такі елементи;
- лічильник - для вибору номера калькуляційної картки;
- поле зі списком - для вибору назви продукції;
- кнопку - для навантаження макросу, який буде очищати калькуляційну картку.
Для роботи лічильника, його потрібно зв'язати з коміркою, у якій буде відображатися номер картки.
Для роботи списку повинна бути база даних продукції, з якою зв'язується елемент.
Для очищення документу створюється макрос, який потім навантажується на кнопку.
ІІ. Практична частина
1. Постановка задачі та атоматизація.
Для автоматизації калькуляційної карточки та накладної на відпуск товарів я використала електронні таблиці Excel, створила робочу книгу "Автоматизація калькуляційної картки.xls". Робоча книга складається з таких робочих Листів: Дані, Продукція, Накладна і Калькуляція.
Лист Дані - це база даних продуктів, з яких виготовляються хлібобулочні вироби на підприємстві. База даних складається з № по порядку, назви продуктів, одиниць виміру та ціни. Всі дані є первинними і вводяться з клавіатури.
Лист Продукція - містить калькуляцію на виготовлення виробів. Назва виробу, вага та кількість штук вводяться з клавіатури. Назва сировини та одиниці виміру беруться з бази даних продуктів і зв'язані формулами зв'язку між листами (=Дані!C5, =Дані!C7). Потім вводиться норма затрат на 100 штук випічки. Кількість витраченої сировини обчислюється за формулою, вона = норма сировини * кількість виробів / 100 (=$E$1*D3/100, =$E$12*D17/100). Ціна затраченої сировини = ціна одиниці (вона береться з бази даних) * кількість витраченої сировини (=Дані!D6*E4, =Дані!D9*E18). Внизу даних за допомогою автосуми підраховується сума затрачена на виготовлення партії виробів (=СУММ(F3:F7)) та ціна одиниці виробу = загальна сума / кількість виробів (=F8/E1). Таким чином, якщо змінити кількість кількість виготовлених виробів, змінюються суми затраченої сировини та загальні суми, але ціна одиниці виробу лишається незмінною. Але якщо зміняться ціни в базі даних одиниці сировини, то зміняться і всі інші дані ціна одного хлібобулочного виробу теж..
Лист Накладна - містить стандартний бланк накладної даного підприємства, з назвами всіх виробів, їх ваги та одиниць виміру, що виготовляє підприємство. Номер накладної задається елементом управління лічильник, а дата вводиться функцією =СЕГОДНЯ(). При виписці накладної напроти тих виробів, які замовляє покупець потрібно ввести кількість і час виходу з печі, відразу відобразиться ціна виробу, дані беруться з попереднього листа Продукція, флокулами зв'язку (=ЕСЛИ(G8<=0;" ";Продукція!F9), =ЕСЛИ(G130;F8*G8;" "), =ЕСЛИ(G12>0;F12*G12;" ")). Внизу обчислюється автосумою загальна сума виробів, ПДВ та сума разом з ПДВ (=СУММ(H8:H29), =H30*0,2, =СУММ(H30:H31)).
У даному листі Накладна я створила макрос і назначила його дію на кнопку, який вилучає всі дані з накладної для наступного її заповнення.
Sub Очищення_накладн()
'' Очищення_накладн Макрос
' Макрос записан 12.06.2006
' ActiveWindow.SmallScroll Down:=-6
Range("C1").Select
Selection.ClearContents
Range("E8:E29").Select
Selection.ClearContents
Range("G8:G29").Select
Selection.ClearContents
ActiveWindow.SmallScroll Down:=-6
Range("E1").Select
End Sub
Останній Лист Калькуляція - містить бланк калькуляційної карточки. Номер карточки задається лічильником. Вибір назви виробу - елементом управління поле зі списком. Для відображення даних у комірці при виборі якогось елемента списку я використала функцію ПРОСМОТР та умову - не відображати дані при значенні 0, у зв'яаній із списком комірці:
=ЕСЛИ(Дані!J1<=0;""; ПРОСМОТР(Дані!J1; НАКЛАДНА!A8: A29; НАКЛАДНА!B8:B27)).
Також при виборі назви, автоматично відображається вага виробу, яка пов'язана з списком виробів функцією ПРОСМОТР:
=ЕСЛИ(Дані!J1<=0;"";ПРОСМОТР(Дані!J1;НАКЛАДНА!A8:A29;НАКЛАДНА!D8:D29)).
З елементом управління пов'зані набір продуктів,кількість та ціна. Вони відображаються при виборі кожного виробу. Для такого відображення я використала функцію ЕСЛИ і правила роботи з масивами: виділила діапазон, де повинен бути результат, ввела формулу, помістила курсор у рядок формул і натиснула Ctrl + Shift + Enter.
{=IF(Дані!J1=1;Продукція!B3:B10;IF(Дані!J1=2;Продукція!B14:B21;IF(Дані!J1=3;Продукція!B26:B33;IF(Дані!J1=4;Продукція!B38:B45;IF(Дані!J1=5;Продукція!B49:B56;IF(Дані!J1=6;Продукція!B64:B71;IF(Дані!J1=7;Продукція!B77:B84;IF(Дані!J1=8;Продукція!B91:B98;0))))))))}.
Висновок.
Виконуючи дипломну роботу, я поглибила свої знання з теми "Склад витрат виробництва" - предмету бухгалтерський облік та теми "Використання баз даних та форм для підрахунку калькуляції, а також використання функції роботи з базами даних для аналізу ціни та собівартості"- по предмету комп'ютерні технології обробки інформації.
Автоматизовуючи калькуляційну карточку, я переконалась, що виконувати дану роботу набагато легше і швидше в електронних таблицях ніж рахувати вручні. Дані отримуються оперативно, результат відображається в потрібних комірках, при зміні початкових даних в первинних документах відразу змінюються кінцеві суми. Бухгалтер може використовувати розроблену калькуляцію для подальшої роботи. Дані будуть зберігатися на електронних носіях і при потребі роздруковуватись.
Список використаної літератури.
1. Закон України "Про бухгалтерський облік i фінансову звітність В Україні".
2. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань, затверджений Міністерством фінансів України наказом №291 від ЗО.11.99.
3. Бутинець Ф. Ф. Фінансовий бухгалтерський облік, ПП. "Рута"2001.
4. Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку. Київ "А.С.К." 2001
5. Джим Боис. Исполъзование Microsoft Office 97 профессиональный выпуск, Киев. Москва. Санкт-Петербург 1998.
6. Дженнифер Фултон. Excel 97 Киев. Москва. Санкт-Петербург 1998 .

 
 

Цікаве

Загрузка...