WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Податкове регулювання у системі податкового менеджменту (пошукова робота) - Реферат

Податкове регулювання у системі податкового менеджменту (пошукова робота) - Реферат

це на обмеженій території, де створюється особливий економічний клімат, сприятливий як для іноземних, так і для вітчизняних інвесторів. Ці зони дуже поширені в усьому світі. У міжнародній термінології вони називаються офшорними зонами. Цей термін з'явився в Сполучених Штатах Америки в 50-х роках XX ст. Поява його пов'язана з публікацією в періодичній пресі про те, що одна американська фінансова компанія вперше зареєструвалась і почала свою діяльність в іншій країні, де ставки оподаткування та розміри податків були значно меншими, ніж в США, тобто ця компанія знайшла територію зі сприятливішим податковим середовищем. Тому цей термін має не стільки юридичний, скільки економіко-географічний зміст. Такі офшорні зони відкриваються в більшості країн світу, причому як у економічно розвинених країнах (США, Великобританія, Німеччина), так і в слаборозвинених (Гватемала).
Вільна економічна зона не є відокремленою територією держави. Це частина національної території, на якій діють особливі економічні та правові умови і стимули, спрямовані на її розвиток, проведення спеціальної державної політики, створення особливого інвестиційного клімату з відповідними державними гарантіями.
В Україні вільні економічні зони створюються на підставі Закону України "Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон" від 13 жовтня 1992 р. Цей закон визначає загальноправові умови та порядок створення, ліквідації, функціонування таких зон, їх статус і порядок регулювання діяльності. Але створювати вільні економічні зони можна тільки після прийняття відповідного закону щодо кожної окремо, в якомувизначаються статус території, строки дії цієї зони. В інших країнах порядок створення ВЕЗ більш спрощений. Наприклад, для Казахстану достатньо рішення Верховної Ради, для Польщі - Кабінету Міністрів.
Вільні економічні зони залежно від завдання мети та можуть бути різних типів. В Україні існують такі:
o вільні митні зони (сухопутні та порти);
o експортні та транзитні зони;
o митні сховища та технічні парки;
o технологічні та комплексні виробничі зони;
o туристські зони;
o фінансові, страхові та банківські зони.
У деяких випадках утворюються ВЕЗ, які поєднують усі напрями. Внутрішні параметри вільних економічних зон визначаються залежно від мети, завдання, функцій, структури, повноважень органів управління, а також кількості жителів і працівників на цій території.
Органами управління ВЕЗ виступають:
o місцеві органи влади та самоврядування (міські ради та місцеві державні адміністрації);
o органи господарського розвитку та управління ВЕЗ. Вони створюються за участю суб'єктів економічної діяльності з боку України та з боку іноземного компаньйона.
В інших країнах (наприклад, у Казахстані) діє єдиний орган управління - виконавча влада адміністративної ради зони.
Місцеві органи управління у ВЕЗ керуються всіма законодавчими та правовими нормами (у тому числі екологічними, санітарними), які чинні на всій території України, якщо законодавством не передбачаються інші, особливі для цієї зони норми. Органи управління мають право:
o вносити будь-які пропозиції щодо змін у статусі суб'єкта господарювання;
o вирішувати питання захисту (в тому числі екологічного, фінансового, соціального) громадян, які проживають у зоні;
o передавати в користування земельні ділянки, об'єкти інфраструктури, інші природні ресурси.
Функції органів господарського розвитку та управління ВЕЗ в Україні обмежені і поширюються тільки на:
o визначення перспективних напрямів розвитку зони;
o експлуатацію та будівництво мереж транспорту, зв'язку, енергопостачання та інших споруд загального користування;
o розвиток мережі комунікаційних зв'язків з партнерами за межами ВЕЗ;
o розміщення на території зони нових виробництв і організацію та проведення міжнародних симпозіумів, конференцій та інших заходів, у тому числі і рекламних, з цією метою;
o видачу дозволів та інших ліцензій на території ВЕЗ, будівництво нових споруд, приміщень, розширення господарської діяльності тощо.
У ВЕЗ утворюються сприятливі для суб'єктів господарювання митні умови та митний режим. До них належать:
o пільговий режим оподаткування;
o специфічні валютно-фінансові умови;
o система пільг на сплату мита;
o особлива банківсько-кредитна система;
o сприятлива для інвесторів система надання кредитів та особлива система страхування;
o пільгова система інвестиційного оподаткування;
o особливі умови окремих видів платежів;
o спрощена система реєстрації підприємства тощо.
Крім зазначених, у деяких вільних економічних зонах створюються й інші умови. Наприклад, у ВЕЗ "Славутич":
1. Звільняються від обкладання податком на додану вартість та стягнення мита обладнання та комплектуючі до нього, матеріали, сировина, транспортні засоби (крім підакцизних товарів), які ввозяться на територію ВЕЗ для власних потреб і для реалізації інвестиційного проекту.
2. Звільняється на три роки від обкладання податком прибуток суб'єктів ВЕЗ, отриманий на території зони від реалізації інвестиційного проекту. З четвертого по шостий рік прибуток обкладається податком за зниженою на 50 % ставкою. Причому ця норма застосовується з моменту отримання суб'єктом першого прибутку.
3. Підприємства, суб'єкти ВЕЗ "Славутич", звільняються від сплати зборів до Державного інноваційного фонду України.
4. Суб'єкти ВЕЗ звільняються також від сплати зборів на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття.
5. У вільній економічній зоні підприємства в перші три роки звільняються від сплати земельного податку, а в наступні три роки ставка оподаткування зменшується на 50 %.
6. При розрахунку розміру прибутку для оподаткування до валового доходу не включається сума інвестицій, отримана, згідно з інвестиційним проектом, у вигляді грошей, матеріальних цінностей, нематеріальних активів.
7. Не підлягає ліцензуванню та квотуванню імпорт товарів і матеріалів для власних потреб, а також експорт товарів, які виготовлені на території зони.
8. Надходження в іноземній валюті від реалізації виготовленої продукції звільняються від обов'язкового продажу.
Як недолік законодавчої бази України треба визначити, що, крім закону, який встановлює загальний порядок створення ВЕЗ, закону щодо кожної зони, приймається ще багато нормативних документів (інших законів, указів

 
 

Цікаве

Загрузка...