WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Проблеми обліку, аналізу і аудиту доходів і витрат від реалізації, товарів в умовах комп’ютеризації бухгалтерського обліку (на прикладі КП “Казка”). ( - Реферат

Проблеми обліку, аналізу і аудиту доходів і витрат від реалізації, товарів в умовах комп’ютеризації бухгалтерського обліку (на прикладі КП “Казка”). ( - Реферат

кількість і номери. На кожному примірнику забірного листа бухгалтерією вказується сума ліміту денного відпуску продуктів матеріально відповідальній особі.
У денному забірному листі вказуються найменування виробів (страв), продажна ціна виробів, кількість виробів по годинах відпуску. Готові вироби, реалізовані до кінця дня не в повному обсязі, підлягають поверненню у виробництво і вказуються в графі "Повернено".
Перший примірник забірного листа передається особі, яка одержала продукцію і разом з товарним звітом здає його в бухгалтерію підприємства. Другий примірник разом зі звітом про рух продуктів і тари на кухні надходить у бухгалтерію від завідувача виробництвом.
Документальне оформлення операцій, пов"язаних з продажем продукції і товарів
З відпуску готової продукції з
виробництва З продажу товарів і готової
продукції
Денний забірний лист
Фіскальний (касовий) чек на товари (послуги)
Меню-накладна Розрахункова квитанція
Замовлення-рахунок Прибутковий касовий ордер
Накладна на внутрішнє переміщення Супровідна відомість
Нкладна Довідка касира-операціоніста про
днну виручку
Товарно-транспортна накладна Реєстр товарообороту
Акт про реалізацію і відпуск виробів кухні
Рєстр реалізованих страв
Рис 3.2 Документальне оформлення операцій, пов'язаних з продажем готової продукції і товарів.
При наявності декількох денних забірних листів (накладних) на відпуск із кухні страв рекомендується складати опис денних забірних листів чи накладних.
Денні забірні листи виписуються, якщо відпуск готової продукції протігом дня відбувається неодноразово. Якщо готова продукція відпускається один раз на день, її відпуск, як правило, оформляється не денними забірними листами, а накладними на внутрішнє переміщення.
Завідувач виробництвом або особа, ним на це уповноважена, під час відпуску з кухні заповнює відповідні графи першого примірника забірного листа під копіювальний папір. Перший1 примірник надається особі, що отримала вироби з кухні, а другий залишається у завідувача виробництвом.
Після закінчення роботи перший примірник забірного листа матеріально відповідальні особи (бармени, буфетники, продавці) здають із товарним звітом до бухгалтерії підприємства. Інші примірники цих документів надходять до бухгалтерії від завідувача виробництвом разом зі звітом про рух продуктів і тари на кухні.
Повернення нереалізованої продукції з буфетів, дрібно роздрібної мережі на виробництво (кухню) відображається на окремій графі зібраного листа.
Після закінчення робочого дня (зміни) визначаються підсумки натуральних показників і вартість відпущеної продукції за забірним листом, які взаємно звіряються.
Меню-накладна застосовується при відпуску страв співробітникам підприємства та виготовленої продукції за безготівковим розрахунком. Підставою для складання документів є дані роздавальної відомості на відпуск страв, дані про кількість прийнятих талонів (абонементів) і вартість кожного виду харчування.
Замовлення-рахунок застосовується при відпуску виготовленої продукції при доставці обідів додому, обслуговуванні банкетів, урочистостей, прийомів тощо. Підставою для складання документа є дані про відпуск продукції, виготовленої у виробництві.
Накладна або товарно-транспортна накладна (за необхідності перевезення вантажу автомобілем) застосовується при відпуску виготовленої продукції структурним підрозділам; стороннім підприємствам, організаціям, установам; роздрібним торговельним підприємствам; та при повернення сировини і товарів у комору. Підставою для складання документу є дані про відпуск виготовленої продукції, найменування і кількість повернутої продукції.
Акт про реалізацію і відпуск виробів кухні застосовується у всіх ресторанах, кафе, інших підприємствах громадського харчування, де застосовується така форма розрахунку зі споживачами, яка дозволяє отримати дані про реалізацію виробів кухні за найменуваннями, кількістю та їх вартістю.
Акт про реалізацію і відпуск виробів кухні складає щодня завідувач виробництвом на підставі касових чеків, абонементів, талонів та інших документів.
Реалізовані й відпущені вироби групуються в акті за видами готової продукції. Порційні страви виділяються в окрему групу. Акт є додатком до звіту завідувача виробництвом про рух продуктів на кухні.
Для кращого обслуговування населення підприємства громадського харчування мають у своєму складі роздрібну торгову мережу (буфети, кіоски, лотки тощо), а великі підприємства і магазини кулінарії, напівфабрикатів тощо. Буфети організують у залах їдалень, ресторанів, у навчальних закладах, школах, у цехах заводів, фабрик, у театрах тощо. Буфети виконують ті ж функції, що і підприємства роздрібної торгівлі. Вони реалізують продукцію кухні, кулінарні вироби і покупні товари безпосередньо покупцям за готівку, як з використанням РРО, так і без них, що обумовлює відмінність в документальному оформленні і відображенні в обліку таких операцій. КП "Казка" у своєму складі має бар.
Документальне оформлення продажу товарів та готових виробів здійснюється на підставі наступних первинних документів:
- фіскального (касового) чеку на товари (послуги), коли продаж здійснюється за готівку з використанням РРО;
- розрахункової квитанції, коли продаж за готівку здійснюєтьсябез використання РРО;
- прибуткового касового ордеру - при здачі виручки з операційної каси підприємства до головної;
- довідки касира-операціоніста про денну виручку при здачі виручки з операційної каси підприємства до головної;
- супровідної відомості - при здачі виручки з операційної каси безпосереднього інкасатору.
На КП "Казка" сума виручки проходить через головну касу підприємств, вона відображається в прибутковій частині звіту касира головної каси на підставі прибуткових касових ордерів. Сума реалізованих товарів відображається у видатковій частині товарного звіту на підставі квитанцій до прибуткових касових ордерів. Ці суми повинні бути тотожними.
Інформація про обсяг реалізованих покупцям кулінарних виробів власного виробництва і покупних товарів за місяць накопичується в реєстрі товарообігу, у який щодня заноситься загальна сума виручки від реалізації із Z-звіту РРО. Причому сума виручки розбивається на виручку від реалізацію товарів власного виробництва (виробів кухні) і виручку від реалізації покупних товарів.
З метою оперативного аналітичного обліку на КП "Казка" додатково до реєстру товарообігу складаються реєстри:
- реалізованих страв (виробів кухні);
- обліку продуктів на кухні;
- обліку десерту;
- обліку спиртних напоїв і т.д.
Реєстр реалізованих страв являє собою перелік виробів власного виробництва, реалізованих підприємством громадського харчування протігом визначеного періоду часу. У реєстрі по кожній страві вказуються:
- найменування страви;
- ціна продажу однієї страви;
- кількість страв даного найменування, реалізованого

 
 

Цікаве

Загрузка...