WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Методика обліку, аналізу і аудиту витрат звітного періоду” (на прикладі ЗАТ „Коломийська швейна фабрика”) (магістерська) - Реферат

Методика обліку, аналізу і аудиту витрат звітного періоду” (на прикладі ЗАТ „Коломийська швейна фабрика”) (магістерська) - Реферат

премій, виплати різниці в окладах деяким категоріям працівників тощо.
На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" питома вага трудових витрат становить 13,6%, з них основна і додаткова заробітна плата - 9,3%, на соціальне страхування - 4,3%. Основна заробітна плата виробничих працівників нарахована за відрядними розцінками, розподіляється по об'єктах калькулювання за прямою ознакою на основі первинних документів.
Додаткова заробітна плата розподіляється по об'єктах калькулювання пропорційно прямій заробітній платі виробничих робітників або відноситься на загальновиробничі витрати.
Якщо пряме віднесення заробітної плати на окремі види продукції утруднене, то розподіл може проводитись пропорційно розрахованим кошторисним ставкам і масі витраченої сировини або іншої бази розподілу.
Облік заробітної плати організовується залежно від характеру виробництва, технологічного процесу, системи організації оплати праці та інших умов [83:20].
Витрати на оплату праці визначаються виходячи з відрядних розцінок, тарифних ставок і посадових окладів, що встановлюють залежно від результатів праці, систем преміювання робітників, керівників, спеціалістів.
Витрати на оплату праці - ведучий елемент.
Праці, як фактору виробництва належить основна роль, витрати "фактично визначають вартість".
Витрати на оплату праці використовуються за такими джерелами фінансування:
- витрати, що відносять на собівартість продукції;
- витрати, що відносять за рахунок прибутків і збитків підприємства;
- витрати на оплату за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства.
Залежно від особливостей роботи підприємства у дільницях обліку виробітку продукції і витрат, на заробітну плату застосовують різні варіанти обліку і форми первинних документів (маршрутний лист, рапорт про виробіток, відомість про виробіток, наряди).
Основним документом нарахування заробітної плати є табель.
В умовах масового виробництва використовують рапорт про виробіток. Рапорт передбачає щоденне приймання виробітку бригади з останньої операції протягом звітного місяця. Розрахунок заробітної плати робітника виконується на зворотній стороні рапорту. Виробіток робітників враховується і оплачується за придатні вироби прийняті по кінцевій операції за повною сумарною розцінкою їх фактично виконаних операцій закріплених за робітником.
Для продукції серійного виробництва найбільш раціональним вважається застосування маршрутної системи обліку. Маршрутний лист є документом, який супроводжує партію деталей у процесі виробництва за операціями їх обробки в це і забезпечує необхідність обліку руху партії деталей на виробництві. Маршрутні листи виписуються на партії деталей і відповідно до графіку запуску деталей у виробництво, технологічних карт. У маршрутному листі зазначається кількість виданих для роботи матеріалів, деталей, напівфабрикатів.
Залежно від умов роботи підприємства маршрутні листи можуть застосовувати у поєднанні з рапортами про виробіток продукції за зміну.
На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" індивідуальним типом виробництва облік виробітку і надходження заробітної плати проводиться за робочими нарядами на відповідну роботу. Система обліку за нарядами застосовується, як наряд на відрядну роботу, де зазначають обсяги роботи і норми часу на їх виконання.
Під час виконання завдання в наряді зазначається висновок технологічного приймання роботи. Наряд виписується на одну зміну або тривалий термін.
На роботах, що виконуються колективно застосовується форма бригадного нагляду, в якому на лицьовій стороні зазначається прізвище бригадира, на зворотній - прізвище і табельні номери робітників, що входять до складу бригади.
При індивідуальній формі виробництва заробітна плата нараховується за виконаний об'єм робіт. Крім індивідуальної форми на ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" використовують бригадну форму оплати праці.
В умовах бригадної організації праці і нарахування заробітної плати на кінцевій операції виникає необхідність розподілу заробітної плати і включення її у собівартість продукції шляхом складання спеціального розрахунку.
Заробітна плата за відпрацьований і невідпрацьований час включається у статтю "заробітна плата виробничих робітників". У зв'язку з цим розподіл заробітної плати між виробами продукції ускладнюється.
Необхідно на першому етапі визначити заробітну плату по видах продукції за виконаний обсяг робіт, а потім розподілити заробітну плату за відпрацьований час пропорційно до заробітної плати за виконаний об'єм робіт.
Таблиця 2.1
Розподіл заробітної плати бригади між виробами продукції за
листопад 2002 рік на ЗАТ "Коломийська швейна фабрика"
Вироби Заробітна плата за обсяг робіт Заробітна плата за невідпрацьований час Разом
Плаття 150 20 170
Блузки 200 15 215
Спідниці 170 10 180
Разом 520 45 565
На кожен вид виробничої продукції, наданні послуг повинні бути розроблені нормативи затрат виробничих ресурсів. Бригадні норми затрат виробничих ресурсів повинні бути технічно обумовлені в стабільні [23:74].
Для обліку виробничої діяльності бригади встановлюють наступні показники: номенклатура продукції, фонд заробітної плати, ріст виробництва праці, зниження собівартості продукції.
В умовах ринкової економіки, підвищення ефективності виробництва різних форм організації виробництва потрібна дійсна і достовірна інформація на підприємствах:
- про витрати праці на кожній виробничій дільниці;
- про ефективність заходів щодо удосконалення організації праці;
- використання робочого часу;
- непродуктивні витрати праці та часу;
- раціональне використання фонду оплати праці;
Таку інформацію має забезпечити бухгалтерський облік трудових витрат. На підприємстві розробляються норми витрат праці, аналогічно як і норми матеріальних витрат.
На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" застосовується відрядна форма оплати праці, за якої вираховується нормування робіт, поточний облік виробітку, виробнича діяльність, збільшення обсягу робіт на тому чи іншому робочому місці.
Відрядна форма оплати праці залежить від специфіки виробництва, може застосовуватись у поєднанні з відрядно-преміальною та акордно-преміальною.
Для підрахунку заробітної плати за відрядною формою необхідно мати точні дані про кількість та якість продукції, виробленої кожним працівником. На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" використовується і погодинна форма оплати праці. Погодинна форма оплати праці нараховується в умовах автоматизації і механізації виробництва, зокрема на дільницях і видах робіт із регламентованим режимом виробництва.
Заробітна плата нараховується в кінці звітного періоду в підрозділах підприємства, структурного підрозділу підприємства і табельного номеру. По вибраних даних видача інформації здійснюється в такому форматі: код підрозділу, табельний номер, прізвище, побатькові та інше.
Трудові витрати на виробництво промислової продукції відносяться на

 
 

Цікаве

Загрузка...