WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Державна податкова служба України в системі органів оперативного управління бюджетом - Реферат

Державна податкова служба України в системі органів оперативного управління бюджетом - Реферат

свідомого порушення податкового законодавства [19,c.26].
Основною метою модернізації податкової служби є підвищення ефективності роботи органів державної податкової служби в умовах кризового стану економіки та наявності обмежених фінансових ресурсів. Податкова служба повинна забезпечити найбільш раціональне використання трудових і фінансових ресурсів, послабити вплив "людського фактора" на якість роботи, посилити контроль за дотриманням податкового законодавства. Для координації дій, розробки та запровадження єдиної інтегрованої податкової інформаційної системи необхідно прискорити запровадження відповідних електронних систем контролю, створити автоматизовану інформаційно-аналітичну систему. Поступовий перехід на електронну систему звітності забезпечить створення уніфікованої системи обробки та аналізу податкової звітності.
Важливою складовою реформи податкової служби є вдосконалення структури податкових органів. На сьогодні в державі проведена певна робота: ліквідовано проміжні управлінські ланки; створюються територіальні податкові округи; відбулося скорочення персоналу. Так, Законом України "Про державну податкову службу" [2,с.25] передбачено утворення міжрайонних (на два і більше райони) та об'єднаних державних податкових інспекцій. За рахунок внутрішніх резервів без збільшення чисельності створено нові структурні підрозділи, такі як відділи апеляцій, підрозділи з боротьби з корупцією, з фізичного захисту співробітників податкової служби, аналізу і прогнозування доходів бюджету.
Одним із наслідків реформування податкової служби повинно стати досягнення розуміння між державою та суб'єктами підприємницької діяльності, щоб підприємці та органи податкової служби стали партнерами. Один з найважливіших принципів розвитку ДПС ґрунтується на добровільності виконання платниками своїх податкових зобов'язань. Кожний громадянин повинен розуміти, що податки - це плата за цивілізацію, і знати, що справлятися вони будуть також цивілізовано.
Необхідно прийняти Податковий кодекс України, який буде єдиним нормативним документом, і регулюватиме відносини щодо сплати податків, міститиме чіткі визначення всіх елементів податків і зборів, встановлюватиме права та обов'язки платників і податкових органів. Простота та зрозумілість норм (порівняно з діючим законодавством) дозволить уникнути їх подвійного тлумачення. Це полегшить становище платників податків та надасть можливість податковим органам чітко виконувати свої функції. Проте обговорення цього документа у Верховній Раді триває. Податковий кодекс вступив в силу лише 2002 року, а отже, є час на його вивчення як податківцями, так і платниками податків.
Засади та шляхи реформування системи оподаткування в Україні не передбачають великих змін у галузі оподаткування, а ґрунтуються на існуючій системі оподаткування, а ґрунтуються на існуючій системі оподаткування із одночасним запровадженням кардинально нових "правил гри" у сфері справляння податків. Слід зазначити, що реформа ця не панацея від усіх бід і негараздів, від реформи податкової служби неможливо чекати стрімких змін. Нові "правила гри" не так швидко, як хотілось би, впроваджуються в життя, засвоюються платниками податків.
Отже, податкова служба продовжує удосконалення своєї структури, яка була б "живою", відповідала стану соціально-економічного розвитку держави, кожного її регіону, в той чи інший період.
Висновки
Надійність та ефективність податкової системи залежить від двох чинників: раціональності побудови податкової системи і рівня організації податкової служби держави.
Податкова служба - це сукупність державних органів, які організовують і контролюють надходження податків, податкових і окремих видів неподаткових платежів.
Формування податкової служби України розпочалось у 1991 р., що було пов'язано з переходом від системи платежів у бюджет до системи оподаткування. За умов податкового методу формування доходів бюджету вкрай необхідна самостійна, чітко організована і міцна державна служба, яка здійснює контроль у сфері оподаткування. Раніше окремих податкових органів не існувало. У складі Міністерства фінансів та його підрозділів в областях, районах, містах виділялись відповідно управління, відділи та інспекції державних доходів. Вони несли відповідальність за дотримання чинного порядку збирання бюджетних доходів і за виконання плану надходжень платежів до бюджету.
У 1991 р. при Міністерстві фінансів була створена Державна податкова інспекція України, а в 1996 р. на базі Державної податкової інспекції України та підрозділів Міністерства внутрішніх справ України з боротьби з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування була створена Державна податкова адміністрація України, якій надали статус центрального органу виконавчої влади.
До системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (рис. 32). У складі органів державної додаткової служби функціонують відповідні спеціальні підрозділи з боротьби з податковими правопорушеннями (далі - податкова міліція) і підрозділи з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів.
Державна податкова адміністрація України залежно від кількості платників податків та інших місцевих умов може утворювати міжрайонні (на два і більше районів), об'єднані (на місто і район) державні податкові інспекції та у їх складі відповідні підрозділи податкової міліції.
У Державній податковій адміністрації України та державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі утворюються колегії, які є дорадчими органами і розглядають найважливіші питання діяльності відповідних державних податкових адміністрацій.
Державну податкову службу України очолює голова Державної податкової адміністрації України, якого призначає на посаду та звільняє з неї Президент України за поданням Прем'єр-міністра України.
Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі очолюють голови, які призначаються на посаду і звільняються з неї Кабінетом Міністрів України за поданням голови Державної податкової адміністрації України.
Державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції очолюють начальники, які призначаються на посаду і звільняються з неї головою Державної податкової адміністрації України заподанням голів відповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Начальники управлінь податкової міліції призначаються головою Державної податкової адміністрації України.
Таким чином, податкова служба України має три рівні:
- Державну податкову адміністрацію України - вища

 
 

Цікаве

Загрузка...