WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Організація та стандартизація бухгалтерського обліку - Курсова робота

Організація та стандартизація бухгалтерського обліку - Курсова робота

визнання та оцінка 01.01.2001 -
40 Інвестиційна власність 01.01.2001 -
Як свідчить міжнародна практика, МСБО використовуються в трьох напрямках:
1) Як база для всіх чи деяких національних вимог до обліку та звітності;
2) Як відправна точка для тих країн, що створюють національні стандарти;
3) Для публікації фінансової звітності (насамперед транснаціональних корпорацій);
Для розуміння та практичного застосування МСБО важливе значення мають концептуальні основи (Framework), які є своєрідним вступом до стандартів. Ці концептуальні основи, розроблені КМСБО, визначають:
" Мету фінансової звітності;
" Припущення, що покладені в основу фінансових звітів;
" Якісні характеристики фінансових звітів;
" Склад фінансової звітності;
" Визнання елементів фінансових звітів.
Слід мати на увазі, що МСБО не визначають порядок ведення бухгалтерського обліку. Вони описують загальні правила оцінки та подання інформації у фінансових звітах.
Міжнародні стандарти (МСБО) мають рекомендаційний характер і є міжнародним орієнтиром гармонізації та стандартизації бухгалтерського обліку і фінансової звітності в усьому світі. Багато країн приймають МСБО як базовий документ, на основі якого розробляють власні національні стандарти. За результатами досліджень щодо застосування МСБО в різних країнах відомо 9 груп країн, які застосовують МСБО або узгоджують національні стандарти з ними (див. табл.. 2.2).
Як бачимо, найбільш численною є 5 група країн, які використовують МСБО. До цієї групи країн належить і Україна, де фахівцями розроблена і впроваджена система національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку. На основі МСБО це дасть змогу істотно поліпшити вітчизняний облік і звітність, сприятиме його відкритості й зрозумілості для внутрішніх і зовнішніх користувачів інформації, зокрема для іноземних інвесторів і кредиторів. У цілому МСБО - це гнучка, динамічна система, яка відіграє позитивну роль у вдосконаленні національного бухгалтерського обліку та фінансової звітності й інтеграції держави у світове господарство.
Таблиця 2.2. Ступінь застосування МСБО країнами світу
№ пор. Застосування МСБО та їх узгодження з національними стандартами Країна
1 2 3
1 МСБО використовуються як національні стандарти з додатковими поясненнями Хорватія, Кіпр, Кувейт, Латвія, Мальта, Оман, Пакистан, Тринідад і Тобаго
2 МСБО використовуються як національні стандарти; основні розробляються для об'єктів, що не охоплені МСБО Малайзія, Папуа-Нова Гвінея
3 МСБО використовуються як національні стандарти, але в деяких випадках можуть бути модифіковані для місцевих умов Албанія, Бангладеш, Барбадос, Колумбія, Ямайка, Йорданія, Кенія, Польща, Судан, Свазіленд, Таїланд, Уругвай, Замбія, Зімбабве
4 Національні стандарти розробляються окремо, але базуються на відповідних МСБО Чилі, Іран, Філіппіни, Словенія, Туніс
5 Національні стандарти розробляються окремо, але базуються на аналогічних МСБО в більшості випадків. Немає посилання на МСБО в національних стандартах, які можуть забезпечувати більший або менший вибір, ніж МСБО Бразилія, Чехія, Франція, Індія, Ірландія, Литва, Маврикій, Мексика, Намібія, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Сінгапур, ПАР, Україна, Швейцарія, Туреччина
6 Те саме, що в пункті 5, але в кожний стандарт включає положення, яке порівнює національний стандарт з відповідним МСБО Австралія, Данія, Гонконг, Італія, Нова Зеландія, Швеція, Югославія
7 Національні стандарти розробляються окремо Австрія, Бельгія, Канада, Фінляндія, США, Німеччина, Японія, Корея, Люксембург,
1 2 3
8 Немає національних стандартів Румунія
9 Національних стандартів немає, МСБО формально не прийняті, але звичайно використовуються Ботсвана, Лесото
Роль та місце Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в загальній системі фінансово-економічних стабілізаційних заходів характеризуються у табл.. 2.3
Таблиця 2.3
Галузь використання Ключовий стандарт Розробник
1 2 3
Макроекономічна політика та прозорість інформації
Прозорість валютно-фінансової політики Кодекс "надійних" практик щодо прозорості валютно-фінансової політики (Code of Good Practices on Transparency in Monetary and Financial Policies) Міжнародний валютний фонд (IMF)
Прозорість фіскальної політики Кодекс "надійних" практик щодо фіскальною прозорості (Code of Good Practices in Fiscal Transparency) Міжнародний валютний фонд (IMF)
Розповсюдження інформації Спеціальний стандарт з розповсюдження інформації (Special Data Dissemination Sdandart / Система розповсюдження інформації (General Data Dissemination System) Міжнародний валютний фонд (IMF)
Інституційна та ринкова інфраструктура
Банкрутство У розробці Світовий банк
Корпоративне управління Корпоративне управління (Principles of Corporate Governance) Організація з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСD)
1 2 3
Бухгалтерський облік Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку (International Accounting Standarts) Комітет з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (IASC)
Аудит Міжнародні стандарти аудиту (International Standards on Auditing) Міжнародна федерація бухгалтерів(IFAC)
Платіжні та регулюючі системи Ключові принципи для систематично важливих платіжних систем (Сore Principles for Systematically Important Payment Systems) Комітет з платіжних та регулюючих систем (CPSS)
Ринкова інтеграція 40 рекомендацій (The Forty Recommendations of the Financial Action Task Force) Фінансовий комітет із боротьби з відмиванням грошей (FATF)
Фінансове регулювання та нагляд
Банківський нагляд Ключові принципи ефективного банківського нагляду (Core Principles for Effective Banking Supervizion) Базельський комітет з банківського нагляду (BCBS)
Регулювання ринку цінних паперів Цілі та принципи регулювання ринку цінних паперів (Objectives and Priciples of Securities Regulation) Міжнародна організація комісій з цінних паперів (IOSCO)
Страховий нагляд Принципи страхового нагляду (Insurance Supervisory Principles) Міжнародна асоціація страхових спостерігачів (IAIS)
3.Національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку
На основі міжнародних стандартівбухгалтерського обліку (МСБО) в Україні розроблено і діють національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку - П(С)БО. Національне Положення (стандарт) бухгалтерського обліку - нормативно-правовий акт, затверджений Міністерством фінансів України ,що визначає принципи та методи ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, що не суперечить міжнародним стандартам.
Реформування бухгалтерського обліку в Україні шляхом його гармонізації та стандартизації має свою історію.
За наказом Президента України "Про перехід України до загальноприйнятої у міжнародній практиці системі обліку та статистики" від 23 травня 1992 р. № 303 було розпочато роботу з удосконалення національної системи бухгалтерського обліку з використання міжнародних стандартів. Для забезпечення здійснення положень цього наказу Кабінет Міністрів України прийняв Постанову "Про концепцію побудови національної статистики України та

 
 

Цікаве

Загрузка...