WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік праці і заробітної плати на прикладі психоневрологічного інтернату - Курсова робота

Облік праці і заробітної плати на прикладі психоневрологічного інтернату - Курсова робота

контролі та ефективного оброблення данних, а також у регулярному інформуванні відповідних фінансових органів [19, с.251 - 255].
1.5. Облік утримань та відрахувань з заробітної плати
З заробітної плати працюючих та підлеглих можуть вироблятись тільки дозволені законом утримання: прибутковий податок (із суми звише необлагаємого мінімума прибутків); утримання збору, належного перерахуванню у Пенсійний фонд; збору на соціальне страхування на випадок безробіття; по судебно-виконавчим докуменам (аліменти, штрафи і т. п.); по рішенню адміністрації (у відшкодування втрат від браку, збитки інструменту та т. п.).
У зв'язку з Законом України "Об оплаті праці" загальна сума утримань не повинна перевищувати 20% суми заробітку, яка залишається після відняття прибуткового податку, зборів у Пенсійний фонд та збору насоціальне страхування на випадок безробіття. Ці межи не поширюються на утримання з заробітної плати при відбуванні покарання у вигляді виправленних праць, а також стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. Не дозволяється утримувати з вихідної допомоги, компенсаційних та інших виплат [13, с. 3].
Значну частину витрат більшості підприємств складає заробітна плата. Значення обліку заробітної плати полягає в тому, що керівник повинен вести звітність, підтверджуючу обов'язки по нарахуванню заробітної плати та утримання з неї. Система обліку заробітної плати часто є об'єктом скарг та можливих злочинів. Кожен працівник повинен отримувати заробітну плату у строк та мати пояснення по нарахованій йому сумі. Система обліку заробітної плати потребує строгий контроль та ефективну обробку данних, а також у регулярному інформуванні відповідних фінансових органах.
Обов'язки по утриманням та відрахуванням заробітної плати працюючих та підлеглих. Як правило, остання сума, виплачуєма працівникам та підлеглим, менш нарахованої їм заробітної плати, тому що керівник по існуючому законодавству повинен утримати частину заробітка своїх підлеглих (податки) на користь державних органів. Утримання прозводяться також у інтересах самих працюючих або підлеглих та нерідко по їх проханню [29, с. 187-189].
Прибутковий податок з прибутків громадян утримується у зв'язку з Декретом Кабінету Міністрів України "О прибутковому податку з громадян" та Інструкцією о прибутковому податку з громадян, а також Законом України від 01.01.2004 "О внесенні змін у Декрет Кабінету Міністрів України "О прибутковому податку з громадян"".
Об'єктом податкообкладення прибутків громадян, маючих постійне місце проживання в Україні, є суспільний податкообкладний прибуток за календарний рік (який складається з місячних суспільних податкообкладених прибутків), отриманий з усіх істочників як на теріторії України, так і за її межами. Об'єктом податкообкладення громадян, не маючих постійного місця проживання в Україні, є прибуток, отриманий з істочників в Україні.
В зв'язку з Законом України прибутковий податок з суспільного податкообкладеного прибутку громадян по місцю основної праці (служби, навчання) зчислюється по ставкам (табл. 1).
При висловленні суспільного податкообкладенного податку враховують прибутки, отримані як готівкою, так і в натуральній формі. При цьому прибутки, отримані у натуральній формі, зараховуються у суспільний податкообкладений прибуток за календарний рік по вільним ринковим цінам, окрім прибутків, отриманих від господарських підприємств, які з'ясовуються по цінам продажу державі.
Забороняється сплатаприбуткового податку з громодян за рахунок коштів підприємств, закладів та оранізацій, а також суб'єктів підприємської діяльності, окрім колективних господарських підприємств. Колективні господарські підприємства, враховуючи риболовецькі колгоспи, суми прибуткового податку з громадян сплачують за рахунок прибутку, залишеного у розпорядженні підприємства, по ставкам відповідно з діючим законодавством.
Не враховуються у суспільний податкообкладний прибуток суми, згідно п. 1 ст. 5 Декрету:
- допомоги за рахунок коштів державного соціального страхування та державного соціального забезпечення (окрім допоміг по тимчасової непрацездатності);
- суми отриманих аліментів;
- державні пенсії, а також додаткові пенсії, виплачумі при умові добровільного страхування пенсії;
- компенсаційні виплати у грошовій та натуральній формі у межах норм, передбачених діючим законадавством;
- прибутки громадян від продажу вирощеної на власному маєтку продукції рослиноводство та бджільнцтво;
- виграши по облігаціям державного займу та державних лотерей, відсотки та виграши по вкладенням у заклади банків, по ощадним сертифікатам та державним козначейським обов'язків;
- суми, отримані громадянами по обов'язковому та добровільному страхуванні;
- суми, перераховані по заявам громадян (у тому числі суб'єктами підприємницької діяльності) у відділення добродіяльних та екологічних фондів у межах 12 мінімальних заробітних плат на рік;
- суми, отримані робітниками у відшкодування збитку, заподіяного їм ушкодженням здоров'ю, зв'язаного з виконанням їми трудових обов'язків, а також у зв'язку з втратою годувальника;
- вартість путівок на лікування, відпочинок та у дитячі оздоровчі лагеря (окрім туристичних міжнародних) та деякі інші прибутки, передбачені Декретом [ 8, с.12-13].
Сукупний податкообкладний прибуток зменьшується:
1) на суму встановленого діючим законодавством розміру необкладного мінімума;
2) на суму необкладного прибутку громодян одному з батьків на кожну дитину до 16 років, якщо місячний сукупний податкообкладний прибуток не перевищує 10 мінімальних плат;
3) на 5 необкладних мінімумов:
- громадянам, постраждавших від Чернобильської катастрофи та віднесених до 3 та 4 категоріям;
- інвалідам з дитинства, інвалідам 1 та 2 груп;
- батькам або одному з супругів воєннозобов'язаних, погибших або пропавших без відому при виконанні службових обов'язків;
- одному з батьків, виховуючому інваліда з дитинства;
4) на 10 необкладних мінімуов:
- громадянам, постраждавшим від Чернобильської катастрофи та віднесених о 1 та 2 категорії;
5) на 15 необкладних мінімумов:
- учасникам бойових дій;
- інвалідам війни;
- учасникам війни;
- лицям, маючим особливі заслуги перед Батьківщини.
Встановлена пільга на прибутковий податок у вигляді зменшення податкової ставки на 50% для працівників атомної енергетіки та виробництва. З прибутків, отриманих громадянами не по місцю основної праці, у тому числі по сполученню, за виконання разових та інших робіт на основі договору громодянсько-правового характеру прибуткового податку зчислюється по ставкі 20% до суми заробітку.
Прибутки, отриманні громадянами у вигляді дивідентів за акціями, прибутовим податком не обкладаються. З прибутків громадян, займаючихся підприємською діяльністю без створення юридичного лиця (ремонт

 
 

Цікаве

Загрузка...