WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаБухгалтерський облік, Податки → Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, збір на обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - Реферат

Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, збір на обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - Реферат

зв'язку з тим, що суми компенсації за невикористану відпустку при звільненні включаються до витрат на оплатупраці, які підлягають оподаткуванню, страхові внески на зазначені виплати нараховуються в розмірі 2,1% і утримуються в розмірі 0,5%.
Особи, які виконують роботи (послуги) тільки згідно з цивільно-правовими угодами, беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах. У разі, якщо така особа бере участь у страхуванні, страхові внески сплачуються нею у встановлених законодавством для цієї , категорії осіб розмірах.
Якщо особа є найманим працівником та у вільній від основної роботи час виконує на тому ж або іншому підприємстві роботи (послуги) за цивільно-правовими угодами, то вона не сплачує страхові внески з винагороди за роботу (послуги) за цією угодою.
Роботодавці, які укладають з особами, які не є найманими працівниками, угоди цивільно-правового характеру, не нараховують страхові внески на суму виплат винагороди за роботу (послуги) за цією угодою у зв'язку з тим, що ці особи самі сплачують (або не сплачують) страхові внески до Фонду на добровільних засадах.
При наявності витрат на вихідну допомогу, яка надається відповідно до статті 44 КЗПП України, то у зв'язку з тим, що витрати на вихідну допомогу не входять до витрат на оплату праці за Інструкцією із статистики заробітної плати, страхові внески на ці витрати не нараховуються і не утримуються.
При нарахуванні страхових внесків на підприємстві, де працюють інваліди, роботодавці нараховують страхові внески на суму фактичних витрат на оплату праці всіх найманих працівників, в т.ч. інвалідів.
Пільги щодо сплати страхових внесків роботодавцями - підприємствами та організаціями громадських організацій інвалідів, майно яких є власністю громадських організацій інвалідів, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, які існували при сплаті збору, не передбачені.
Працюючі інваліди не підлягають страхуванню на випадок безробіття та не сплачують страхові внески в розмірі 0,5 % (як особи, які отримують пенсію і не підлягають страхуванню на випадок безробіття).
Відносно філій підприємств, установ та організацій - платників страхових внесків до Фонду, то в тому випадку, коли ці філії, відділення та відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи, то вони не повинні реєструватися в центрах зайнятості за місцезнаходженням, а сплата страхових внесків проводиться централізовано з рахунку підприємства, установи або організації, які є засновниками цих філій (відділень або відокремлених підрозділів).
Матеріальна допомога, що надається Профспілковим комітетом підприємства чи організації працівникам своєї організації або стороннім особам за рахунок коштів Профкому, не є оплатою праці, тому страхові внески на неї не нараховуються.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" страхові внески нараховуються на фактичні виплати (доходи), що не перевищують максимальної величини фактичних витрат страхувальника на оплату найманих працівників і доходу фізичних осіб, з якої справляються внески до Фонду, визначеної Кабінетом Міністрів України, (на 01.07.02 - 2200грн).
Термін сплати страхових внесків
Страхові внески сплачуються:
1) роботодавцями:
- один раз на місяць у день, установлений для отримання в установі банку коштів на оплату праці за відповідний період;
- в день перерахування коштів на особисті рахунки фізичних осіб в установах банку у випадку виплати заробітної плати на особисті рахунки найманих працівників;
- не пізніше наступного дня після здійснення виплат на оплату праці з коштів від реалізації продукції (робіт, послуг) через подання в установу банку платіжного доручення на перерахування страхових внесків до Фонду;
2) фізичним особам, які використовують труд найманих працівників:
- щомісячно, але не пізніше 5 числа місяця, наступного за місяцем, у якому сплачена заробітна плата. Указана сплата страхових внесків здійснюється безготівковими коштами або готівкою через установи банків, та у випадку відсутності рахунків в установах банків - поштовим переказом через підприємство зв'язку на рахунок Фонду.
Відповідальність страхувальника
Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасну реєстрацію, як платник страхових внесків, несвоєчасну сплату або неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, які сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
За порушення терміну реєстрації або несвоєчасну сплату страхових внесків стягується штраф у розмірі 50% суми, належної до сплати за весь період, починаючи з дня, коли страхувальник повинен був зареєструватися.
За ухилення від реєстрації, як платника страхових внесків, несвоєчасної уплати страхових внесків або неповної їх сплати - страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф у розмірі прихованої (заниженої) суми заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі вказаної суми.
Пеня нараховується виходячи із 120% облікової ставки НБУ, яка діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її термін. Пеня на пеню не нараховується.
Таблиця 1
Ставки збору на загальнообов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття
3 роботодавця 3 найманих працівників (за трудовими угодами) 3 підприємств та осіб, працюючих згідно з угодами цивільно-правового характеру
База Ставка База Ставка База Ставка
Фонд оплати праці, що підлягає оподаткуванню прибутковим податком з громадян
2,1%
Фонд оплати праці, що підлягає оподаткуванню прибутковим податком з громадян 0,5%
Оподатковуваний дохід
2,6%
Приклад
Розрахунок суми страхових внесків у фонд соціального страхування на випадок безробіття
№ Прізвище, ім'я та по батькові
Сума нарахованого заробітку
Сума заробітку, на який нараховується страховий внесок Ставка страхового внеску 0,5%
1.Кравець С.В. 150 150 0,75
2.Піддубна А.С. 1200 1200 6
З.Величко В. В. 2000 2000 10
4.Степаненко С.П. 400 400 2
З.Титаренко Т.М. 1800 1800 -
5550 3750 18,75
* - виконує роботу згідно з угодою цивільно-правового характеру та не приймає участі в загальнообов'язковому страхуванню на випадок безробіття.
Таким чином, до сплати належить:
1. Фонд оплати праці, що підлягає оподаткуванню прибутковим податком з громадян:
150грн. + 1200грн. + 2000грн. + 400 грн. = 3750грн. 3750грн
3750грн. ч 2.1%/100%=78,75грн.
2. Внески з основної та додаткової оплати праці найманих робітників: 0,75грн. + 6грн. + 10грн. +2 грн. = 18,75грн.
3. Всього належить до сплати:
78,75грн + 16,75грн= 92,50грн.

 
 

Цікаве

Загрузка...