WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податковий кредит - Контрольна робота

Податковий кредит - Контрольна робота

податкового кредиту можна буде включати витрати платника податку на оплатустрахових внесків за договорами недержавного пенсійного страхування як платника податку, так і членів його сім'ї.
Однак слід зауважити, що до податкового кредиту можуть включатися тільки фактично понесені платником податку витрати, підтверджені документально, а саме: фіскальним або товарним чеком, касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат. Ці документи не потрібно надсилати податковому органу, але їх слід зберігати протягом строку, достатнього для проведення податківцями перевірки правильності нарахування податкового кредиту (1095 днів). Підстави для нарахування податкового кредиту із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яку платник подаватиме до податкового органу за своєю адресою.
Отже, для того, щоб отримати право на податковий кредит, громадянин повинен подати річну декларацію до 1 квітня року, наступного за звітним.
Треба зазначити, що Закон містить також і обмеження права на нарахування податкового кредиту, а саме: податковий кредит може бути нараховано виключно резидентом, що має податковий ідентифікаційний номер, а загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата. Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
2. Податковий кредит фізичним особам
Практично будь який податковий закон крім об'єкта оподаткування, ставки податку та інших необхідних для обчислення податку обов'язкових умов містить податкові пільги. Так особливістю Закону України від 22.05.2003 р. № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" є встановлення права платника податку на податковий кредит.
Оскільки скоро закінчується цей податковий рік, а податковий кредит застосовується саме за підсумками відповідного звітного року, то саме зараз необхідно одержати повну інформацію щодо умов, порядку та строків одержання податкового кредиту.
Податковий кредит - це сума витрат, понесених платником податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року.
Іншими словами громадяни мають право суму загального річного оподатковуваного доходу зменшити на суму деяких витрат, установлених цим Законом і тим самим повернути собі частину сплаченого до бюджету податку з доходів фізичних осіб.
Перелік витрат, які дозволено включати до складу податкового кредиту визначено Інструкцією про порядок нарахування платником податку податкового кредиту щодо податку з доходів фізичних осіб. Проте слід зазначити, що лише частину з наведених в переліку витрат дозволено включати до складу податкового кредиту за підсумками 2004р., а деякі витрати передбачено включати до складу податкового кредиту не раніше 2005р.
Після закінчення 2004 р. платник податку може скористатися податковим кредитом за такими витратами:
" пожертвування або благодійні внески;
" навчання;
" страхові внески за договорами довгострокового страхування життя;
" оплата вартості державних послуг пов'язаних з усиновленням дитини.
Закон установлює деякі обмеження в нарахуванні громадянами податкового кредиту:
" право на податковий кредит має виключно резидент України, який отримав індивідуальний ідентифікаційний номер і є найманим працівником ;
" товари, роботи, послуги повинні бути придбані у резидента України;
" витрати понесені громадянином , повинні бути підтверджені документально (фіскальний або товарний чек, касовий ордер, товарна накладна, договір або інший документ, який ідентифікує продавця товарів ( робіт, послуг) і визначає суму таких витрат);
" загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року у вигляді заробітної плати ;
" із суми витрат , фактично понесених громадянином, за якими він має право отримати податковий кредит, виключається сума ПДВ та акцизного збору;
" зменшення оподатковуваного доходу дозволяється тільки за підсумками звітного року (а не в момент здійснення витрат). Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
До складу податкового кредиту платник має право віднести лише витрати, понесені ним самостійно. Якщо певні витрати бере на себе працедавець (наприклад, оплату навчання, лікування, внески на добровільне страхування тощо), то до податкового кредиту такі суми не включаються
Суми податкового кредиту, нараховані громадянином за кожною з перелічених підстав його надання, зазначаються у річній податковій декларації, Таку декларацію треба подати до податкового органу за місцем проживання після закінчення звітного податкового року, але не пізніше 1 квітня року що настає за звітним. Тобто за підсумками 2004року громадяни подають декларацію з 1 січня 2005 р. по 1 квітня 2005року.
3. Витрати на навчання
До складу податкового кредиту може бути включено витрати платника податку на оплату середньої професійної або вищої форми навчання. При цьому згідно із Законом України "Про освіту":
- професійно-технічні навчальні заклади - це професійно-технічне училище, професійно-художнє училище, професійне училище соціальної реабілітації, училище-агрофірма, училище-завод, вище професійне училище, навчально-виробничий центр, центр підготовки та перепідготовки робочих кадрів, навчально-курсовий комбінат, інші типи установ, що надають професійно-технічну освіту;
- вищі навчальні заклади - це технікум (училище), коледж, інститут, консерваторія, академія, університет. Вищі навчальні заклади в установленому порядку можуть створювати різні типи навчально-науково-виробничих комплексів, об'єднань, центрів, інститутів, філій, коледжів, ліцеїв, гімназій.
Платник може врахувати у складі податкового кредиту витрати як на своє навчання, так і на навчання членів своєї сім'ї першого ступеня споріднення (подружжя, батьки, діти, у тому числі усиновлені). При цьому члени сім'ї самі вибирають, хто користуватиметься податковим кредитом щодо таких витрат. Якщо навчаються обидва з подружжя, то податковий кредит визначається окремо для кожного з них залежно від вартості їх навчання.
Витрати на навчання включаються до податкового кредиту в розмірі, визначеному за кожний повний

 
 

Цікаве

Загрузка...