WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Оплата праці в Україні - Реферат

Оплата праці в Україні - Реферат


Реферат на тему:
Оплата праці в Україні
Оплатою праці або трудовим доходом, називають форму привласнення життєвих благ на основі участі в суспільному виробництві того чи іншого працівника або групового колективу з урахуванням результатів їх праці. Оплата праці в народному господарстві формується за рахунок національного доходу і розглядається в економіці, як один з лементів витрат виробництва та доходів населення.
В зв'язку з переходом до ринкових відносин в економіці з'являються нові процеси, які викликають об'єктивну необхідність реформи оплати праці. Ця реформа повинна бути спрямована на формування ефективної системи матеріального стимулювання працівників, основними принципами якої має бути винагорода за розміром еквівалента особистому трудовому внеску працівників, і надання підприємствам та організація різних форм власності максимальної самостійності у питаннях плати праці.
Заробітна плата - категорія не тільки економічна, але і соціальна, покликана забезпечити людині визначений соціальний статус. Витрати на відшкодування вартості робочої сили не можуть не передбачати, крім витрат покриття на харчування, одяг, також витрати на утримання житла, медичне обслуговування. Щоб робоча сила, як товар оплачувався по своїй реальній вартості, необхідно наблизити мінімальну заробітну плату з прожитковим мінімумом, а потім із споживчим бюджетом. Це повинно бути зафіксоване в колективно договірних рішеннях і точно виконуватися всіма сторонами, о підписали угоду.
1. Основними формами оплати і відповідно обліковими показниками є відрядна і погодинна. Якщо технічне нормування дає змогу провадити оплату праці робітників відповідно до її кількості, тарифної системи з урахуванням у рівнях кваліфікації робітників, завантаженості й складності праці, то форми оплати праці з їх системами враховують заробіток, фактично відпрацьований час, обсяг виготовленої продукції або виконаних робіт і послуг.
При відрядній оплаті праці заробітна плата робітників залежить від обсягу виконаної роботи і розміру розцінки. Цю форму використовують при оплаті тим робітникам, праця яких підлягає нормуванню. Відрядна оплата паці складається з таких систем: прямої, прогресивної, акордної та преміальної. Вона може бути індивідуальна і бригадна.
При погодинній формі оплати заробіток працівника залежить від відпрацьованого ним часу. Коло працівника визначається наявністю таких систем, як проста погодинна і погодинно-преміальна.
Форми і системи оплати праці на підприємстві регулює керівник підприємства. Держава здійснює регулювання оплати праці шляхом встановлення мінімальної заробітної плати і неоподатковуваного прибутком мінімуму.
До складу витрат на оплату праці включають виплати заробітної плати, нараховані, виходячи з відрядних розцінок тарифів, ставок і посадових окладів, що встановлюються залежно від результатів праці, її кількості та якості, стимулюючих і компенсуючи виплат, систем преміювання робітників, керівників, спеціалістів, службовців за виробничі результати, інші умови відповідно до застосування на підприємствах форм і систем оплати праці. В сільськогосподарських підприємствах до складу витрат на оплату праці також включаються виплати за підсумками роботи за рік, що визначаються в установленому порядку.
На підприємствах застосовують оплату праці за трудовими угодами, що укладаються між підприємством і працівником для виконання конкретної роботи на договірних засадах.
У нових умовах господарювання широко використовується оплата праці за контрактом. На підставі постанови Кабінету Міністрів України № 170 від 19 серпня 1994 р. затверджено Положення про порядок складання контрактів про прийом на роботу працівників, згідно з яким встановлюються порядок складання контракту, склад контракту, вирішуються питання організації робіт за контрактом.
У разі найму працівника за контрактом власник або уповноважений ним орган може встановити умови оплати праці за погодженням з працівником.
2.Фонд оплати праці відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати. Затвердженої наказом Міністерства статистики України № 323 від 11.12.1995 р. складається з основної, додаткової та стимулюючих і компенсаційних виплат. Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці посадових зобов'язань. Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок і відрядних розцінок для робітників і посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата - це винагорода за працю понад встановлені норми, за трудові досягнення і винахідництво і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії за виконання виробничих завдань і функцій.
Інші стимулюючі та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи року, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові й матеріальні виплати, не передбачені актами чинного законодавства або здійснювані понад встановлені законодавством норми.
До Фонду основної заробітної плати належать:
2.Заробітна плата, нарахована за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці, посадових обов'язків за окремими розцінками, тарифними ставками робітників та встановленими посадовими окладами незалежно від форми і систем оплати праці, прийнятих на підприємстві.
2. Суми процентних або компенсаційних відрахувань залежно від обсягів доходів (прибутку), одержаних від реалізації продукції (робіт, послуг), у випадку, коли вони є основною заробітною платою.
3. Суми авторського гонорару діячам мистецтва, працівникам редакцій газет і журналів, телеграфних агентств, видавництв, радіо, телебачення та інших підприємств і оплата праці, що здійснюється за ставками авторської постановкою винагороди, зараховуваними на даному підприємстві.
До Фонду додаткової заробітної плати належать:
4.Надбавки і доплати до тарифних ставок і посадових окладів у розмірах, передбачених чинним законодавством:
- кваліфікованим робітникам; за кваліфікаційну майстерність;
- за класність водіям автомобілів, працівникам локомотивних бригад, трактористам - машиністам за звання майстра і клас кваліфікації;
- бригадирам з-поміж робітників, не звільнених від основної

 
 

Цікаве

Загрузка...