WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Особливості складання балансу для субєктів малого підприємництва за П(С)БО 25 - Реферат

Особливості складання балансу для субєктів малого підприємництва за П(С)БО 25 - Реферат


Реферат на тему:
"Особливості складання балансу для субєктів малого підприємництва за П(С)БО 25"
Під фінзвітністю мається на увазі бухгалтерська звітність підприємства, що містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності і рух коштів за визначений період.
Звітним періодом для фінзвітності є календарний рік.
Суб'єкти малого підприємництва (такими, відповідно до Закону № 2063, вважаються юрлица - СПД, у яких, середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 чоловік і обсяг річного валового доходу не перевищує 500000 євро, а так само, якщо в їхньому статутному фонді частка внесків, що належать засновникам - юрособам, що не є суб'єктами малого підприємництва, не перевищує 25 %.), складають фінзвітність (як річну, так і квартальну) за спрощеною формою, визначеною в П(С)БО № 25, до складу якої входять:
1) Баланс (форма № 1-м);
2) Звіт про фінансові результати (форма № 2-м).
Пунктом 5 Порядку № 419 встановлена наступна періодичність надання фінзвітності :
У випадку відправлення звітності поштою - датою надання звітності вважається дата, зазначена на штемпелі підприємства зв'язку.
а) квартальної (проміжної) - не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом;
Крім зведеної і консолідованої фінансової звітності, що складається об'єднаннями підприємств.
б) річної - не пізніше 20 лютого наступного за звітним року.
Більшості СПД, що займаються ремонтом побутової техніки, досить надавати фінзвітність в органи статистики.
Звітність по податках і зборах (обов'язкових платежах)
Законом про систему оподатковування передбачено 25 загально-державних і 14 місцевих податків і зборів. У дійсності платежів навіть більше, адже є ще єдиний податок із суб'єктів малого підприємництва, введений Указом № 727, а також три соціальних збори ("по тимчасовій непрацездатності", "по безробіттю" і "по нещасним випадкам на виробництві").
Терміни подання звітності встановлюються законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування і/чи сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
З моменту подання податкової декларації, податкове зобов'язання платника вважається погодженим (п. 5.1 ст. 5 Закону № 2181) і повинно бути сплачене у встановлені цим законом терміни - протягом 10 календарних днів після граничних термінів подання податкової декларації.
Будь-яку податкову декларацію можна направити поштою з повідомленням про вручення (п.п. 4.1.7). Термін відправлення поштою: не пізніше десяти календарних днів до закінчення граничних термінів подання, установлених Законом № 2181 для відповідного звітного періоду.
Якщо декларація направляється поштою через те, що її не захотіли прийняти працівники контролюючих органів (а вони зобов'язані це зробити), десятиденний термін не діє - головне, щоб декларація була передана пошті до витікання граничного терміну.
У таблиці 1 на наступній сторінці наведені дані про основні види податкової звітності, при цьому не усі з наведених форм звітності відповідають визначенню податкової декларації. Зокрема, не є податковими деклараціями форми, зазначені в пунктах 4 і 12 таблиці 1.
Таблиця 1
№ п/п Форма звітності Періодичність і терміни представлення
1 ПДВ: а) Декларація для платників, у яких звітним періодом є місяць 7 Місяць - протягом 20 календарних днів після звітного місяця
б) Декларація для платників, у яких звітним періодом є квартал Квартал - протягом 40 календарних днів після звітного кварталу
2 Акцизний збір - Розрахунок Місяць - протягом 20 календарних днів після звітного місяця
3 Податок на прибуток підприємств: а) Декларація про прибуток за січень і 11 місяців 2003 року 11 місяців 2003 року - протягом 20 календ. днів після звітного періоду
б) Декларація про прибуток підприємств Протягом 40 календ. днів після звітного періоду
4 Прибутковий податок із громадян - ф. № 8ДР Квартал - до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом
5 Земельний податок - Зведений розрахунок суми земельного податку з додатками Рік - до 1 лютого звітного (податкового) року 8
6 Податок із власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів - Розрахунок Рік - протягом 60 календарних днів після закінчення року 9
7 Збір за спецвикористання водних ресурсів - Розрахунок Квартал - протягом 40 календарних днів після звітного кварталу
8 Збір за забруднення навколишнього природного середовища -Розрахунок
9 Збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмільництва - Звіт Місяць - протягом 20 календарних днів після звітного місяця
10 Комунальний податок - Розрахунок Квартал - протягом 40 календарних днів після звітного кварталу
11 Інші місцеві податки і збори (обов'язкові платежі). Місяць - протягом 20 календарних днів після звітного місяця
Квартал. - протягом 40 календарних днів після звітного кварталу
12 Єдиний податок із юросіб 10 - Розрахунок Місяць - до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом
13 Звіт про суми отриманих пільг (ф. № 1-ПП) Квартал - не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом
Рік - не пізніше 20 лютого наступного за звітним року
Місячний податковий період по ПДВ можуть обрати платники ПДВ, у яких обсяг оподатковуваних ПДВ операцій за попередній календарний рік не перевищує 7200 НМДГ (пп. 7.9.2 ст. 7 Закону про ПДВ).
По нововідведених земельних ділянках розрахунок необхідно представити протягом місяця з дня виникнення права чи власності користування такими ділянками.
Для річного звітного періоду такі граничні терміни встановлені пп. 4.1.4. "у" п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181. Крім того, по придбаним на протязі року транспортним засобам розрахунок надається протягом 10 днів після державної. реєстрації.
Виходячи з переліку податків у ст. 6 Указу № 727, від яких звільнені платники

 
 

Цікаве

Загрузка...