WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік праці і заробітної плати на прикладі психоневрологічного інтернату - Курсова робота

Облік праці і заробітної плати на прикладі психоневрологічного інтернату - Курсова робота

с.82-83].
Додаткові перерви у праці матерей, годуючих грудних дітей, оформлюються довідками медичних закладів. Перерви повинні бути не менш чим через три години та довгістю не менш 30 хвилин кожна. В основу середнього заробітка положен принцип максімального приближення до заробітка, який працівниця отримувала би, продовжуя працювати. Середньогодинний заробіток з'ясовується з середнього заробітка за останні два календарних місяця.
Сплата пільгових часів підлітків. Діючим законодавством для працівників-підлітків встановлена тривалість робочего часу на тиждень: віком від 16 до 18 років - 36 годин, віком від 15 до 16 років - 24години. Пільгові години сплачуються: робочім-здільникам - по тарифній ставці робочого-здільника певного розряду, працюючим-почасовникам - по тарифній ставці працюючого-почасовника певного розряду.
При звільнені працівників або виході на пенсію з ними виробляється кінцевий розрахунок як по заробітній платі за відпрацьований час у звітньому місяці, так і за час відпустки, яка до звільнення не була витрачена, - пропорційно кількості відпрацьованих місяців з часом останньої відпустки та у залежності від кількості календарних днів встановленої щомісячної відпустки (так, при місячній відпусці 24 календарних днів - по двухднівному середньому заробітку за кожен день відпустки і т. п.).
Розрахунок вихідної допомоги. Вихідною допомогою називається сума коштів, щочасно виплачуєма працівнику при його звільнені у зв'язку з реорганізацією підприємства, скороченням штату, прикликом до армії і т. п. Сума вихідної допомоги зчислюється по середньоднівному заробітку двух календарних місяців, перед звільненням. Якщо у останніх двух календарних місяцях перед звільненням робітник не працював, середня заробітна плата зчислюється з виплат за попередні два місяці праці. В зв'язку з тим, що працівник не мав заробітка та в ці два календарних місяцях, то розрахунок вихідної допомоги виробляється з встановленому йому у трудовому договорі посадкового (місячного) окладу або тарифної ставці.
При звільнені працівника у зв'язку зі змінами організації виробництва (у тому числі ліквідації, реорганізації, скорочення кількості працівників) за звільненим працівником згідно п. 1 ст. 40 КЗоТ зберігається заробітна плата на період працевлаштування, але не більш ниж за три місяці зі дня звільнення з обліком вихідної допомоги, а також зберігається непреривний трудовой стаж, якщо перерва у праці опісля звільнення не перевищує трьох місяців.
У випадку звільнення працівника у разі порушення власником (упорядкованним органом) законодавства о праці, умов колективного та трудового розміру не менш середньомісячного заробітка (ст. 39 КЗоТ). При вступу працівника на тимчасову службу, направлення на альтернативну службу (п. 3 ст. 36) вихідна допомога сплачується у розмірі неменш 2-місячного заробітка. Вихідна допомога не облагається прибутковим податком та ніякі інші заклади з нього не прозводяться.
При розрахункі середньомісячної заробітної плати згідно зі ст. 65 Закона України "О пенсійному забезпеченні" по вибіру лиця, звернувшегося за пенсією, вибірка заробітної плати може відбуватися за 24 останніх календарних місяців праці підряд перед зверненням за пенсією, або 60 календарних місяців праці під час трудової діяльності перед зверненням за пенсією, незалежно від перервів на роботі [21, с.47 - 48].
1.4. Синтетичний та аналітичний облік оплати праці
Синтетичний облік розрахунків з працюючими та підлеглими по оплаті праці підприємство здійснює на пасивнім рахункі 66 "Розрахунки по оплаті праці" по субрахунках: 661 "Розрахункі по заробітній платі", 662 "Розрахунки з депонентами".
По кредіту рахунка 661 "Розрахункі по заробітній платі" на основі Звідних відомостей відображаються суми начисленої робітникам основної та додаткової заробітної плати, заохочення, допомоги по тимчасовій непрацездатності, а по дебіту - утримання із заробітної плати (прибутковий податок, збори у Пенсійний фонд, у Фонд соціального страхування на випадок безробіття, по виконодавчим паперам та інші утримання), суми виплаченої заробітної плати, а також депонірована заробітна плата. Начислена заробітна плата відноситься на витрати тих маєтків виробництва, де зайняті ці та інші категорії працівників, для включенняїї у собівартість виробів (праці, послуг). У бухгалтерському обліку на суму нарахованої заробітної плати роблять запис по кредіту рахунка 661 "Розрахунки по заробітній платі" та дебіту рахунка:
23 "Виробництво", 91 "Загальновиробничі витрати", 92 "Адміністративні витрати", 93 "Витрати на збут" та інші (на суму нарахованої основної та додаткової заробітної плати та заохочень, сплачуємих з фонда заробітної плати);
652 "По соціальному страхуванні" (на суму допомоги по соціальному страхуванні, нарахованої на рахунок коштів соціального страхування) та інше.
Суми утримань з заробітної плати працівників підприємства відображають по дебіту рахунка 661 "Розрахункі по заробітній платі" у кориспонденції з кредітом рахунків:
641 "Розрахункі по податкам" (на суму утриманого прибуткового податку, належачого перечисленню у бюджет);
651 "По пенсійному забезпеченню" (на суму утримань збору у Пенсійний фонд);
653 "По страхуванню на випадок безробіття" (на суму утримань збору в фонд соціального страхування на випадок безробіття);
685 "Розрахунки з різними кредіторами" (на суму утримань по виконодавчим документам) і т. п.
Сума заробітної плати, заохочувань та інших виплат працюючим та підлеглим, сплачені з каси підприємства, відображається записом по дебіту рахунка 661 "Розрахунки по заробітній платі" та по кредіту рахунка 30 "Каса".
Депонірована заробітна плата (своєчасно не сплачена) оформлюється записом:
Д-т р. 661 "Розрахунок по заробітній платі";
К-т р. 662 "Розрахунки з депонентами".
У послідуючому, при виплаті працюючим та підлеглим заробітна плата, раніш зарахованої на депоненти, роблять запис по дебіту рахунка 662 "Розрахунки з депонентами" та по кредіту рахунка 30 "Каса" [9, с. 249 - 250].
Аналітичний облік розрахунків з працюючими та підлеглими по оплаті праці ведеться у картках лицевих рахунків (ф. № П - 54 та № П - 54а), в яких зусереджується інформація о нарахованій заробітній платі, утриманнях, виплат. Ця інформація у послідуючому використовується для розрахунка середньої заробітної плати (при нарахуванні відпусток, допоміг по тимчасовій непрацездатності та інше), а також при отриманні різного роду довідок. Аналітичний облік депонірованої заробітної плати ведеться по кожній неотриманій сумі безпосередньо у реєстрі або підручнику депонірованої заробітної плати. Депонірована заробітна плата, по якій минули строки іскової давнини (3 роки), належаща перерахуванню у бюджет, у бухгалтерському обліку відображається записом:
Д-т р. 662 "Розрахунки з депонентами"
К-т р. 64

 
 

Цікаве

Загрузка...