WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Автоматизація накладної та калькуляційного листа - Курсова робота

Автоматизація накладної та калькуляційного листа - Курсова робота


Вернуть - відновлює відредаговані поля у виведеному запису, видаляючи зроблені зміни. Щоб відновити запис, необхідно зробити це перед натисканням клавіші Enter або перед переходом до іншого запису.
Назад - виводить попередній запис у переліку. Якщо був визначений критерій за допомогою кнопки Критерии, то кнопка Назад виведе попередній запис із тих, що задовольняють заданому критерію.
Далее - виводить наступний запис у базі даних.
Критерии - очищає поля для уведення критеріїв порівняння з операторами порівняння для пошуку необхідної підмножини записів.
Правка - слугує для виходу з режиму уведення критеріїв. Доступна тільки тоді, коли натиснута кнопка Критерии.
Очистить - видаляє існуючий критерій із вікна діалогу. Доступна тільки тоді, коли натиснута кнопка Критерии.
Створення бази даних завершується командою Закрыть.
Базу даних можна створити також, безпосередньо вводячи імена і значення полів записів у комірки робочого аркуша. Цей варіант буде кращим, коли в базі міститься багато текстів, що повторюються, введення яких істотно спрощується за допомогою функції Автовведення.
Для додавання запису до бази даних необхідно:
" виділити комірку в таблиці, до котрого слід додати запис;
" у меню Данные вибрати команду Форма;
" натиснути кнопку Добавить;
" заповнити поля нового запису;
" для переміщення до наступного поля натиснути клавішу Тab;
" після уведення даних натиснути клавішу Enter для додавання запису;
" після додавання усіх необхідних записів, натиснути кнопку Закрыть.
Нові записи будуть додані в кінець бази даних.
Для вставлення пропущеного запису необхідно виділити рядок, перед яким буде вставлятися запис, і активізувати команду Вставка ? Строка. Після заповнення вставленого таким чином порожнього рядка потрібно знову активізувати команду Добавить. Переглядають усі записи бази даних за допомогою вертикальної смуги прокручування, причому натиснення на ній дає перехід на 10 записів уперед або назад.
Базу даних можна сформувати і на основі наявного документа-таблиці. Для цього досить після шапки таблиці вставити порожній рядок і заповнити його короткими іменами полів початкових даних, тобто ввести заголовний Рядок, а потім вилучити підсумкові рядки, шапку та всі поля, що обчислюються. У невеликих базах останні можна зберегти.
Сортування бази даних
Реляційні бази даних (списки) сортують так само, як і дані таблиць-документів: за зростанням або спаданням значень вибраних полів; за алфавітом і за послідовністю, зворотною йому; за одним, двома або трьома ключами; за рядками або стовпцями; за днями, місяцями та іншими ключами. До бази даних можна застосовувати всі основні та додаткові способи сортування даних, а також методи відновлення таблиць-документів. Адже всі інструменти сортування даних в Excel спочатку створювалися саме для баз-списків.
Сортування дозволяє переупорядкувати рядки в таблиці по будь-якому полі. Наприклад, щоб упорядкувати дані за сумою сировини слід виділити одну комірку даного поля таблиці і викликати команду Сортировка із меню Данные.
У полі прихованого переліку Сортировать по вибирається поле, по якому будуть відсортовані дані, і тип сортування:
по возростанию - цифри сортуються по зростанню, текст - за абеткою, логічні вираження - ЛОЖЬ передує ИСТИНА.
по убыванию сортування в зворотному порядку.
У полі прихованого переліку Затем по - вказується поле, по якому будуть відсортовані дані, що мають однакові значення в першому ключовому полі. У другому полі Затем по указується поле, по якому будуть відсортовані дані, що мають однакові значення в перших двох ключових полях.
Для сортування даних також використовуються кнопки . Перед їх використанням слід виділити стовпець, по якому необхідно сортувати таблицю.
При сортуванні по однім стовпці, рядки з однаковими значеннями в цьому стовпці зберігають колишнє упорядкування. Рядки з порожніми комірками в стовпці, по якому ведеться сортування, розташовуються наприкінці переліку, що сортується. Microsoft Excel дозволяє також сортувати не всю таблицю, а тільки виділені рядки або стовпці.
Пошук записів бази
В Excel процедура пошуку і селекції даних організовується за принципом збігу або селективним способом.
Принцип збігу передбачає повну ідентичність критерію значенню поля, що аналізується під час пошуку, аж до розмірів літер і кількості пропусків. Критерії при цьому подаються у вигляді текстової константи, дати або чисел, наприклад: Борошно в/г; шт.; 3,50.
Селективний спосіб пошуку реалізується за допомогою таких критеріїв, як відношення, логічні функції та шаблони, наприклад:
Борошно *; Борошно ? гатунку;
И (сума >=2,00; сума =2,00; сума <=3,50) - всі записи з цінами товарів від 2 до 3,50 грн. Аналогічні функції виконують інші критерії.
На етапі створення бази даних, щоб розпочати ручне введення критеріїв, пошук записів, їх послідовне переглядання і редагування, слід активізувати команду Критерии, яка трохи видозмінює початкове вікно й очищає всі його поля.
Критерії - це набір умов для пошуку, що використовується для витягу даних з бази даних. Як критерії пошуку використовують значення полів початкової бази, що вводять до відповідних комірок нового вікна командою Добавить. Загалом керують критеріями так само, як і записами. Шукати дані можна за одним або кількома критеріями одночасно.
Для пошуку за допомогою форми даних записів, що відповідають критерію, необхідно:
" виділити комірку в таблиці;
" виконати команду Данные ? Форма;
" натиснути кнопку Критерії;
" у полях редагування ввести критерії для пошуку даних;
" для виводу на екран першого запису, що відповідає критерію, натиснути кнопкуДалее;
" для виводу на екран попереднього запису, що відповідає критерію, натиснути кнопку Назад;
" для пошуку записів у переліку по іншому критерію натиснути кнопку Критерії і ввести новий критерій;
" по закінченні пошуку натиснути кнопку Закрыть.
У вікні показано критерії пошуку та селекції сировини, яка має назву Борошно* і ціною до З грн.
Переходять до режиму пошуку клацанням мишею на кнопці "Далее". Як результат, у початковому вікні з'являється перший із записів бази даних, що задовольняє задані критерії. Запис переглядають і в разі потреби корегують. Після клацання мишею на кнопці "Закрыть" Excel записує відновлений запис у базу даних. Усі подальші записи переглядають у вікні за допомогою кнопок "Назад" і "Далее".
Якщо критерію пошуку не задовольняє жоден із записів бази даних, то клацання мишею на будь-якій із кнопок вікна супроводжується звуковим сигналом.
Повернення до поточного запису й ігнорування результатів пошуку за критерієм забезпечується кнопкою "Правка". Для введення чергового критерію потрібно заздалегідь активізувати команду Очистить, після чого пошук відновлюється. Повертаються до початкової бази даних через команду Данные ? Фильтр ? Отобразить все.
Основні функції для роботи з базами даних:
Для підрахунку значень та обчислень в базах даних викорис-товують функції роботи з базами даних, вони містяться у відповідній категорії - Работа с базой данных.
Всі функції роботи з базами даних починаються на літери Б, або Д, або БД. Наприклад:
БДПРОИЗВЕД(база_даних;поле;критерій) - перемножує значення певного поля б.д., що

 
 

Цікаве

Загрузка...