WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік на малих підприємствах - Курсова робота

Облік на малих підприємствах - Курсова робота

нарахованого і утриманого прибуткового податку за минулий місяць.
Підприємство, після закінчення кожного місяця, але не пізніше строку одержання в установі банку коштів на виплату заробітної плати, зобов'язане перерахувати до бюджету суми нарахованого і утриманого прибуткового податку за минулий місяць.
Підприємство, не пізніше 25 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подає до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний квартал, розраховану наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року. Статистична звітність надсилається у встановленому порядку тільки на адресу органів державної статистики.
Платіжні доручення на перерахування податку до бюджету подаються підприємством до банківської установи до настання строку платежу.
Протягом кварталу підприємство сплачує авансові внески податку до бюджету за перший та другий місяць кварталу, визначеного наростаючим підсумком з початку року. Авансові внески сплачуються до 20 числа другого, третього місяця кварталу відповідно. Розрахунки авансового внеску здійснюються самостійно, без подання податкової декларації.
Суми податку на прибуток зараховуються до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням платника податку.
Підприємство на момент перевірки податковим органом, податкових декларацій про прибуток і розрахунків сплачують штраф у розмірі 10 нмдг за одноразове порушення; якщо не подано, або не своєчасно подано податкову декларацію про прибуток і розрахунок, сплачує штраф у розмірі 10% суми нарахованого податку за кожний випадок порушення. У разі приховання або заниження суми податку - 30% суми донарахованого податку, та пені, обчисленої виходячи із 120% облікової ставки НБУ.
Збір на обов'язкове соціальне страхування і страхування на випадок безробіття. Підприємство, згідно Закону України "Про збір на обов'язкове соціальне страхування" від 3 червня 1999 року № 722-XIV є платником цього збору, так як воно використовує працю найманих працівників.
Об'єктом оподаткування є фактичні витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і платежів, виходячи з тарифних ставок.
Цей збір сплачується за рахунок Фонду соціального страхування України. Нагляд за його фінансовою діяльністю здійснює наглядова рада фонду соціального страхування України. кошти обов'язкового соціального страхування на випадок безробіття зараховуються на окремий рахунок Державного бюджету України.
Ставка збору на обов'язкове соціальне страхування (у тому числі на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття) встановлюється у розмірі 4% від об'єму оподаткування, і 1,5% від об'єму оподаткування на збір на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття; 0,5% від об'єму оподаткування фізичних осіб (на випадок безробіття) та 1% (до 150 грн.) чи 2% (> 150 грн.), розміру оплати праці громадянина.
Нарахування збору до Фонду здійснюється страхувальниками за чинними ставками. При цьому не мають значення джерела фінансування виплат, статті витрат: види платіжних документів. Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальник (підприємство) здійснює одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банку. У разі нестачі у страхувальників збору коштів на оплату праці і сплату зборів в повному обсязі видача коштів на оплату праці і сплата збору здійснюється у пропорційних розмірах.
Не внесені страхувальником у встановлений строк платежі до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються в безспірному порядку, встановленому законодавством для стягнення збору на обов'язкове страхування з нарахуванням пені. Пеня нараховується з суми недоїмки за кожний прострочений день у розмірі, встановленому законодавством. Вся сума заборгованості за коштами фонду та пеня зараховується на рахунок фонду. Пеня нараховується з дня наступного після одержання заробітної плати і по день сплати платежу.
Витрати по коштах Фонду соціального страхування з початку року підприємство спрямувало на допомоги: по тимчасовій непрацездатності.
По тимчасовій непрацездатності по догляду за хворим.
Днем сплати платежу вважається день списання установою банку суми платежу з рахунка платника (підприємства) незалежно від часу її зарахування на рахунок фонду.
У випадку несплати недоїмки у встановлений строк відновлюється нарахування пені на прострочену суму за весь період від дня утворення недоїмки.
Страхувальники зобов'язані проводити облік розрахунків за коштами збору та інших надходжень Фонду з органами їх реєстрації.
Суми донарахування обов'язкових платежів і фінансових санкцій сплачуються до Фонду страхувальниками, профспілковими органами у 10-й термін з дня складання акта ревізії чи перевірки окремими платіжними дорученнями.
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Згідно Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 15 липня 1999 року № 967-XIV підприємство є платником цього збору, так як використовує працю найманих працівників.
Законом України встановлено ставки збору: для даного підприємства вона становить 32% фактичних витрат на оплату праці працівників.
Обчислення збору до Пенсійного фонду здійснюється щомісячно за ставками. При цьому не мають значення джерела фінансування, виплат, статті витрат і види платіжних документів.
Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачується одночасно з одержанням коштів в установах банків на оплату праці. У разі недостатності в платників збору коштів на оплату праці і сплату збору у повному обсязі видача коштів на оплату праці і сплата збору здійснюється у пропорційних розмірах.
Для зарахування коштів платників Пенсійного фонду в установах банку відкривається поточний рахунок на балансовому рахунку № 2560 "Державні позабюджетні фонди", де відображаються їх надходження та використання. Рахунок відкривається в порядку, встановленому НБУ. Нарахований збір, інші платежі підприємство сплачує безготівковим перерахуванням відповідних сум із своїх банківських рахунків на рахунок органу Пенсійного фонду в установі банку.
Суми своєчасно не сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування вважаються простроченою заборгованістю: сплачуються з нарахуванням пені. Вона нараховується на суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, включаючи день сплати, з розрахунку 120% річних від облікової ставки НБУ, що діяла в період наявності недоїмки.
Аліменти. Утримання по виконавчих листах здійснюється в розмірі іпорядку, встановлених законом, порішенню суду. Підставою для аліментів є виконавчі судові листи або письмове зобов'язання громадян про добровільну сплату аліментів, відмітки органів внутрішніх справ у паспортах осіб про те, що вони зобов'язані сплатити аліменти. Вони утримуються в таких розмірах:
" на одну дитину - 25% заробітку;
" на двох дітей - 33% заробітку;
" на трьох і більше дітей - 50% заробітку.
Однак загальна сума утримань не повинна перевищувати 50% суми заробітної плати за вирахуванням податків.
Бухгалтерія підприємства проводить реєстрацію отриманих виконавчих листів в спеціальному журналі чи картці. Постановою Кабінету Міністрів України затверджено перелік видів доходу, з яких

 
 

Цікаве

Загрузка...