WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкова система України - Курсова робота

Податкова система України - Курсова робота

прямих податків. Головне значення мали прибутки з привізних і вивізних мит(так звані індикти і ефекти) та непрямі податки - оплата з млинів, гут, рудень, з тютюну, дьогтю, селітри, шинків.
Ці податки були організовані у свого роду державні монополії, так звані оренди. Власники цих підприємств не могли продавати свою продукцію вроздріб, а доставляли їх за твердими цінами орендарям, які платили державі визначений податок.
Немалу частку військових прибутків становив "димовий" податок, який запорізькі козаки збирали з так званих "сиднів", щовважались підданими козацького товариства. Цей податок був постійним і тимчасовим: постійний до 1758року обмежувався 1крб з родини, а з 1758 по 1770р. - 1крб 50коп. якщо взяти за норму все жонате населення на зимівниках - 12250осіб, то при податкові в карбованець отримаємо 12250крб, а при податку в півтора - 18375крб. тимчасові податки, що бралися з жонатих козаків, сягали від 300 до 500крб із паланки, але їх накладали лише у виняткових випадках. Коли військо організовувало похід на Туреччину, Крим чи Польщу або посилало депутацію у російську столицю з особливо важливої справи.
Військовими доходами розпоряджалась скарбова канцелярія під керівництвом генерального підскарбія. Інтендантурою в полках завідували комісари, яких не прираховували до старшини; вони отримували окремі доручення на час потреби; доставляли харчі, дбали про квартири для війська, а також займалися збором податків. Допомагали їм комісарські десятники. [2]
2. Сучасні податкові системи країн світу
Податкова система Великобританії
Бюджетні відносини. До бюджетних відносин причетні прем'єр-міністр, міністерства, казначейство, парламент. Казначейство, як головний урядовий орган з фінансових питань відає управлінням і регулюванням податків. Казначейство також розробляє та здійснює основну економічну стратегію.
Йому підпорядковуються Управління внутрішніх доходів та Управління мита та акцизів.
Бюджетний рік у Великобританії починається 1 квітня поточного року і закінчується 31 березня наступного року. При розробленні проекту бюджету кабінет враховує 18 ключових положень, 11 з яких за останні роки не змінювались. До основних положень належать: зростання валового національного продукту, рівень безробіття, ціни на акції, норми процентних ставок, ціни на основні продукти, зокрема на нафту, рівень податкових ставок.
Починаючи з 2000/2001 бюджетного року розпис доходів та видатків здійснюється згідно з національними рахунками на основі європейської системи рахунків 1995року.
Податок на доходи. Вперше був застосований у 1799році як тимчасовий засіб з метою фінансування військових потреб. Застосовується шедулярна форма стягування податку, яка передбачає розмежування податку на частини залежно від походження доходу. Таких шедул є 6, і кожна має особливий механізм оподаткування.
А. Доходи від майна: від власності на землю, від будівель і споруд, квартирна плата
від здавання квартир в найм.
Б. Доходи від лісових масивів, що використовуються в комерційних цілях.
В. Доходи від державних цінних паперів.
Г. Доходи від комерційної діяльності:
- доходи від ділових операцій;
- доходи від приватної професійної діяльності;
- отримані відсотки й аліменти, які підлягають оподаткуванню;
- доходи від цінних паперів. Які знаходяться за кордоном;
- доходи від майна, розташованого за кордоном;
- усі інші доходи, наприклад гонорар;
Д. Заробітна плата, пенсії, допомоги, інші трудові доходи.
Е. Дивіденди та інші виплати, які здійснюють компанії Великобританії на користь
працівників.
Справляння податку здійснюється за місцезнаходженням джерела доходу, тому якщо працівник отримує дохід в одному місці роботи, він податкову декларацію не заповнює. Для всіх платників податків діє особова знижка і додаткова сімейна знижка. Їх розміри переглядають щорічно враховуючи рівень інфляції. У 1997 році особова знижка становила 3445 фунтів стерлінгів.
Діють три категорії податку на доходи, які застосовуються після особової та сімейної знижки: 20% - після 2,5 тис фунтів стерлінгів, 25% - від 2,5 до 23,7 тис фунтів стерлінгів, 40% - після 23,7 тис фунтів стерлінгів доходу з розрахунку на рік.
Акцизи. Стягуються з нафтопродуктів, тютюнових виробів, міцних спиртних напоїв, вина, пива, сидру, а також з ігорного бізнесу. Ставки акцизів на деякі товари: на бензин (за 1л) 0,3314 і 0,2832 фунтів стерлінгів; на сигарети - 20% від роздрібної ціни плюс 52,33 Фунтів стерлінгів за 1000шт; на спиртні напої (за 1л чистого спирту) - 19,81 фунтів стерлінгів.
Податок на реєстрацію автомобілів. Ставка податку при реєстрації легкового автомобіля становить 130 фунтів стерлінгів на рік. [8]
Податкова система Греції
Податок на додану вартість. Стандартна ставка на початок 2003 року 18%. Знижені ставки: 4% (на книги і періодичні видання) і 8% (на сільськогосподарську сировину і продовольство, медикаменти і медичне устаткування, водопостачання і пасажирський транспорт, послуги охорони здоров`я, спортивні і культурно-видовищні заходи, готельні та деякі інші послуги). Для острівних територій у деяких префектурах передбачені знижки на 30%. Від обкладання ПДВ звільняються банківські, страхові і юридичні послуги, послуги державної почти і суспільного радіо телебачення.
Акцизи. Стягуються акцизи з нафтопродуктів, тютюну і тютюнових виробів, міцних спиртних напоїв, солоду, легкових авто, а також окремих операцій банків та страхових компаній. Ставки акцизів на деякі товари: на сигарети(за 1000шт) - 57,5% від роздрібної ціни; на етиловий спирт (за 1л) - 151,2 тис драхм; на лікерні вина - 12,4тис драхм; на легкові автомобілі - від 10% до 75% залежно від об'єму циліндру двигуна.
Податок на доходи фізичних осіб. Стягується по прогресивній шкалі: мінімальна ставка 5%, максимальна - 40%. Резиденти сплачують податки з усіх доходів, отриманих ними в Греції та за рубежем; нерезиденти - тільки з доходів у Греції. У число оподатковуваних включаються доходи партнерств (повних і обмежених), асоціації підприємницького чи професіонального характеру, а також спільних підприємств. З загальної суми доходів враховуються витрати, понесені в процесі його одержання; передбачені знижки на деякі інші витрати. Нерезиденти користуються тими самими пільгами. Що і резиденти, за умови існування двосторонньої угоди з податкових питань між Грецією та даною країною.
Податок на доходи юридичних осіб. Стандартна ставка 35%. Оподатковуються доходи грецьких компаній з обмеженою відповідальністю, державних і муніципальних комерційних підприємств, кооперативів та їхніх асоціацій, іноземних комерційних підприємств у будь-якій їх формі. А також із грецьких та іноземних організацій, що не мають на меті одержання прибутку, включаючи фонди

 
 

Цікаве

Загрузка...