WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами - Курсова робота

Порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами
ПЛАН
Вступ
Розділ І. Контролюючі органи, визначення податкового зобов'язання
1.1. Органи, які контролюють порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами та їх компетенція
1.2. Підстави для примусового стягнення активів та визначення бюджетного фонду, порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобов'язань
1.3. Визначення податкового зобов'язання контролюючим органом
1.4. Визначення суми податкового зобов'язання за непрямими методами
Розділ ІІ. Строки та джерела сплати податкових зобов'язань. Податкова застава та адміністративний арешт активів
2.1. Строки погашення податкового зобов'язання
2.2. Джерела сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків
2.3. Податкова застава
2.4. Адміністративний арешт активів
Розділ ІІІ. Погашення податкових зобов'язань та податкового боргу
3.1. Погашення податкового боргу державних або комунальних підприємств
3.2. Погашення податкових зобов'язань або податкового боргу в разі ліквідації платника податків
3.3. Порядок погашення податкових зобов'язань або податкового боргу при реорганізації платника податків
3.4. Розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платника податків
Висновки
Список використаної літератури
ВСТУП
Тема курсово роботи: "Порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Актуальність даної теми пояснюється тим, що з кожним роком кількість платників податків зростає, також зростає значення для соціально-економічного стану суспільства і роль бюджетів та державних цільових фондів, тому вивчення порядку погашення зобовязань платників податків саме в такій площині як бюджети та державні фонди є важливим.
Основним регулятором порядку погашення зобовязань виступає Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Цей Закон не регулює питання погашення та обслуговування кредитів, наданих за рахунок бюджетних коштів або позик, залучених державою чи під державні гарантії, інших зобов'язань, що випливають з угод, укладених державними органами та/або від імені держави, які регулюються нормами цивільного законодавства та іншими законами з питань державного боргу та його обслуговування.
Вищезгаданий Закон не регулює також питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Дана робота складається з трьох розділів, в яких вивчаються такі питання як види та повноваження органів, які контролюють порядок погашення зобовязань, підстави для примусового стягнення активів та визначення бюджетного фонду, визначення податкового зобов'язання контролюючим органом, визначення суми податкового зобовязання за непрямими методами, строки та джерела сплати податкових зобовязань, особливості погашення податкових зобовязань та податкового боргу тощо.
РОЗДІЛ І. КОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ, ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВОГО ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
1.1. Органи, які контролюють порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами та їх компетенція
Контролюючими органами є:
Митні органи - стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України;
органи Пенсійного фонду України - стосовно збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;
органи фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - стосовно внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у межах компетенції цих органів, встановленої законом;
податкові органи - стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених окремо органів.
Компетенція контролюючих органів
Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.
Порядок контролю з боку митних органів за сплатою платниками податків податку на додану вартість та акцизного збору встановлюється спільним рішенням центрального податкового органу та центрального митного органу.
Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі за запитами правоохоронних органів.
Органи, уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу (органи стягнення)
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
1.2. Підстави для примусового стягнення активів та визначення бюджетного фонду, порядок подання податкової декларації та визначення суми податкових зобов'язань
Підстави для примусового стягнення активів платника податків
Активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Бюджетний фонд
У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати

 
 

Цікаве

Загрузка...