WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Бухгалтерська фінансова звітність та її удосконалення в процесі переходу до Міжнародних стандартів бухобліку - Курсова робота

Бухгалтерська фінансова звітність та її удосконалення в процесі переходу до Міжнародних стандартів бухобліку - Курсова робота

виконувати свої зобов'язання; забезпеченості зобов'язань підприємства, регулювання діяльності підприємства тощо.
Користувачами фінансової звітності можуть бути фізичні та юридичні особи, які потребують інформації про фінансово-господарську діяльність підприємства для прийняття рішень. Такими особами можуть бути власники, засновники підприємств, трудові колективи цих підприємств, органи державної статистики, інші органи виконавчої влади та користувачі відповідно до законодавства.
Фінансові звіти складаються багатьма підприємствами і надаються зовнішнім користувачам у багатьох країнах світу. І хоча такі фінансові звіти можуть виглядати однаково, вони відрізняються один від одного, оскільки кожна країна має свої соціальні, економічні та законодавчі особливості. Крім того, при встановленні національних вимог беруться до уваги потреби різних користувачів фінансових звітів.
Це розмаїття обставин призвело до використання різних визначень елементів фінансових звітів, наприклад таких, як активи, зобов'язання, власний капітал, дохід та витрати. Вони також спричинили використання різних критеріїв визнання статей фінансових звітів та різних баз оцінки. Це також вплинуло на обсяг фінансових звітів і розкриття інформації.
КМСБО прагне звузити ці відмінності шляхом гармонізації регулюючих положень, стандартів бухгалтерського обліку та процедур, пов'язаних зі складанням і поданням фінансових звітів. Він вважає, що подальшої гармонізації найкраще можна досягти шляхом концентрації уваги на фінансових звітах, які складаються з метою надання інформації, корисної для прийняття економічних рішень.
Рада КМСБО вважає, що фінансові звіти, складені з такою метою, відповідають загальним вимогам більшості користувачів. А пояснюється це тим, що майже всі користувачі приймають економічні рішення, наприклад, з метою:
а) визначитися, коли купувати, утримувати або ж продавати інвестиції в капітал;
б) оцінити управління та підзвітність керівництва;
в) оцінити спроможність підприємства сплачувати заробітну плату та надавати інші виплати своїм працівникам;
г) оцінити забезпеченість сум, позичених підприємству;
д) визначити податкову політику;
е) визначити суми прибутку та сумудивідендів, що підлягають розподілу;
є) підготувати та використовувати статистику національного доходу
ж) регулювати діяльність підприємства.
Проте Рада визнає, що уряди можуть, зокрема, визначати відмінні або додаткові вимоги з огляду на свої власні цілі. Але такі вимоги не повинні впливати на фінансові звіти, які друкуються для інших користувачів у разі, якщо вони не відповідають їхнім потребам.
Фінансові звіти у своїй більшості складаються відповідно до моделі бухгалтерського обліку, яка базується на очікуваному відшкодуванні історичної собівартості та на концепції збереження номінального фінансового капіталу. Інші моделі й концепції можуть виявитися більш відповідними меті надання інформації, корисної для прийняття економічних рішень, проте консенсусу щодо змін нині не досягнуто. Дана концептуальна основа була розроблена з метою використання в умовах існування різних моделей бухгалтерського обліку та концепцій капіталу і його збереження.
Список використаної літератури
1. Бухгалтерський облік в Україні / За ред. Р.Хом'яка. - 2004.
2. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник / За ред. проф. Ф.Ф.Бутинця. - Житомир: ЖІТІ, 2000. - 608 с.
3. Ворона В. "Смачний бізнес" для бухгалтера: погляд зсередини //"Галицькі контракти - Дебет-Кредит", 2001. - № 37 і 39.
4. Все про бухгалтерський облік. - Всеукраїнська професійна бухгалтерська газета. 2000-2003 pp.
5. Газета "Бухгалтерський облік і аудит" - 2000-2003 pp.
6. Голов С.Ф. Управленческий бухгалтерский учет. - К.: Скарби, 1998. - 384с.
7. Грабова H.H., Добровский В.H. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях. - К.: А.С.К., 2000. - 624 с.
8. Завгородний В.П. Настольная книга бухгалтера малого бизнеса.-К. : ВИРА-Р; Дакор., 2000. - 608 с.
9. Загородиш А.Г., Усач Б.Ф., Хом'як Р.Л. Бухгалтерський облік та аудит підприємницької діяльності: Навчальний посібник. -Львів, 1995. -208 с.
10. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291.
11. Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку малими підприємствами, що затверджені наказом Міністерства фінансів України від 25.06.2003р. №422.
12. Мізюк В. Суб'єкти малого підприємництва: особливості ведення обліку та звітності//Все про бухгалтерський облік. - 2001. -№19. - С. 4-11.
13. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Нормативно-практичний довідник. Навч. посібник. Станом на 1 лютого 2000 р. / Р. Л. Хом'як, В.І. Лемішовський - Львів: "Інтелект-Захід", 2000. - 188 с.
14. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку: Нормативно-практичний довідник. Навчальний посібник. / Р.Л. Хом'як, В.І. Лемішовський, О.І. Карий, О.М. Синичич, І.С. Колодка, В.І. Воськало. - Львів: "Інтелект-Захід", 2000. - 180с.
15. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Нормативно-практичний довідник. Навч. посібник. За ред. Р.Л. Хом'яка - Львів: "Інтелект-Захід", 2000. - 444 с.
16. Негода Г. Відображення в бухгалтерському обліку фінансових доходів та витрат// "Вісник податкової служби України". - листопад 2002 p., № 43, с. 55
17. Партин Г.О., Мороз A.C. Основи бухгалтерського обліку: Навчальний посібник. - Львів: Державний університет "Львівська політехніка" (Інформаційно-видавничий центр "ІНТЕЛЕКТ+" Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), 2003. - 132 с.
18. Пархоменко В. Бухгалтерський облік доходів і витрат за будівельними контрактами // Бухгалтерський облік і аудит. - 2001. - № 6. - С. 6-9.
19. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств та організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. №291.
20. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. №88.
21. Харченко Н. Фінансова звітність СМП: складаємо по-новому // Баланс. - 2001. -№15.- С. 51-57.
22. Церетелі Л. Облік у виробництві продукції// "Вісник податкової служби України". - грудень 2000 p., № 47, с. 50.
23. Юрченко К. Облік витрат виробництва та калькулювання собівартості продукції у промисловості за UEO// "Вісник податкової служби України". - серпень 2001 p., № 30, с. 62.

 
 

Цікаве

Загрузка...