WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Контрольна робота

Податковий кредит - Контрольна робота

або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Хочемо звернути увагу на можливі проблеми відображення таких сум у складі податкового кредиту. Річ утому, що податковий кредит передбачає облік понесених протягом звітного року витрат, тобто за місяці навчання, які припадають на цей звітний рік. При такому буквальному прочитанні Закону № 889 та Інструкції про податковий кредит платник може втратити право на податковий кредит при оплаті навчання, наприклад, у 2004 році, але за навчальні місяці 2005 року. Погодьтеся, це нелогічно.
На нашу думку, більш спеціальною в цьому випадку є норма, яка визначає, що витрати на навчання включаються до податкового кредиту в розмірі, визначеному за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року. Інакше кажучи, у цьому випадку має значення не термін здійснення платежу, а період навчання, за який проведено платіж. Наприклад, у листопаді 2003 року громадянка Іваненко О. І. оплатила вартість навчання своєї дочки у вузі за друге півріччя навчального року (січень - липень 2004 року). Незважаючи на те що платіж було здійснено до закінчення звітного 2004 року, оплату було проведено за місяці навчання саме у 2004 році, тому така громадянка має право включити суму оплати за навчання до податкового кредиту за підсумками 2004 року.
І навпаки, та ж громадянка Іваненко О. І. у листопаді 2004 року оплатила вартість навчання дитини за період січень - липень 2005 року. Ця сума у складі податкового кредиту не потрапить до річної декларації за 2004 рік, тому її буде враховано лише при поданні декларації за 2005 рік.
Слід також мати на увазі, що стосовно таких витрат існує сумове обмеження: загальна сума річного податкового кредиту щодо витрат на навчання не може перевищувати розмір місячного прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, встановленого на 1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень, помножену на кількість місяців (повних чи неповних) навчання протягом звітного року. На сьогодні гранична річна сума податкового кредиту = 510 грн. х кількість місяців навчання у році.
Приклад. Оплачені громадянкою Іваненко О. І. витрати на навчання дочки у вузі за січень - липень 2004 року становлять 2450 грн. Оплату проведено 6 лютого. Щомісячна сума витрат дорівнює 350 грн. (2450 : 7 міс.). Оскільки граничний розмір (510 грн. на місяць) не перевищено, усю суму витрат на навчання (2450 грн.) може бути включено до податкового кредиту такої громадянки.
Вартість навчання в навчальному 2004 - 2005 році підвищилася. Громадянка Іваненко О. І. заплатила 6 липня 2004 року за навчання дочки за осінній семестр (вересень - грудень 2004 року) суму в розмірі 2200 грн. Щомісячна плата за навчання становить 550 грн. (2200 : 4), що перевищує встановлену межу 510 грн. Отже, за підсумками 2004 року громадянка Іваненко А.І. може врахувати у складі податкового кредиту суму в розмірі 2040 грн. (510 х 4).
Загальна сума податкового кредиту за підсумками 2004 року становитиме 4490 грн. (2450 + 2040). Документи, що підтверджують право на податковий кредит: платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів, або квитанція банку чи відділення зв'язку, або довідка працедавця, який за дорученням платника податків здійснював перерахування сум коштів з одержуваного ним доходу на його навчання або навчання інших членів його сім'ї першого ступеня споріднення навчальним закладам.
4. Благодійність
Є серед громадян України люди, які у змозі допомогти тим, хто цього потребує, не лише добрим словом, а й реальною матеріальною допомогою.
Більшість же наших співвітчизників самі ледь-ледь зводять кінці з кінцями і не можуть дозволити собі надати комусь благодійну допомогу. Але, незважаючи на це, і таким громадянам іноді доводиться ставати благодійниками. Адже не таємниця, що багато які неприбуткові установи (наприклад, установи охорони здоров'я), щоб не платити податки з отриманих за послуги сум, просять здійснити оплату таких послуг у формі благодійного внеску. Раніше платник мав право урахувати у річній декларації понесені ним на благодійність витрати, що не підлягали оподаткуванню в межах 4 % річного сукупного оподатковуваного доходу. Крім того, під цю пільгу підпадали тільки пожертвування (внески) до благодійних організацій.
Тепер же в податковому кредиті можна врахувати будь-які пожертвування чи благодійні внески всім неприбутковим організаціям (до яких, зокрема, належать і благодійні організації). При цьому під неприбутковими організаціями розуміються:
а) органи державної влади України, органи місцевого самоврядування та створені ними установи чи організації, що утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів. Відразу зауважимо, що згідно з пп. 9.7.7 Закону № 889 забороняється надавати благодійну чи спонсорську допомогу органам державного управління та органам місцевої влади або створеним ними благодійним фондам чи іншим неприбутковим організаціям, або за їх дорученням - третім особам, якщо надання такої благодійної допомоги є попередньою чи подальшою умовою видачі платнику податків будь-яких дозволу, ліцензії, узгодження, державної послуги чи іншого рішення на його користь або прискорення такої видачі (спрощення його процедури);
б) благодійні фонди і благодійні організації, створені в порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, у тому числі громадські організації, створені з метою проведення екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчі спілки та політичні партії, громадські організації інвалідів та їх місцеві осередки, створені відповідно до Закону України "Про об'єднання громадян", науково-дослідні установи та вищі навчальні заклади III - IV рівнів акредитації, внесені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідники, музеї-заповідники;
в) пенсійні фонди, кредитні спілки, створені в порядку, визначеному законом;
г) інші, ніж визначені в абзаці "б" цього підпункту, юридичні особи, діяльність яких не передбачає отримання прибутку згідно з нормами відповідних законів;
ґ) спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб, створені для представлення інтересів засновників, що утримуються лише за рахунок внесків таких засновників і не провадять господарську діяльність, за винятком отримання пасивних доходів;
д) релігійні організації, зареєстровані в порядку, передбаченому законом;
е) житлово-будівельні кооперативи, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, створені в порядку, визначеному законом.
Що стосується сумового обмеження, то його дещо змінили. Тепер платник має право включити до податкового кредиту такі витрати в розмірі, що перевищує 2 %, але не більше 5 % від суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік.
Бухгалтери

 
 

Цікаве

Загрузка...