WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система України - Курсова робота

Податкова система України - Курсова робота

податків, які відповідно до закону мають сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори, для яких законодавство передбачено подання податкових декларацій, надають щомісячні розрахунки про належні до сплати суми обов'язкових платежів з базовим періодом - календарний місяць.
Своєчасно не внесені до бюджетів суми цих платежів вважається податковим боргом та стягуються до бюджету у порядку, встановленому цим Законом. За ініціативою контролюючого органу або платника податків може бути застосована процедура податкового компромісу, яка полягає у можливості покращення фінансового стану платника податків та відновлення його платоспроможності.
Граничним строком сплати до бюджету податків агентами вважається останній день строку сплати до бюджету податків.
Для фізичних осіб, які займають посади. Що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону та які зобов'язані подавати податкову декларацію згідно із законом, за неподання або несвоєчасне подання податкової декларації, штраф застосовується у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Податковий борг зі сплати фіксованого сільськогосподарського податку вважається безнадійним за наявності рішення Президента України про запровадження надзвичайної екологічної ситуації в окремих місцевостях України, затверджене Верховною Радою України, або рішення Кабінету Міністрів України провизнання окремих місцевостей України потерпілих від повені, посухи, пожежі та інших видів стихійного лиха, включаючи рішення щодо визнання окремих місцевостей потерпілими від несприятливих погодних умов, які потягли за собою втрату врожаю сільськогосподарських культур в даних районах, які перевищують 30% від загального врожаю за останні 5 років.
4.3. Облік визнаних економічних санкцій
За невиконання підприємством законодавства та умов договорів:
1) Визнані штрафи:
Дебет субрахунку №948 "Визначені штрафи, пені, неустойки"
Кредит субрахунку №642 "Розрахунки за обов'язковими платежами"
2) Перераховано визнані штрафу до Державного бюджету:
Дебет субрахунку №642 "Розрахунки за обов'язковими платежами"
Кредит субрахунку №311 "Поточні рахунки в національній валюті"
3) Визнані штрафи списані на зменшення доходу підприємства:
Дебет субрахунку №791 "Результат операційної діяльності"
Кредит субрахунку №311 "Поточні рахунки в національній валюті"
4) Нараховані фінансові санкції за результатами перевірки податковими органами:
Дебет рахунку №92 "Адміністративні витрати"
Кредит субрахунку №641/4 "Розрахунки за податками"
5) В порядку закриття рахунку №92 "Адміністративні витрати":
Дебет субрахунку №791 "Результати операційної діяльності"
Кредит рахунку №92 "Адміністративні витрати"
6) Перерахування сум нарахованої фінансової санкції до Державного бюджету:
Дебет субрахунку №641/4 "Розрахунки за податками"
Кредит субрахунку №311 "Поточні рахунки в національній валюті".
5. Державна податкова служба в Україні
Система органів Державної податкової служби. Відповідно до Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 від 4 грудня 1990року (з наступними змінами і доповненнями, внесеними Законами України від 7 липня 1992року №2555-12 включно до 5 червня 2003року №906-4, з 1 січня 2004року до цього закону внесені зміни згідно із Законом України №889-4 від 22 травня 2004 року) до системи органів ДПС належать:
- Державна податкова адміністрація;
- ДПА а Автономній республіці Крим та Севастополі;
- Києва та Севастополя, районах та містах і районах у містах;
У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідні спеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушниками (податкова міліція).
ДПА України залежно від кількості платників податків та інших умов може утворювати міжрайонні, об'єднані ДПІ та у їх складі відповідні підрозділи податкової міліції.
У ДПА України та ДПА в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюються колегії. Чисельність і склад ДПА України затверджується Кабінетом міністрів України, а колегій ДПА в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - ДПА України. Колегії є дорадчими органами і розглядають найважливіші напрями діяльності відповідних державних податкових адміністрацій.
Структура ДПА України затверджується Кабінетом міністрів України відповідно до ст.1 в редакції Закону України №83/98-ВР від 5.02.98року.
Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради АР Крим і Ради Міністрів Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
ДПА є центральним органом виконавчої влади. ДПА підпорядковуються ДПА в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідним ДПА в АР Крим, областях, містах та Києві з Севастополем підпорядковуються ДПА у районах, містах, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції.
Органи державної податкової служби координують свою діяльність з фінансовими органами, органами Державного казначейства України, органами служби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державними митними та контрольно-ревізійними службами, іншими контролюючими органами, установами банків, а також з податковими службами інших держав.
Очолює Державну податкову службу України Голова Державної податкової адміністрації України, якого призначає на посаду та звільняє Президент України за поданням Прем'єр-міністра України.
Заступники голови державної податкової адміністрації України призначаються на посаду і звільняються Кабінетом Міністрів за поданням голови ДПА та визначаються Кабінетом Міністрів України.
В районах, містах(крім Києва і Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані ДПІ очолюють начальники, які призначаються на посаду і звільняються Головою ДПА України за поданням голів відповідних ДПА. Начальники управлінь податкової міліції призначаються Головою ДПА України.
Призначення керівників органів ДПС України здійснюється відповідно до ст.5 в редакції Закону України №83/98 від 5.02.98року.
Відповідно до ст.7 в редакції Закону України №83/98 від 5.02.98року Державна податкова адміністрація України, Державні податкові адміністрації в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державних податкових інспекціях у районах, містах(крім Києва і Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції є юридичними особами.
Завдання органів державної податкової служби. Відповідно до ст.2 Закону України "Про

 
 

Цікаве

Загрузка...