WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Контрольна робота

Податковий кредит - Контрольна робота

юридичних осіб - платників податку на прибуток, упевнені, вже стикалися з роз'ясненнями ДПАУ щодо розуміння цього обмеження включення сум благодійної допомоги до валових витрат. Очевидно, та ж доля чекає й на податок з доходів. Інакше кажучи, на думку ДПАУ, платник не маєправа включити ці витрати до складу податкового кредиту в сумі, що менша 2 % і перевищує 5 % річного оподатковуваного доходу, тобто фактично в розмірі 3 % (від 2 до 5). Розглянемо зазначене вище на прикладі.
Приклад 2. Громадянин Петренко М. С. 10.06.2004 р. надав благодійну допомогу установі охорони здоров'я в сумі 500 грн. При цьому його річний оподатковуваний доход за підсумками 2004 року склав 4800 грн.
Розрахуємо "інтервал" податкового кредиту:
o від 96 грн. (4800 х 2 %);
o до 240 грн. (4800 х 5 %).
Відповідно громадянин Петренко М. С. має право включити до податкового кредиту суму благодійного внеску в розмірі 144 грн. (240 - 96). Нам залишається тільки сподіватися, що думка ДПАУ із цього питання зміниться і що в новій річній декларації про доходи у складі податкового кредиту платнику дозволять відображати всю суму благодійних внесків у межах 5 % його річного оподатковуваного доходу, якщо, звичайно, ця сума перевищила 2 % межу. Тим більше, що перший крок до цього вже зроблено в Інструкції про податковий кредит (див. "В якому розмірі благодійні витрати відображаються в податковому кредиті?".
В якому розмірі благодійні витрати відображаються в податковому кредиті? Витяг із п. 3.2 Інструкції про податковий кредит.
"Якщо сума коштів або вартість майна, що були передані у звітному податковому році платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, становить менше двох відсотків від суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного податкового року, така сума коштів або вартість майна не включається платником податку до податкового кредиту.
Якщо сума коштів або вартість майна, що були передані у звітному податковому році платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, перевищує п'ять відсотків від суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного податкового року, розмір такого перевищення також не включається платником податку до податкового кредиту". (Витяг із п. 3.2 Інструкції про податковий кредит ). У цьому випадку за умовами попереднього прикладу громадянин Петренко М. С. зможе відобразити в податковому кредиті суму в розмірі 240 грн. Ми однозначно підтримуємо саме такий підхід у визначенні суми, що дає право на податковий кредит.
Документи, що підтверджують право на податковий кредит: платіжне доручення на безготівкове перерахування благодійних внесків; квитанції банку, відділення зв'язку, неприбуткової організації; довідка працедавця, який за дорученням платника податків здійснював перерахування сум таких внесків до неприбуткових організацій з одержуваного ним (платником податку) доходу.
При цьому громадянин не зобов'язаний доводити податковому органу, що установу (організацію), якій здійснено пожертвування (благодійні внески) коштів (майна), включено до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Приналежність конкретної установи (організації) до категорії неприбуткової та її наявність у Реєстрі неприбуткових установ та організацій установлюються компетентним працівником податкового органу під час виконання процедур перевірки відповідних платіжних документів. При цьому зазначена процедура є складовою функціональних обов'язків компетентного працівника податкового органу (п. 3.2 Інструкції про податковий кредит).
5. Інші витрати
До інших витрат, суму яких платник може включити до податкового кредиту, входять:
- витрати на штучне запліднення незалежно від того, чи перебуває такий платник у шлюбі з донором;
- оплата вартості державних послуг, включаючи сплату державного мита, пов'язаних з усиновленням дитини.
Такі витрати включаються до податкового кредиту без обмеження. Головне, щоб їх було понесено протягом звітного податкового року і в платника були підтверджуючі документи про такі витрати (платіжні доручення, квитанції, корінці до прибуткового касового ордера, договори тощо).
Витрати, які може бути враховано в податковому кредиті, починаючи зі звітного 2005 року.
Висновки
Податковий кредит - це сума (вартість) витрат, понесених платником податку - резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату ПДВ та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, отриманого за результатами такого звітного року, у випадках, визначених цим Законом.
Для зручності розглядатимемо окремо кожний випадок понесених витрат, на суму яких можна зменшувати оподатковуваний доход. Але спочатку відзначимо основні положення про податковий кредит:
- громадянин має право врахувати ці витрати лише після закінчення звітного року шляхом їх відображення в річній декларації про доходи;
- протягом року і до закінчення термінів розгляду декларації податковими органами документи, що підтверджують понесені витрати, платник зберігає у себе;
- платник має вести облік отриманих протягом року доходів і понесених витрат;
- сума податкового кредиту враховується тільки в межах загального річного оподатковуваного доходу платника. Сума перевищення податкового кредиту над загальним річним оподатковуваним доходом не враховується і не переноситься на наступний рік;
- суми витрат, не включені до податкового кредиту за підсумками звітного року, на наступний звітний рік не переносяться, тобто право на податковий кредит виникає тільки щодо витрат, фактично понесених у звітному році.
Список використаної літератури
1. Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", 2004.
2. Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.91р. №1251 //Відомості Верховної Ради (ВВР),1991.- №39.-ст.510 із змінами та доповненнями.
3. Азаров М.Я., Бондаренко Г.І., Мельник П.В., Лєкар С.І., Зайцев В.І., Макаров Д.В., Тарангул Л.Л. Про податки і збори населенню України. К., 2000.
4. Азаров М.Я., Кольга В.Д., Онищенко В.А. Все про податки: Довідник / за ред. Азарова М.Я. - К.: Експерт-Про, 2000.
5. Бутинець Ф.Ф., Шатило Н.В. Податковий облік в Україні - Житомир, 1998. г
6. Бюджетний кодекс України № 2542-ІП від 21.06.2001.
7. Вишневский В.П. Налоги Украины: теория й практика- Донецк, 1997.
8. Гега П.Т., Доля Л.М. Основи податкового права: Навчальний посібник. - К.: Товариство "Знання" КОО, 1998.
9. Буряковський В.В. Удосконалення податку на додану вартість // Фінанси України. - 1998.-№12
10. Дубов В.В. Действующая налоговая система й пути ее совершенствования // Финансы. - 1997.-№ 4.

 
 

Цікаве

Загрузка...