WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Особливості обліку, нарахування і сплати ПДВ по спецрахунку №1. Документальне відображення результатів проведення інвентаризації - Контрольна робота

Особливості обліку, нарахування і сплати ПДВ по спецрахунку №1. Документальне відображення результатів проведення інвентаризації - Контрольна робота


Контрольна робота
Особливості обліку, нарахування і сплати ПДВ по спецрахунку №1. Документальне відображення результатів проведення інвентаризації
?
План
1. Особливості обліку, нарахування і сплати податку на додану вартість по спеціальному рахунку №1.
2. Документальне відображення результатів проведення інвентаризації.
3. Задача.
У МП "Житичі" (роздрібна торгівля) станом на 01.04 ц.р. в обліку значилися товари для роздрібної торгівлі на суму 3000 грн., торговельна націнка на залишки цих товарів склала 750 грн. Протягом січня на склад, підприємства надійшли товари на суму 4800 грн. (в тому числі ПДВ -800 грн.) і були передані в роздріб. Сума торговельної націнки за звітний місяць; склала 1200 грн. За місяць було продано товару на суму 6000 грн., в тому числі ПДВ -1000 грн.
4. По заданих операціях вказати кореспонденцію рахунку

з/ п Зміст господарської операції Кореспонденція
рахунків
Дебет Кредит
1. Амортизаційні відрахування за основними засобами, призначеними для обслуговування апарату управління 92 131
2. Витрати на утримання, ремонт та експлуатацію і лічильно-обчислювальної, машинописної, розмножувальної та іншої оргтехніки, що перебуває на балансі будівельної організації 92 66,65
13,63
3. Витрати, пов'язані з оплатою-послуг комерційних банків та інших кредитно-фінансових установ 92 68
4. Витрати на службові відрядження працівників апарату управління та робітників, зайнятих господарським обслуговуванням 92 372
У МП "Житичі" (роздрібна торгівля) станом на 01.04 ц.р. -в обліку значилися товари для роздрібної торгівлі на суму 3000 грн., торговельна націнка на залишки цих товарів склала 750 грн. Протягом січня на склад підприємства надійшли товари на суму 4800 грн. (в тому числі ПДВ -800 грн.) і були передані в роздріб. Сума торговельної націнки за звітний місяць, склала 1200 грн.
За місяць було продано товару на суму 6000 грн., в тому числі ПДВ -1000грн.
В бухгалтерському обліку операція повернення товарів в роздрібній торгівлі буде відображена наступним чином:
№ оп. Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки Сума, грн.
Дт Кт
1 Відображено надходження товару на склад 281 631 4000
2 Відображено суму податкового кредиту по товарах, що надійшли 644 641 800
3 Передано товари в роздрібну торгівлю 282 281 4000
4 Відображено торговельну націнку 282 285 1200
5 Відображено реалізацію товару в звітному місяці:
- виручка 301 702 6000
- повернення грошових коштів з операційної каси за повернений товар (методом "червоне сторно") 301 702 720
6 Відображено надходження з операційної каси до каси підприємства 301 301 5280
7 Відображено податкові зобов'язання з ПДВ 702 641 880
8 Віднесено на фінансовий результат дохід від реалізації товарів 702 791 4400
9 Відображено собівартість реалізованих товарів (з урахуванням повернення) 902 282 4012,8
10 Списано торговельну націнку по реалізованих товарах 285 282 1267,2
11 Віднесено на фінансовий результат собівартість реалізованих товарів 791 902 4012,8
* Собівартість реалізованих товарів і торговельна націнка по реалізованих товарах наведені з урахуванням повернення. У розгорнутому вигляді ці показники будуть відображені в обліку наступним числом:
Окрім загальновстановлених норм, в Україні до 1 січня 2004р. діє особливий порядок нарахування та сплати податку на додану вартість сільськогосподарськими товаровиробниками і підприємствами, що займаються переробкою сільськогосподарської продукції. Зазначені особливості проявляються у трьох варіантах:
1. Відповідно до абзацу 1 п. 11.21 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97р. №168/97-ВР зі змінами і доповненнями (далі - Закон № 168/97-ВР) сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.
2. Відповідно до абзацу 2 п. 11.21 Закону №168/97-ВР сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.
3. Відповідно до п. 11.29 Закону № 168/97-ВР сума податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства, залишається в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.
В кожному із перерахованих випадків умови застосування особливого порядку нарахування та сплати податку на додану вартість є різними, проте загальною особливістю для всіх випадків є відкриття та використання спеціальних рахунків у банківських установах, яких є два види.
Розглянемо порядок відображення в податковому та бухгалтерському обліку надходжень і витрачання коштів на спеціальних рахунках, відкритих сільськогосподарськими товаровиробниками, детальніше.
На виконання п. 11.21 Закону № 168/97-ВР Кабінет Міністрів України постановою від 12.05.99 р. № 805 затвердив "Порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільсь-когосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підпри-ємствам молоко та м'ясо у живій вазі" (далі - Порядок).
Цей Порядок встановлює механізм нарахування та виплат дотацій на період з 1 січня 1999 р. до 1 січня 2004р. переробними підприємствами сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності і господарювання, включаючи особисті підсобні господарства населення (далі - сільськогосподарські товаровиробники), за реалізовані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі.
Нарахування і виплата дотацій проводиться переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні переробні потужності.
Сільськогосподарські товаровиробники реалізують переробним підприємствам усіх формвласності молоко і м'ясо в живій вазі відповідно до укладених договорів, нараховуючи податок на додану вартість за нульовою ставкою. При цьому податковий кредит, що складається із сум податку на додану вартість, сплачених сільськогосподарськими товаровиробниками у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу власних валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації, включається до податкової декларації платника податку за звітний період, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з відшкодуванням з бюджету податкового кредиту за цією декларацією (декларація №1).
Під час приймання закуплених молока та м'яса в живій вазі від сільськогосподарських підприємств (господарств) переробні підприємства виписують квитанції за формами ПК-1 і ПК-3, а від особистих підсобних господарств населення - за формами ПК-2 і ПК-За. У цих квитанціях, крім ваги та вартості закупленої продукції за договірними цінами, окремим рядком зазначаються суми дотацій, що належать сільськогосподарському товаровиробнику, виходячи із загального обсягу закупленої продукції та розміру дотацій згідно з попереднім розрахунком переробних підприємств.
Перерахування коштів сільськогосподарським

 
 

Цікаве

Загрузка...