WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Автоматизація обліку, аналізу та управління реалізацією і доходами - Дипломна робота

Автоматизація обліку, аналізу та управління реалізацією і доходами - Дипломна робота

в конфігурації "Форт: Шинок".
Аналогічним чином налагоджені рахунки інших видів доходів:
71 - "Інший операційний дохід";
72 - "Дохід від участі в капіталі";
73 - "Інші фінансові доходи";
74 - "Інші доходи";
75 - "Надзвичайні доходи".
Розглянемо налагодження основних довідників, які містять об'єкти аналітичного обліку. Специфічним для програми є те, що довідник "Склади" містить не оптові та роздрібні склади, а такі специфічні для громадського харчування об'єкти, як:
" Бар;
" Кухня;
" Основний склад;
" Ресторанний зал (рис.5.2.)
Рис.5.2. Субконто довідника "Склади".
Особливістю громадського харчування є те, що довідник "Номенклатура", в якому ведеться облік товарів, продуктів, блюд і напівфабрикатів, зберігає не лище назви продукції, яка пропонується покупцю, але для кожного продукту зберігає його склад (по продуктах), що містить дані калькуляційної картки, та передбачена можливість заміни одного продукту на інший, для чого вводиться коефіцієнт перерахунку (рис.5.3.) Для розрізнення категорій товарів використовується перерахування "Вид товару", що доповнено елементами "Блюдо" і "Порція".
Розглянемо, якими документами оформлюються операції, пов'язані з продажем продукції та товарів в громадському харчування і яким чином вони реалізовані в конфігурації "Форт: Шинок".
Всі документи можна поділити на два типи:
" з відпуску готової продукції з виробництва;
" з продажу товарів і готової продукції.
Рис.5.3. Структура довідника "Номенклатура".
Спочатку розглянемо документи з відпуску готової продукції з виробництва:
1. Денний заборний лист. В конфігурації "Форт: Шинок" документу "Денний заборний лист" відповідає документ "Звіт про виготовлення блюд"(рис.5.4.)
Рис.5.4. Документ "Звіт про виготовлення блюд".
2. Меню-накладна. В конфігурації можна використати документи "Накладна" або "Накладна на реалізацію".
3. Замовлення-рахунок. В конфігурації відповідає документ "Рахунок-фактура" (рис.5.5.)
Рис.5.5. Документ "Рахунок-фактура".
4. Накладна на внутрішнє переміщення, накладна, товаро-транспортна накладна. Реалізовані в програмі документами з аналогічними назвами (рис.5.6.)
Рис.5.6. Документи "Накладна на внутрішнє переміщення" (зліва) та "Накладна на реалізацію" (справа).
4. Акт про реалізацію і відпуск виробів з кухні. Документ в конфігурації: "Звіт про реалізацію" (рис.5.7.)
Рис.5.7. Документ "Звіт про реалізацію".
Перейдемо до розгляду документів з продажу товарів і готової продукції:
1. Фіскальний касовий чек, розрахункова квитанція. Може бути реалізовано в програмі за умови приєднання модуля роботи з касовим апаратом (наприклад, "Каштан").
2. Прибутковий касовий ордер (рис.5.8.)
Рис.5.8. Документ "Прибутковий касовий ордер".
3. Супровідна відомість. Оскільки не породжує проведень та не впливає на облік, не існує у вигляді окремого документу конфігурації. Використовується в якості додатку до прибуткового касового ордеру.
4. Довідка касира-операціоніста. Не раелізовано, оскільки не формуєпроведень.
5. Реєстр товарообігу, реєстр реалізованих страв. Аналогічно фіскальному касовому чеку можуть бути реалізовані при приєднанні модуля касового апарату. Обліковий реєстр можна побудувати за допомогою стандартних звітів конфігурації.
Таким чином, практично всі необхідні документи, пов'язані з оформленням операцій з продажу продукції та товарів, реалізовані в конфігурації "Форт:Шинок".
Цікавою особливістю конфігурації є можливість формування оберненої калькуляції, яка реалізована у вигляді звіту "Реалізація продуктів в блюдах за період" (рис.5.9.) Можна також організувати пошук продукта по калькуляційних картках (рис.5.10.), що надає можливість автоматизувати процес формування меню та прийняти рішення щодо закупки продуктів(рис.5.11).
Рис.5.9. Звіт "Реалізація продуктів в блюдах за період".
Рис.5.10. Звіт "Пошук продукта по калькуляційним карткам".
Також програма має інші можливості, пов'язані з специфікою громадського харчування, наприклад, дозволяє організувати складання і формування калькуляційних і технологічних карток в автоматичному режимі (рис.5.12), прейскурантів (рис.5.13) тощо.
Рис.5.11. Документ "Калькуляція для закупки продуктів".
Рис. 5.12. Формування документів "Технологічна карта" та "Калькуляційна картка" в програмі "Форт: Шинок".
Рис.5.13. Звіт "Прейскурант"
Для деяких блюд (наприклад, "бутерброд з ікрою / хліб, масло, ікра") можна встановлювати ознаку друку складу у виді рядка "100/30/50" у графі "Величина порції".
Таким чином, програма "1С:Бухгалтерія" версії 7.7. з конфігурацією "Форт: Шинок" надає широкі можливості для автоматизації бухгалтерського обліку підприємств громадського харчування і, зокрема, обліку реалізації продукції та товарів. Тому можна вважати, що вибір саме цієї програми підприємством КП "Казка" буде найоптимальнішим.
Ми рекомендуємо придбати КП "Казка" даний програмний продукт, що дозволить повністю автоматизувати облік, покращить контроль за використанням цінностей, дозволить попереджати такі негативні явища, як розкрадання, псування цінностей внаслідок прострочення терміну зберігання, формування понаднормових запасів, або відсутність на складі запасів, необхідних для того чи іншого блюда та їх замінників.
5.3. Постановка комплексу задач, інформаційна модель автоматизації аналізу реалізації продукції власного виробництва
Готових програмних продуктів по аналізу господарської діяльності на даний час рекламується небагато. Одною з найцікавіших програм, яку можна порекомендувати КП "Казка" є конфігурація "Форт:Аналітик 3.0" програми "1С: Підприємство". Ця система дозволяє проводити аналіз показників фінансово-господарської діяльності підприємства, використовуючи поточні дані бухгалтерського обліку, накопичені в програмі "1С:Підприємство". Враховуючи те, що нами рекомендовано для ведення обліку КП "Казка" придбати програму "Форт: Шинок", придбання програми "Форт: Аналітик" для проведення аналізу є найкращим. Вхідні дані автоматично вибираються з конфігурації "Форт: Шинок", що значно скорочує час на підготовку проведення аналізу і полегшує одержання результатів, а в деяких випадках є єдиним прийнятним рішенням для користувача.
Конфігурація "Форт:Аналітик 3.0" призначена для керівників, менеджерів, бухгалтерів, економістів і фінансових аналітиків підприємств, фахівців органів державного управління, працівників аудиторських і консалтингових фірм, а також інших фахівців, що займаються аналізом діяльності підприємств. Результатом роботи програми є унікальний аналіз поточного стану підприємств. Програма "Форт:Аналітик" незамінна для проведення оперативного моніторингу фінансового-економічного стану суб'єктів підприємницької діяльності.
Вивчення інформаційних потоків і їх зв'язків в КП "Казка" дозволило сформувати систему відповідних показників, яка необхідна для управління фінансовим станом, згрупувати їх в аналітичні таблиці, розробити інформаційну модель задачі "Аналіз реалізації продукції".
Основними джерелами при розв'язанні задач з аналізу фінансового стану підприємства були:
ў ф.1. Баланс підприємства;
ў ф.2. Звіт

 
 

Цікаве

Загрузка...