WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкові аспекти формування облікової інформації - Дипломна робота

Податкові аспекти формування облікової інформації - Дипломна робота

бухгалтерського обліку на підприємстві. В зв'язку з тим що підприємство являється платником податків до держбюджету, то очевидною є необхідність ведення чіткого і своєчасного обліку податків на підприємстві, оскільки на сьогоднішній день облік податків вважається одним з найважливіших видів обліку, адже податки значною мірою впливають як на діяльність підприємства в цілому, так само торкаються і діяльності кожного його працівника зокрема.
У залежності відформи оподаткування всі податки поділяються на прямі і непрямі.
Прямі податки - це податки, які встановлюються безпосередньо на доходи і майно платників і сплачуються ними з власних надходжень грошових коштів. До них належать такі податки : на прибуток , на транспортні засоби, на землю, прибутковий податок з доходів громадян та інші. Їх розмір залежить від обсягу об'єкту оподаткування . Чим більший об'єкт оподаткування, тим більша сума податку при однаковій ставці податку, і навпаки.
Непрямі податки - це податки, що встановлюються на товари і послуги і оплачуються покупцем в їх цінах або тарифах, а до бюджету сплачуються продавцями товарів, робіт, послуг. До непрямих податків зокрема відносяться : податок на додану вартість, акцизний збір, мито, що стягується митними органами. Для них характерна простота вилучення, вони забезпечують регулярність надходжень до бюджету[23.76]
Протягом тривалого періоду часу існувала проблема співвідношення прямих і непрямих податків. Багато економістів вважало, що податкові системи мають ґрунтуватися переважно на прямих податках. Щодо непрямих податків, то навіть найрішучіші противники усвідомлювали їхнє фіскальне значення, а тому, якщо й пропонували відмовитися від цих податків, то не одразу. Інші віддавали перевагу непрямим податкам на тій підставі, що за умови їхньої помірності вони найбільш помірні та найменш обтяжливі та помітні для народу
і дають найбільші надходження до бюджету. Сучасні вчені обґрунтовують переваги непрямих податків більшою нейтральністю їх відносно стимулів щодо зростання доходів та вибору варіантів господарських рішень, отже вищою економічною ефективністю. Більшість економістів, як у минулому , так і тепер усвідомлюють переваги та недоліки прямих та непрямих податків, обґрунтовують необхідність розумного поєднання обох видів податків. При цьому вони наголошують на тому, що позитивний чи негативний вплив не є неминучим проявом характерних особливостей того чи іншого податку. Зокрема характер впливу залежить від рівня податкової ставки, механізму визначення об'єкту оподаткування, способу утримання, від тих умов за яких встановлено цей податок, від досконалості закону, що регулює його справляння, узгодженості такого закону з рештою податкових законів, якості інших нормативно - правових актів, нарешті від діяльності самих органів податкової політики. Саме з усіма цими обставинами й необхідно рахуватися : від відповідності певного податку господарському становищу країни чи певної галузі господарства, від більш чи менш правильної організації податкових органів, від наявності тих чи інших необхідних для обліку платоспроможності даних - залежить вплив податків як на діяльність підприємства, так і на економічне життя країни вцілому.
У Коломийському держлісгоспі проводиться сплата наступних податків та обов'язкових платежів: попнева плата, ПДВ, податок на прибуток, плата за землю, податок з власників транспортних засобів, збір за забруднення навколишнього середовища, комунальний податок, податок на доходи фізичних осіб, збір до державного інноваційного фонду, відрахування до Пенсійного фонду, відрахування до Фонду соціального страхування, відрахування до Фонду соціального страхування на випадок безробіття, відрахування до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Для кращого розуміння динаміки та структури податків доцільним буде їх відображення у графічній формі.
2. Особливості нарахування та сплати податків підприємства.
У системі органів, що здійснюють мобілізацію коштів до централізованих фондів держави , діють такі структури. Діяльність органів Пенсійного Фонду в Україні регулюється Положенням про Пенсійний Фонд України, затвердженим Указом Президента України від 1березня 2001 року, Законом України від 26 червня 1997 року " Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування " , Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України відповідно до Закону України від 21 травня 1999 року " Про здійснення контролю за сплатою збору на обов`язкове державне пенсійне страхування та збору на обов`язкове соціальне страхування "
Податок на доходи фізичних осіб в Україні пройшов досить тривалий шлях до свого становлення. Однак при всіх його видозмінах спостерігалась одна чітка тенденція - це тенденція до переходу від диференційованої системи оподаткування доходів різних категорій платників що є притаманним економіці адміністративно-командного соціалізму з нерівноправним становищем різних форм власності, видів діяльності та форм доходу, до системи прибуткового податку що забезпечує рівність всіх платників, властиву демократичним державам. Грошові надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності регулюються на підставі Інструкції про порядок надходження , обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від 26 червня 2001 року[24.77]
Сплати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України здійснюються на підставі Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань від 20 квітня 2001 року.
Податок на прибуток.
Перехід до податкової форми взаємовідносин між підприємствами і державою розпочався з 1990року, коли в процесі проведення податкової реформи було ухвалено Закон СРСР "Про податки з підприємств, об`єднань, організацій". В Україні аналогічні взаємовідносини було започатковано ухваленням 21 лютого 1992року Закону " Про оподаткування доходів підприємств і організацій." Податок на прибуток підприємств є одним з вагомих важелів регулювання розподілу між державою та підприємствами всіх форм власності прибутку, як головного джерела інноваційної діяльності підприємств.
Загалом у процесі

 
 

Цікаве

Загрузка...