WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Огляд законодавчої та нормативно-довідкової бази, наукової та навчально-методичної літератури, щодо обліку розрахунків з оплати праці - Реферат

Огляд законодавчої та нормативно-довідкової бази, наукової та навчально-методичної літератури, щодо обліку розрахунків з оплати праці - Реферат

подвійної годинної (денної) ставки;
" працівникам, які одержують місячний оклад, - у розмірі не менше однієї годинної (денної) ставки окладу, якщо робота проводилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі не менше подвійної годинної (денної) ставки понад окладу, якщо робота проводилася більше місячної норми.
Існують певні виплати за заробітною платою працівників підприємства, що не включаються до фонду оплати праці (див. рис. 1.2).
?
Рис 1.2. Виплати, які не включаються до фонду оплати праці.
Підставою для призначення допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю є виданий у встановленому порядку лікарняний лист (лист непрацездатності). Інші документи не можуть бути підставою для призначення допомоги цього виду. Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю призначається у наступних випадках:
* при захворюванні (травмі), пов'язаному з втратою працездатності;
* при санаторно-курортному лікуванні;
* прихворобі члена сім'ї у випадку необхідності догляду за ним;
* при карантині;
* при тимчасовому переведенні на іншу роботу у зв'язку із захворюванням туберкульозом або професійним захворюванням;
* при протезуванні із перебуванням у стаціонарі протезно-ортопедичного підприємства.
Допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю обчислюється, виходячи із загального стажу роботи працівника в розмірах, які визначаються залежно від загального трудового стажу працівника (рис. 1.3).
?
Рис. 1.3. Розміри допомоги із тимчасової непрацездатності залежно від загального стажу працівника
Сума допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю визначається шляхом множення середньоденної заробітної плати за попередні шість місяців (або фактично відпрацьований час) на кількість робочих днів, а у тіпалках, передбачених законодавством, - на число календарних днів, пропущених у період непрацездатності, та на відсоток, визначений на підставі загального трудового стажу працівника.
Існують наступні види відрахувань з суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників (рис. 1.4).
?
Рис. 1.4. Види відрахувань від заробітної плати.
З оплати праці членів трудового колективу й осіб, які працюють на підприємстві, а також за трудовими угодами, договорами підряду, за сумісництвом, за виконання разових і випадкових робіт, відбуваються різні утримання. За своїм характером вони поділяються на 2 групи: обов'язкові та утримання за ініціативою підприємства.
Обов'язкові утримання включають податок з доходів фізичних осіб, утримання внесків до Пенсійного фонду, утримання внесків на соціальне страхування з тимчасової втрати працездатності, утримання внесків на соціальне страхування на випадок безробіття, утримання за виконавчими листами та приписами нотаріальних контор на користь юридичних і фізичних осіб тощо.
До утримань за ініціативою підприємства відносяться: суми, утримані з членів трудового колективу за заподіяну матеріальну шкоду, допущений брак, своєчасно неповернуті суми, одержані у підзвіт, безвідсоткові позики, видані членам трудового колективу, за формений одяг.
Відповідно до чинного законодавства утримання податку з доходів фізичних осіб здійснюється в розмірі 13 %; утримання до Пенсійного фонду з нарахованої заробітної плати здійснюються у розмірі: 1 %, якщо загальна сума нарахованої заробітної плати складає до 150 грн.; 2 %, якщо сума заробітної плати більше 150грн.; утримання на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності становлять 0,5 % від нарахованої заробітної плати; утримання на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття становить 0,5 % від нарахованої суми заробітної плати.
Кожен громадянин України, який перебуває у трудових відносинах з підприємствами, організаціями, установами, має право на відпустку.
Відпустка - це тимчасове звільнення від роботи для відпочинку. Право на відпустку не залежить від місця роботи, форми власності підприємства, посади, системи оплати праці, тривалості та періодичності робочого часу, терміну трудового договору.
Законом України "Про відпустки" встановлено такі види відпусток (див. рис. 1.5).
Рис. 1.5. Класифікація відпусток.
Порядок розрахунку суми відпускних. Обчислення суми відпускних здійснюється в такому порядку:
* розраховується середньоденна заробітна плата;
* встановлюється тривалість відпустки в календарних днях;
* обчислюється сума відпускних.
Порядок обчислення середньоденної заробітної плати наступний:
Середньоденна
заробітна плата
= заробіток за останні 12 місяців перед наданням відпустки або за менший фактично відпрацьований період
х кількість календарних
днів відпустки
відповідна кількість календарних днів року або меншого відпрацьованого періоду (за винятком 10 святкових і неробочих днів, встановлених законодавством)
До святкових і неробочих днів відносяться: 1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христове. 8 березня - Міжнародний жіночий день, один день - Великдень, 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня - День Перемоги, один день - Трійця, 28 червня - День Конституції України, 24 серпня - День незалежності України.
На кожного працівника у відділі кадрів відкривається особова картка, в якій зазначаються необхідні анкетні дані про працівника та всі зміни, які відбуваються v його роботі.
Всі працівники, які працюють в установі, повинні мати трудові книжки. Трудова книжка зберігається на основному місці роботи.
В кожній установі незалежно від режиму роботи повинен бути організований табельний облік робочого часу.
Табель - це первинний документ з обліку відпрацьованого часу.
Він складається в одному примірнику табельником, майстром або іншими особами, яким доручено вести табельний облік, і подається до бухгалтерії у встановлені на підприємстві терміни.
Для виплати заробітної плати оформлюються видаткові касові ордери, розрахунково-платіжні відомості або платіжні відомості.
Узагальнення інформації про розрахунки з персоналом з оплати праці (за всіма видами заробітної плати, премій. Допомоги тощо), а також про не одержану персоналом у встановлений термін суму заборгованості з оплати праці (розрахунки з депонентами) ведеться на рахунку 66 "Розрахунки з оплати праці", який має субрахунки.
661 "Розрахунки за заробітною платою".
663 "розрахунки з депонентами"

 
 

Цікаве

Загрузка...