WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Облік праці і заробітної плати на прикладі психоневрологічного інтернату - Курсова робота

Облік праці і заробітної плати на прикладі психоневрологічного інтернату - Курсова робота

продукції (об'єма виконаних робіт, послуг), вказаних у відповідних первісних документах, на встановлену розцінку за одиницю праці. В умовах бригадної форми організації праці заробітна плата та заохочення начислюють всій бригаді, а потім зчислена сума розподіляється між членами бригади пропорційно кількості відробленого кожним працюючим часу з обліком його кваліфікації. Для цього роблять вирахування у такой послідовністі:
1) спочатку помноженням відроботаної кількості годин кожним працюючим наїх повсечасні тарифні ставки та складанням цих добуток знаходять заробіток бригади по тарифним ставкам;
2) потім з'ясовується відношення суми суспільного заробітка бригади до заробітної плати її членів по тарифним ставкам (коефіцієнт приробка);
3) помноженням заробітка по тарифній ставці ожного члена бригади за фактично відроботаний час на коефіцієнт приробка знаходять суспільний заробіток окремих членів бригади.
В цілях повного обліка вложення кожного працюючого у результати праці бригади зі згодою її членів можуть застосовуваться коефіцієнти працюючої участі (КПУ), зображаючі суспільну кількісну оцінку працюючого вложення кожного члена бригади (у залежності від виробництва та якості праці, об'єднання фахів, виконання більш складної праці і т. п.). З використанням КПУ розподіляється суспільний приробіток, заохочення, економия по фонду оплати праці (отримана у разі поєднання професії і т. п.). В якості базового значення КПУ приймається як одиниця. При розподілу відрядного приробка він може коливатися вид 0,5 до 1,5; при розподілу колективного заохочення - від 0 до 1,5.
У підрахунок середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, а також при виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплаті відпусток по вагітності та пологам включаються: основна заробітна плата; приплати та надбавки (за працю у наднормовий час та працю у нічний час; поєднання професій, керівництво бригадою та ін.); виробничі заохочення;винагороди по підсумкам роботи підприємства за рік та вислугу років та ін. Щомісячні заохочення включаються у заробіток того місяця, на який вони приходяться згідно данним разрахункової відомості на заробітну плату. Заохочення, сплачуємі за більш довгий час, включаються у частку, приходящуюся на розрахунковий період.
Розрахунок середньої заробітної плати для визначення розміру шкоди, заподіяної робітнику увєчьєм здорв'я при виконанні службових обов'язків здійснюється у відповідності з Правилами відшкодування власником підприємства, закладу або організації чи упровадженим їми органом шкоди, заподіяного ушкодженням здоров'я, зв'язаним з виконанням їм працьових обов'язків, ствердженним постановою Кабінета Міністрів України 23.06.93 № 472 (зі змінами, внесенними постановою від 03.10.97 № 1100) [ 21, с.55].
Розрахунок заробітньої плати за час відпустки. Статей 6 Закону України "Об відпустках " передбачена щорічна основна відпустка тривалістю не меньш 24 календарних днів.Переклад робочих днів у календарні виробляється по такому принципу. Тривалість відпустки у робочих днях змножуеться на 7 (тривалість тиждня у календарних днях ділиться на 6 (тривалість тиждня у робочих днях). Праздничні та неробочі дні при визначенні тривалісті відпустки не враховуються (відпустка продовжується на кількість таких днів).Оплата календарних днів відпустки виробляється у зв'язку з постановою КМУ від 24.02.97 №185.
Виходя з утвердженного Порядку зчислення середньої заробітної плати, при нарахуванні оплати за час чергового та додаткового відпусток у календарних днях чи за час відпустки у зв'язку з навчанням без відриву від виробництва, наданих у календарних днях, зходять із сумарного заробітка за останні перед наданням відпустки 12 місяців (чи меньший фактичний відпрацьований період). У підрахунок середнього заробітка включаються всі види основної та додаткової заробітної плати, заохочувальні виплати (у тому числі одночасні заохочення особливо відзначившихся робітників за виконання важливих виробничих завдань, винагороди по результатам роботи підприємства по підсумкам року), а також допомоги по тимчасової непрацездатності (за вийнятком виплат, передбачених п.4 Порядку зчислення середньої заробітньої плати). Шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців (чи меньший фактичний відпрацьований період на відповідну кількость календарних днів року (чи меньший відпрацьований період), за винятком праздничних та не робочих днів, встановленних законодавством, та помноженням на кількість календарних днів відпустки - визначають заробітну плату працівнику за час відпустки.
Розрахунок заробітної плати в інших випадках збереження середнього заробітка. В інших випадках середньої заробітньої плати (оплата часу при виконанні державних та суспільних обов'язків; перерв в праці матерів, годуючих грудних дітей; пільгових годин підлітків та ін.), а також нарахування допоміг по тимчасової непрацездатності, оплаті декретних відпусток середньомісячної заробітної плати зчислюється виключно з виплат за останні два календарних місяця. Працівникам, відпрацювавшим на підприємстві менш двух місяців,середня заробітна плата зчислюється виключно з виплат за фактично відпрацьований час. Якщо під час останніх двух місяців робітник не працював, заробітна плата зчислюється виключно з виплат за попередні два місяці праці. Час, який у зв'язку з діючим законодавством або інших поважних причин робітник не працював та за ним не залишався заробіток або залишався частково, із розрахункового періода вилучається.
Окрім того, не враховуються виплати за час, якого зберігався середній заробіток працівника (за час виконання державних обов'язків, щорічної або додаткової відпустки та т. п.), а також допомоги по тимчасовій непрацездатністі. Якщо при надходженні тимчасової непрацездатності (а в інших випадках, коли нарахування виробляються по середньому заробітку) працівник не мав заробітка, розрахунок виробляється виключно з встановленого йому у трудовому договорі посадкового окладу або тарифної ставки.
Нарахунок виплат, зчислених за два останні місяця, робиться шляхом множення середньоднівного заробітка на кількість працюючих днів. Середньоднівний заробіток з'ясовується діленням заробітної плати за фактично відпрацьоване під час двух місяців працюючих днів на кількість працюючих днів (часів) за цей час, якщо звищення тарифних ставок посадкових окладів згідно законодавчим актам в межах, під час яких за робітником зберігається середній заробіток, виробляється коректировка заробітка на коефіцієнт його звищення.
Час виконання державних та суспьльних обов'язків оформлюється табелем обліку працюючого часу та підтверджується довідками закладу або підприємства, де вони виконувались. Воно сплачується по середньочасовому (або середньоднєвному)заробітку у разрахункі останніх двух календарних місяців праці [36,

 
 

Цікаве

Загрузка...