WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження - Реферат

Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження - Реферат


Реферат на тему:
Облік і аудит зовнішньоекономічних операцій. Службове відрядження
ВСТУП
Реформування бухгалтерського обліку в Україні є складовою часиною заходів, орієнтованих на впровадження економічних відносин ринкового спрямування. Трансформація обліку здійснюється в рамках реалізації стратегічного курсу нашої держави на інтеграцію до світового економічного простору, що передбачає адаптацію законодавства України до європейського рівня.
Розвиток ринкових відносин в економіці держави об'єктивно веде до полярності інтересів між виробниками, споживачами та державою.
Наприклад, створення відкритих акціонерних товариств призвело до зіткнення інтересів акціонерів та управлінців (менеджерів). У зв'язку з цим виникла потреба у незалежному контролі діяльності господарюючих суб'єктів, який би забезпечив підтвердження достовірності їх фінансових звітів. Цей вид діяльності отримав назву "аудит".
І. ОБЛІК ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ. СЛУЖБОВЕ ВІДРОДЖЕННЯ
Службове відрядження - це поїздка працівника за розпорядженням організації на певний термін до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійного місця роботи.
За працівником, який перебуває у відрядженні, зберігається місце роботи та середній заробіток за час відрядження у тому числі і за час перебування у дорозі.
Відрядження працівника за кордон здійснюється відповідно до наказу керівника підприємства після затвердження завдання.
У завданні визначається:
- кошторис витрат;
- умови перебування за кордоном;
- термін відрядження;
- мета відрядження.
При виїзді працівника у відрядження йому видається посвідчення про відрядження, яке він повинен повернути при поверненні з відрядження з відповідними відмітками про прибуття-вибуття. Це посвідчення реєструється у спеціальному журналі обліку працівників, які відбувають у відрядження.
Термін відрядження визначається керівником підприємства, але він не може перевищувати 60 календарних днів (не враховуючи часу перебування у дорозі).
Документами, які засвідчують зв'язок між відрядженням і основною діяльністю підприємства, можуть бути такі:
- запрошення приймаючої сторони, діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє свого працівника у відрядження;
- укладений договір (контракт);
- інші документи, що засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини з підприємством. Куди направлений у відрядження його працівник;
- документи, що свідчать про участь особи, яка відряджається підприємством, у переговорах, конференціях, симпозіумах, які проводяться за тематикою, що стосується основної діяльності підприємства, яке відряджує працівника.
На працівника, який перебуває у відрядженні поширюється режим роботи (робочого часу того підприємства до якого він відряджений).
Дати виїзду працівника у відрядження та повернення його в Україну визначають за відмітками контрольно-пропускних пунктів Прикордонних військ України у закордонному паспорті.
Підприємство, що направляє працівника у відрядження за кордон, зобов'язане забезпечити його коштами в іноземній валюті у вигляді аванс туна поточні витрати згідно з нормами і в розмірах, обумовлених ретельними потребами в раїні перебування. Добові витрати за час перебування у відрядженні відшкодовуються у межах граничних норм за кожний день відрядження, включаючи день від'їзду та приїзду.
За час перебування у відрядженні працівникові відшкодовуються витрати на попереднє замовлення квитків, проїзд (як до місця відрядження і назад, так і в межах місця відрядження), наймання житлового приміщення або проживання у готелях, телефонні рахунки, інші витрати. Усі ці витрати відшкодовуються на підставі підтвердних документів, поданих в оригіналі (рахунки готелів, транспортні квитки тощо).
Усі пов'язані з відрядженням витрати можуть бути включені до складу валових витрат підприємства лише за наявністю підтвердних документів, які засвідчують розмір цих витрат.
Без підтвердних документів до валових витрат включаються добові витрати у розмірі норм, установлених Кабінетом Міністрів України за кожний день відрядження.
Грошові кошти на витрати, пов'язані з відрядженням видаються з валютного рахунку підприємства на підставі письмового звернення ( з доданням кошторису - розрахунку витрат і доручення підприємства).
Зразок 1
КОШТОРИС ВИТРАТ НА ВІДРЯДЖЕННЯ
1. Добові витрати на території Німеччини становлять:
4 дні х (286/5,55) = 201,8 євро
2. Проїзд Житомир-Дортмунд - 100 євро
3. Проїзд Дортмунд-Житомир - 100 євро
4. Проживання в готелі:
З дні х 90 євро = 270 євро Разом: 671.8 євро = 672 євро (шістсот сімдесят два євро)
Головний бухгалтер Костюк Костюк К.К.
Ця заява підписується керівником підприємства або його заступником.
На підставі наданих документів сформулюється наказ (розпорядження) керівника підприємства про службове відрядження за кордон, в якому зазначається: хто відряджається, в яку державу, на яких умовах, строк і мета відрядження, конкретні суми в іноземній валюті і в гривнях, особи, відповідальні за оформлення виїзних документів і здійснення розрахунків.
Аванс може бути виданий готівкою з каси, чеками з поточного рахунку в банку чи грошовим переказом через відділення зв'язку.
Видача готівкової іноземної валюти з поточного рахунку здійснюється уповноваженим банком на підставі письмової заявки підприємства з доданою до неї довідкою-розрахунком.
Зразок 2
ГзОВ "Полісся" Керуючому регіональним відділенням
АКБ "Україна" в м. Житомирі
ЗАЯВКА
Просимо Вас видати готівкою з нашого поточного валютного рахунку N° 260064301 суму 672 євро (шістсот сімдесят два євро) на витрати, пов'язані з відрядженням Бажана Бориса Никифоровича до м. Дортмунда (Німеччина), на підставі наказу № 12 від 01.10 ц.р.
Термін перебування Бажана Б.Н. за кордоном - 4 (чотири) дні (з 04.10 ц.р. по 07.10 ц.р.).
Зразок 3
АКБ "Україна" Затверджую в сумі 672 євро
Підстава наказ № 12 від 01.10 ц.р. 03 жовтня ц.р.
ДОВІДКА - РОЗРАХУНОК НА ВИДАЧУ АВАНСУ У ВАЛЮТІ
На відрядження до м. Дортмунда (Німеччина) на 4 дні з 04.10 по 07.10 ц.р.
Гр. Бажана Бориса Никифоровича
На оплату Норма за добу (валюта)
Добові з 04.10 по 07,10 4 дні х (280/5,55) = 201,8 євро
Проживання з 05.10 по 07.10 3 дні х 90 = 270 євро
Транспортні

 
 

Цікаве

Загрузка...