WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Організація та методика обліку і контролю грошових коштів підприємства та аналіз грошових потоків - Дипломна робота

Організація та методика обліку і контролю грошових коштів підприємства та аналіз грошових потоків - Дипломна робота

банку, є квитанція до об'яви на внесення готівки за підписами бухгалтера і касира установи банку, засвідчена печаткою (штампом) установи банку. Документом, що свідчить про здачу виторгу інкасаторам банку, є копія супровідної відомості за підписом інкасатора, засвідчена печаткою (штампом) установи банку.
При наявності на підприємстві декількох поточних рахунків здача виторгу й інших касових надходжень таким підприємством може здійснюватись як на основний, так і на додаткові банківські рахунки.
На прийняту від підприємства суму банк видає квитанцію, у якій вказується, від кого прийняті гроші, номер рахунку, на який зараховані гроші, сума. Квитанція служить підставою для списання коштів по касі.
Основні операції по руху коштів на розрахунковому рахунку на ТОВ "РІА"
1) Надійшов виторг за реалізацію продукції:
Дт 31 Кт 36
2) Зараховано короткострокову позику на р/р:
Дт 31 Кт 60
3) Надійшли гроші з каси на р/р:
Дт 31 Кт 30
4) Надійшла на р/р дебіторська заборгованість:
Дт 31 Кт 37
5) Оплачено рахунки постачальників за товарно-матеріальні цінності, що надійшли:
Дт 63 Кт 31
6) Надійшли в касу гроші з р/р:
Дт 30 Кт 31
7) Перераховано податки в бюджет:
Дт 641 Кт 31
8) Перераховано органам соціального страхування:
Дт 65 Кт 31
9) Перераховано в погашення дебіторської заборгованості:
Дт 37 Кт 31
10) Погашено короткострокову позику банку:
Дт 60 Кт 31
При проведенні розрахунків на ТОВ "РІА" одержувач платежу (продавець) зобов'язаний представити платнику (покупцю, замовнику) обліковий розрахунковий документ (податкову накладну, рахунок-фактуру, товарний чек, акт виконаних робіт, наданих послуг, акт чи закупівлі інші документи), що засвідчує факт покупки товару, виконання роботи, надання послуги.
Рис. 2.1. Схема документального оформлення касових операцій на ТОВ "РІА"
Розрахунки наявними повинні здійснюватись з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів, касового чи товарного чека, квитанції, які б підтверджували здійснені платниками (покупцями, замовниками) витрати готівки.
Схему документального оформлення касових операцій на ТОВ "РІА" подано на рис. 2.1.
Грошові кошти, що надходять у касу підприємства, повинні вчасно й у повній сумі прибуткуватися. Оприбуткування готівки в касу визначається як "здійснення підприємством обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень з оформленням даної операції у встановленому порядку прибутковим касовим ордером і відображенням у касовій книзі в день одержання підприємством готівкових коштів".
Таким чином, щоб наявні кошти вважалися оприбуткованими, необхідно оформити прибутковий касовий ордер, і зробити про це запис у касовій книзі. Причому прибутковий запис у касовій книзі не обов'язково робити відразу ж після виписки прибуткового касового ордера, вона може бути зроблена протягом робочого дня касира в день надходження коштів.
При прийомі до касу грошових білетів і монет касири підприємств зобов'язані керуватися Правилами визначення платіжності банкнот і монет Національного банку України, затвердженими постановою Правління Національного банку України, від касову книгу і прибуткують готівка у своїх касах.
Прийом до касу коштів оформляється прибутковим касовим ордером, що підписується 31.03.99 №152. Оборотні пам'ятні і ювілейні монети, що є дійсними платіжними засобами, повинні прийматися в каси підприємств по їхньому номіналі без обмеження для усіх видів платежів.
Типова форма прибуткового касового ордеру затверджена наказом Мінстату України від 15.02.96 №51 і повинна застосовуватися всіма підприємствами.
При оформленні первинних документів відповідно до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженому наказом Мінфіну України від 24.05.95 №88, необхідне заповнення всіх реквізитів. При заповненні прибуткового касового ордера в ньому варто вказати наступні реквізити:
- найменування підприємства, організації, у касу яких надійшли грошові відомості засоби;
- номер прибуткового ордера;
- дату його складання;
- кореспондуючий з рахунком 30 "Каса" рахунок бухгалтерського обліку, що використовується при відображенні господарської операції, оформлюваної цим прибутковим ордером;
- сума, на яку оформляється прибутковий ордер;
- код цільового призначення (по можливості);
- від кого і на якій підставі отримані кошти.
Прибуткові касові ордери і квитанції до них повинні заповнюватися бухгалтером тільки чорнильною чи кульковою ручкою, за допомогою друкарських машинок, комп'ютерних чи коштів іншими способами, що забезпечили б належну схоронність цих записів протягом установленого для збереження документів терміну.
У прибутковому ордері на ТОВ "РІА" вказується документ, що служить підставою здійсненої господарської операції по прийому коштів (наприклад, авансовий звіт, чек, договір, накладна і т. д.).
Прибутковий ордер виписується в одному екземплярі. Особі, що здаєкошти в касу, видається квитанція, завірена підписами головного бухгалтера і касира і печаткою підприємства. Прибутковий касовий ордер, по якому отримана готівка, додається до першого екземпляра звіту касира.
При прийомі готівкових коштів до каси підприємства необхідно мати на увазі, що з 01.01.2001 набрав сили Закон України "Про внесення змін у Закон України "Про застосування електронних контрольно-касових апаратів у сфері торгівлі, суспільного харчування і послуг" від 01.07.2000 № 1776-III) Відповідно до цього Закону "... реєстратори розрахункових операцій і розрахункових книжок не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами й організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі, суспільного харчування і послуг, у випадку проведення розрахунків у касах підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку...".
Видача готівки з каси на ТОВ "РІА" здійснюється на підставі видаткових касових ордерів, типова форма якого затверджена наказом Мінстату України від 15.02.96 № 51 чи по платіжних (розрахунково-платіжних) відомостях.
При заповненні видаткового касового ордера необхідно вказати наступні реквізити:
- найменування підприємства, організації;
- номер видаткового документа;
- дату його складання;
- кореспондуючий з рахунком 30 "Каса" рахунок бухгалтерського обліку, що використовується при відображенні господарської операції, оформлюваної видатковим ордером;
- суму, видавану по цьому видатковому документі;
- код цільового призначення по операції, оформлюваної видатковим ордером;
- кому і на якій підставі видані кошти.
Видаткові касові ордери, як і прибуткові касові документи, повинні заповнюватися бухгалтером тільки чорнильною чи кульковою ручкою, за допомогою друкарських машинок, комп'ютерних чи коштів іншими способами, що забезпечили б схоронність цих записів протягом установленого для збереження документів терміну (3 роки).
Документи на видачу готівки повинні на ТОВ

 
 

Цікаве

Загрузка...